Bllokohet gomonia me rreth 2 ton kanabis, ishte nisur nga Shqipëria

Itali-I ftohti dhe ngricat nuk kanë penguar aspak trafikantët të nisin gomonet me drogë nga Shqipëria drejt Italisë.

Autoritetet e dy vendeve, Shqipërisë dhe Italisë kanë goditur një tjetër rast, Në një njoftim zyrtar policia e Shtetit thotë se ka njoftuar autoritetet e shtetit fqinj për një mjet lundrues të nisur nga Vlora.

Kështu në orët e para të ditës së martë autoritetet italiane kanë ndaluar rreth 7 milje në afërsi të Brindisit një skaf me dy motorë të fuqishëm. Mjeti lundrues kishte 1.9 ton kanabis.
Autoritetet italiane arrestuan dy trafikantët: italianin 47-vjeçar D.P dhe 25-vjeçarin nga Vlora B.H.

Nga të dyja anët vijojnë hetimet për identifikimin dhe arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë trafik./ tvklan.al

Kategori
KronikeTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Të Lidhura

 • Derbi përgatitet larg mediave

  Derbi i tretë i sezonit gjen Partizanin dhe Tiranën në kërkim të një fitoreje. Javën e kaluar asnjë nga ekipet nuk u largua me 3 pikët nga fusha. Sulejman...
 • Foto/ Jahti më luksoz në botë pret pronaren

  Ky jaht super-luksoz, i quajtur “E Bukura” dhe që kushton rreth 210 milionë paundë, është dizajnuar specifikisht për një pronare grua. Ai është cilësuar nga media si jahti më...
 • Skënderbeu afrohet me Kukësin

  Skënderbeu fitoi 3 – 0 me Luftëtarin në Korçë dhe tani është 1 pikë larg kukësit kryesues, që të hënën do të luajë në fushën e Laçit. Muzaka, Latifi...
 • Dorëhiqet Matteo Renzi

  Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi, është dorëhequr të dielën nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike, e cila udhëheq Italinë. Kjo lëvizje e Renzit, i cili në fund të...