Arrestohet “koordinatorja” që ofronte vende pune në shtet

Një 28-vjeçare është arrestuar nga policia pasi akuzohet për mashtrim dhe për ushtrim ndikimi të paligjshëm ndaj personave me funksione publike.

Ajo është me iniciale K.K, ndaj të cilës Gjykata e Elbasanit vendosi më 14 korrik masën e sigurisë arrest me burg.

Policia sqaron se 28-vjeçarja dyshohet të ketë mashtruar disa persona për punësim. Ajo prezantohej si koordinatore e një shoqate dhe pasi merrte kontakt me njerëz të ndryshëm dyshohet t’i ketë marrë 500 – 2000 Euro në këmbim të një vendi pune në administratë shtetërore. 

Këtë aktivitet, dyshohet ta ketë bërë nga muaji Maj 2016 – Mars 2017./tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione