“Allahu Akbar”, burri sulmon me thikë kalimtarët në Francë

Një burrë ka sulmuar me thikë shtatë persona në Toulouse të Francës, mes të cilëve janë edhe tre oficerë policie. 

Një ish-pacient psikiatrik goditi katër kalimtarë, pastaj sulmoi tre oficerë policie duke bërtitur Allahu Akbar në Toulouse.

Autori 42-vjeçar, i cili dyshohet se është i sëmurë mendor, filloi të godiste oficerët para se ata ta arrestonin.

Ai vazhdoi të thërriste Allahu Akbar, më pas ai u rrëzua përtokë duke shpërthyer në lot.

Një dëshmitar tha: “Ne po bisedonim dhe ai u hodh mbi ne. Ai së pari kapi djalin tim dhe pastaj rrahu vajzën time. Ne vetëm vrapuam.”

Dy nga viktimat u dërguan në spitalin Toulouse-Rangueil./tvklan.al

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione