20 – vjeçarja shuhet papritur, por shpëton jetën e 6 personave të tjerë

Një vajzë e re, të cilën e kapën dhimbjet e kokës gjatë kohës që festonte 20 – vjetorin e lindjes, humbi tragjikisht jetën, vetëm pak orë me vonë.

Fotografitë e shkrepura gjatë asaj mbrëmjeje në Auckland, Zelandë e Re, tregojnë momentet e fundit të Gabby Marsh, teksa po grinte një dolli me mikeshat e saj.

Rreth dy orë pasi kësaj fotoje, Marsh ishte pa ndjenja dhe në aparatura, pasi pësoi nga hemoragji në tru.

Mjekët i thanë familjes së saj se 20 – vjeçarja nuk kishte shanse për të mbijetuar, ndaj ata morën vendimin për ta hequr atë nga aparaturat që e mbanin në jetë mbrëmjen e së premtes.

Por vdekja e saj tragjike shpëtoi jetën e 6 personave të tjerë.

Më 6 Mars, organet e studentes u dhuruan për ata në nevojë.

Familja e saj tha se e reja bënte gjithnjë shumë për të tjerët dhe se njësoj siç ia ndryshoi jetën atyre që e rrethonin kur ishte gjallë, ata shpresonin që Gabby t’ia ketë ndryshuar edhe pas vdekjes./tvklan.al

Kategori
LifestyleTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Momente paniku në makinë

  Mesa duket gjarpërinjtë mund të futen ngado, mjafton të marrim rastin e kësaj gruaje nga Florida, e cila u tmerrua teksa ishte në timon. Monica Dorsett ndodhej në autostradë kur...
 • Partizani kryeson Superligën

  Partizani fitoi 2 – 0 me Korabin duke marrë kreun e renditjes së Superligës me pikë të barabarta me Kukësin. Të kuqtë ngjiten në shkallën më të lartë të...
 • Shpërthim i fuqishëm në Bruksel

  Të paktën 7 persona kanë mbetur të plagosur, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm që tronditi këtë të shtunë Brukselin. Ngjarja ndodhi në zonën e Saint – Gilles,...
 • Të gjithë sytë nga trashëgimtarja e hoteleve

  Paris Hilton, padyshim që shkëlqeu në një event të mbajtur sëfundmi në Hollywood. Bjondia e famshme dukej mahnitëse. Ajo kishte veshur një fustan të gjatë të mbuluar nga kristalet,...