Diego Costa një hap larg Atletico Madrid

Chelsea pranon te bisedoje për 60 mln euro

Më në fund Chelsea është ulur ne bisedime për të shitur sulmuesin Diego Costa. Futbollisti edhe pse konsiderohet një nga sulmuesit më të rrezikshëm në botën e futbollit nuk u bë pjesë e skuadrës. Prej kohësh ai madje po qëndron në Brazil. Orët e fundit duket se po plotësohet edhe dëshira e tij për tu rikthyer në kampionatin spanjoll, pikërisht tek Atletico Madrid.

Sipas mediave britanike operacioni i kalimit të certifikatës së tij të transferimit nga Londra nw Madrid do të kushtojë 60 milionë euro. Costa do të bëhej kështu lojtari më i shtrenjtë në historinë e klubit spanjoll.

Orët në vazhdon duket se do të jenë vendimtare edhe për klubin e Atleticos që deri tani e ka patur të ndaluar të bëjë blerje futbollistësh.

Duket se gjërat po ndryshojnë dhe Diego Simeone mund të marrë një dhuratë mjaft të vlefshme edhe pse krishtlindjet janë larg.

 Tv Klan

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*


Emisione