9 – vjeçarja zgjohet me gjarpërin 2.5m rreth krahut

9 – vjeçarja Gabby Pettigrew po flinte në tendën e familjes në ishullin Moreton, Australi, kur u zgjua në mëngjes dhe gjeti të mbërthyer rreth krahut një piton 2.5 metra të gjatë.

Zvarraniku kishte hyrë nga një pjesë e çarë e tendës.

“Mbaj mend vetëm që u zgjova dhe u tmerrova kur pashë gjarpërin rreth krahut“, tha Gabby për 9News. “Po më shtrëngonte dhe ishte shumë i rëndë, por nuk më dhimbte, deri në momentin që më pickoi”.

Babai i Gabby -t, Simon, e kapi gjarpërin jo helmues nga pjesa e nofullës dhe e hoqi mënjanë në mënyrë që ta shqiste nga krahu i së bijës.

9 – vjeçarja mori ndihmën e shpejtë nga punonjësit në ishull dhe më pas u dërgua në spitalin Redcliffe, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimi i ambulancës në Queensland të Australisë tha se vetëm përgjatë muajve të parë të 2017 -ës, më shumë se 300 persona raportohen të jenë pickuar na gjarpërinjtë.

Queensland është ‘shtëpi’ për disa prej specieve më të rrezikshme të gjarpërinjve./tvklan.al

Kategori
KurioziteteTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione