Policia në kërkim të ish-dhëndrit, plagosi prindërit e ish- gruas tri vite pas divorcit

Policia e Fierit, është vënë në kërkim të Lulzim Sinës, 40-vjeçarit, i cili mbrëmjen e të dielës, plagosi me armë zjarri prindërit e ish- bashkëshortes së tij në Ballsh. Dyshimet e policisë janë se ngjarja mund të jetë një hakmarrje e Sinës ndaj ish- bashkëshortes së tij.

Edmond dhe Ludmilla Rexhepaj ndodhen në spitalin e Fierit në gjendje të rëndë për shkak të plumbave që derdhi mbi ta ish-dhëndërri i tyre, që tashmë po kërkohet nga policia.

Në Ballsh fqinjët dhe të afërm thonë shkak i ndarjes ishin bërë konfliktet për shkak se çifti nuk kishte fëmije.

Autori i krimit, 40-vjeçari Sina ishte ndarë më bashkëshorten e tij, tri vite më parë në SHBA ku jetonin prej vitesh. Por pak ditë më parë, ai u kthye në Shqipëri, duke tentuar të vriste prindërit e ish- bashkëshortes së tij.

Policia ka shpërndarë fotografitë e tij në të gjitha pikat kufitare sepse dyshon për një tentative të autorit të dalë jashtë vendit.

Kontrolle po kryhen edhe në banesat e të afërmve të 40-vjeçarit në Patos dhe Fier. Lulzim Sina qëlloi një natë më parë me pistoletë TT prindërit e ish bashkëshortes së tij. Këta të fundit ndodhen në spitalin e fierit në gjendje kritike për jetën./ TV KLAN

 

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione
Të Lidhura

 • Juventus marshon drejt titullit

  Juventus duket se do ta mbyllë sa më shpejt çështjen e titullit. Torinezët fituan përballjen e javës së 33 me Genoan me rezultatin 4 – 0, duke shtuar pikët...
 • Rritet Euro

  Monedha e Euros ka pësuar ndryshime, pas zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën në Francë. Bëhet fjalë për rritje të vlerës, më e madhja që nga mesi i Nëntorit të...
 • Fitojnë ekipet e kreut

  Asnjë nga ekipet e kreut nuk dështoi në takimet e javës së 30. Kukësi mbetet i pathyeshëm në këtë kampionat. Skuadra e Ernest Gjokës mundi 4 – 1 Tiranën...
 • Përse duhet ngrënë lëvozhga e vezës

  Business Insider raporton se çdo vit, vetëm në SHBA industria e ushqimit është përgjegjëse për rreth 150 mijë ton humbje të lëvozhgave. Kur vjen puna tek vezët, lëvozhga padyshim që...