“Dua të rritem”, dëshirat e pazakonta të fëmijëve

Një teatër për fëmija nga të rriturit te TKEKS

Dhjetori është po aq sa muaji i festave por edhe i reflektimeve. Një e tillë e ka shtyrë Françeska Hysin të shkruajë për dëshirat shpesh herë të pazakonta të fëmijëve, të kushtëzuara nga situatat ku gjenden prindërit. Njëra prej tyre është të rriten para kohe.

Në “Krishtlindje të rriturish”, autorja dhe regjisorja i sjellë fëmijët në dy faza të jetës, si të tillë, por edhe si të rritur.

Me një subjekt shqiptar, po aq sa në skenografi dhe muzikë, “Krishtlindje të rriturish” me aktorët e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, vjen nga fundjava.

Tv Klan

Kategori
KulturëTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*