Cristiano Ronaldo fiton ‘Topin e Artë’ për herë të pestë

Portugezi Cristiano Ronaldo ka fituar ‘Topin e Artë ‘ për herë të pestë, duke u barazuar në këtë mënyrë me rivalin e tij argjentinas Lionel Messi.

Konkurrentët e këtij viti për çmimin prestigjioz përveç Ronaldos ishin Messin dhe Neymar, por u lanë pas nga ylli portugez, i cili fitoi dy vite resht. 

Në këtë mënyrë, Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2017. CR7 ka fituar këtë trofe edhe në vitet 2008, 2013, 2014 dhe 2016. /tvklan.al

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*