E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 3 (SEZONI 10)

Emision: 24.09.2017

Talk Show nga Ardit Gjebrea!

“KA NJË MESAZH PËR TY”

Rasti I

Prej 20 vitesh, Nduen e bren një brengë e madhe. Për çfarë bëhet fjalë dhe kë ka thirrur sot? Nuk është kurrë vonë për të shembur muret që na ndajnë me njerëzit e zemrës.

Rasti II

Marinela është pjestare e një familje të vogël prej tre personash. Prej disa kohësh vëllai i saj nuk është më prezent në shtëpi. A do arrijë mesazhi të japë efektin e dëshiruar? Vendin e kujt duht të zërë Onisi? Të Eneas apo të Klevisit? Streha familjare është gjithmonë më e ngrohta dhe Onisi premtoi se do jetë gjithmonë i
pranishëm aty.

“GJYSHJA NGA PREZA”

Kur gatuajne gjyshet mund te prekesh dashurine e madhe, sakrificat dhe vuajtjet e koheve te veshtira,
atehere kur ushqimi ishte i paket dhe femijet te shumte. Nenat tona ia dilnin qe ne kushte aq te veshtira te mbushnin tryezen dhe te ngulisnin ne memorjen e cdo nipi dhe mbese aromat me te mira, aromat e dashurise dhe ngrohtesise qe nuk i gjen askund tjeter pervecse te gjyshja. Kete jave Blerina Bombaj ka takuar nje gjyshe nga Preza…

“TELEBINGO SHQIPTARE”

“SHIHEMI NË GJYQ”

Ne rubriken “Shihemi ne Gjyq” vijne dy miq, Eglantina dhe Niku. Historia e Eglantines eshte mjaft tronditese. Nje kalvar dhimbjesh ka qene jeta e saj. Prej shume vitesh Eglantina jeton ne Suedi dhe Nikun e ka njohur rreth nje vit me pare. Per cfare kane ardhur ne kete seance ndermjetesimi?

“DUKE PRITUR KENGA MAGJIKE”

Kategori
E DIELA SHQIPTARE
0 Komente

Përgjigju

*

*