600 intelektualë kërkojnë lirimin e Haradinaj

600 intelektualë të Kosovës kanë nënshkruar një peticion me anë të së cilit i kërkohet drejtësisë franceze, lirimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i ndaluar prej kohësh në Francë, pas një kërkese të lëshuar nga Serbia në Interpol.

Prezantimi i këtij peticioni nënshkruar nga 600 intelektualët do të bëhet të enjten në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë në orën 11:00.

Seanca e radhës ku pritet të vendoset për lirimin e Haradinajt, apo ekstradimin e tij në Serbi do të mbahet me 27 prill.

Ish-kryeministri i Kosovës është ndaluar më 4 janar nga autoritetet e Francës me një fletë arrest të Serbisë të vitit 2004./Klan Kosova

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Urdhër ekzekutiv edhe për vizat e punës

  Presidenti Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv ku udhëzohen agjencitë qeveritare të rishikojnë programin e vizave H-1B, që mundëson kompanitë amerikane të punësojnë me kontrata të përkohëshme punonjës të huaj....
 • Vrau në vitin 1997, ekstradohet nga Italia 42-vjeçari

  Një 42-vjeçar i dënuar për një vrasje të kryer në “vitin e mbrapshtë” 1997 është ekstraduar nga Italia. Almir Haruni nga  Gramshi iu dorëzua autoriteteve të Drejtorisë së Përgjithshme...
 • Parashikimi i motit 20 Prill 2017

  Zhvillimi i një qendre me presion të ulët atmosferik në vendin tonë do të ndikojë vranësira dhe shira në të gjithë territorin, në zonat malore do të ketë edhe...
 • Horoskopi 20 Prill 2017

  Dashi – Partneri dhe jeta sentimentale është padyshim tepër e rëndësishme e duhet jetuar në maksimum. Por bëni kujdes dhe mos harroni edhe jetën e përditshme, miqtë e detyrimet....