Dëmshpërblimi për ish të përndjekurit

Qeveria do të likuidojë deri në fund të qershorit këstin e 7, të dëmshpërblimit për ish të përndjekurit politik, të kategorisë parësore. Kjo u bë e ditur nga ministri i Mirëqenies Sociale Blendi Klosi, gjatë komisionit të ekonomisë, ku u diskutua për disa ndryshime në projekt ligjin e ish të përndjekurve.

Ndryshimet ligjore që u hapin udhë aplikantëve që deri më tani nuk kanë përfituar asnjë këst dëmshpërblimi nuk u miratuan për shkak te mungesës së kuorumit nga mosprania e deputetëve të opozitës dhe atyre të LSI-së.

Tv Klan

Kategori
SocialeTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...