Apple kopjon Samsung

Samsung ka një reputacion të gjatë mbi kopjimin e dizajnit të smartphoneve të Apple mbi telefonat e vetë celularë.

Madje Apple vitin e kaluar e hodhi në gjyq Samsung pikërisht për këtë arsye.

Tashmë, diçka e pazakontë po ndodh. Apple dhe Google po kopjojnë dizajnin e smartphonëve të tij.

Duket që e ardhmja e teknologjisë janë ekranet e harkuara si të Samsung S8 dhe modele të mëparshme të Samsung./tvklan.al

 

Kategori
Lajmet KryesoreTe funditTë gjithaTeknologji
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...