2017

 • Golden Globe nën “hijen” e skandaleve seksuale

  2017 do të cilësohet si viti më i errët për industrinë më të madhe të kinemasë. Akuzat për ngacmime seksuale nga emra të njohur si producenti Harvey Weinstein, Louis Szekely dhe aktori Kevin Spacey tronditën Hollywood-in. Ajo çfarë pritet nga ceremonia nuk janë vetëm fituesit por edhe qasja ndaj...
 • 2017-a, viti më i sigurt në histori për fluturimet ajrore

  Viti i kaluar ishte viti më i sigurt për industrinë e aviacionit civil, sipas dy raporteve të reja. Asnjë kompani e madhe ajrore në botë nuk përjetoi ndonjë një aksident, tha firma holandeze për konsulencën e aviacionit “To70” në raportin e saj vjetor. “2017-a ishte shumë më e mirë...
 • Kosova 2017/ Vit me zhvillime të mëdha e të papritura

  Viti 2017 në Kosovë ishte një vit me shumë zhvillime që prekën aspektin e sigurisë, marrëdhëniet rajonale dhe më gjerë, deri te rrëzimi i qeverisë në Kosovë para se ajo ta përfundonte mandatin e plotë kushtetues.  Në ditët e para të Janarit të 2017, autoritetet franceze arrestuan njërin prej...
 • Qeveria e re betohet përpara Presidentit

  Ministrat e kabinetit “Rama 2” kanë marrë zyrtarisht detyrën, duke u betuar përpara Presidentit të Republikës. Ceremonia u mbajt pak orë pas votimit të qeverisë në parlament. Ky ishte edhe takimi i parë i Ilir Metës dhe Edi Ramës që pas fushatës elektorale, ku marrëdhëniet u tensionuan dhe ku...
 • Rama: Luftë frontale rrjeteve të trafikut të drogës

  Kryeministri Rama e cilëson si një kapitull të mbyllur fitoren në luftën kundër kanabisit.  Pas raportimit qe u bë në mbledhjen e Task-Forcës së ngritur për zbatimin e planit kombëtar për të luftuar këtë fenomen, kreu i qeverisë i vlerësoi shifrat e prezantuar si te mjaftueshme për ta shpallur...
 • Zgjedhjet/ Berisha: Basha përgjegjësi kryesor, por jo i vetëm i humbjes

  Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë ta parë pas humbjes së thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Berisha nëpërmjet një postimi në Facebook, nuk nguron të fajësojë kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha për humbjen e thellë. Por njëkohësisht Berisha thotë së është...
 • Blushi: Do të rishikoj kontratat e naftës dhe do mbështes tregtarët e vegjël

  Kryetari i LIBRA- s Ben Blushi vazhdoi fushatën e tij në Fier, Lushnje, Roskovec dhe Marinzë. Në Fier  gjatë ecjeve në qytet  Blushi ju kërkoi votën fierakëve duke ju thënë se nëse do të votojnë për partitë e vjetra ata do të vazhdojnë të vidhen njësoj si deri tani....
 • Haradinaj në tubimin përmbyllës i uron qytetarët për Qeverinë PDK-AAK-Nisma

  Kandidati për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka thënë në tubimin përmbyllës të mbajtur në Prishtinë, se tashmë është e sigurt që Qeveria e Kosovës do të formohet nga trinomi – Partia Demokratike, Aleanca dhe Nisma. Madje Haradinaj që sot, dy ditë para zgjedhjeve, ka uruar qytetarët e...
 • Meta: Rama dhe Basha janë bërë bashkë kundër sistemit demokratik 

  Ish – kreu i Lëvizjes Socialiste në Integrim, Ilir Meta i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu foli për akuzat e ditëve të fundit mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. I pyetur nga gazetari Fevziu se përse kishte zgjedhur që të dilte në...
 • Veseli: Fillimi i Ri është Kosova sovrane dhe e zhvilluar

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka prezantuar në Fushë Kosovë platformën qeverisëse “Fillimi i Ri”, e cila garanton sovranitetin e Republikës së Kosovës dhe zhvillim ekonomik të qëndrueshëm i cili siguron rritjen e pagave prej 30 përqind për të gjithë punëtorët e sektorit publik si dhe...
 • Meta ashpërson tonet ndaj Ramës dhe Bashës

  Pas etiketimit si “Tomi dhe Jerry” për dy krerët e partive më të mëdha në vend, në Shkodër, ish-kreu i LSI-së Ilir Meta thelloi përplasjen me Edi Ramën dhe Lulzim Bashën duke i quajtur karagjozë dhe të pabesë. “Do te jemi forcë e parë sepse Shkodra dhe Shqipëria nuk...
 • Marrin pjesë në fushatë, largohen nga puna dy drejtues

  Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha largoi nga puna dy drejtues lokalë, pasi kanë marrë pjesë në fushatë zgjedhore gjatë orarit të punës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mirëqenies Sociale, të larguarit nga puna janë Gent Halilaj me detyrë “Drejtor në Drejtorinë Rajonale të Shërbimit Kombëtar të...
 • PS –së në Lezhë i bashkohet edhe ish –deputeti i PD

  E deleguara e Partisë Socialiste për qarkun e Lezhës, Lindita Nikolla u ka kërkuar banorëve të Rrilës që më 25 qershor të votojnë vetëm partinë socialiste për të vijuar me reformat.  Sipas materialit të dërguar nga Partia Socialiste, fushatës së Nikollës në qarkun e Lezhës i është bashkuar edhe...
 • Blushi takohet me banorët e Njësisë 9

  Në takimin elektoral me banorët e njësisë 9, kreut i LIBRA-s, Ben Blushi tha se vota për forcën e tij politike është “Vota për LIBRA-n, vota morale e Shqipërisë”. Kreu i LIBRA-s Blen Blushi në takimin me banorët e njësisë 9 u shpjegoi atyre programin ekonomik dhe u kërkoi...
 • PDIU hap fushatën në Elbasan

  Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka çelur fushatën elektorale në Elbasan. Kryetari Shpëtim Idrizi ka prezantuar kandidatet në këtë qark, ndërsa ka theksuar se PDIU do të përcjelle zërin e qytetareve në parlament. Interesi i qytetarëve theksoi Idrizi do të jetë kriteri për bashkëpunimin e tyre në koalicionin qeverisës....
 • Si do të jetë moti në fundjavë

  Nëse keni bërë plane për të shkuar në det bëni mirë që të ndryshoni destinacion, pasi fundjava do jetë me reshje shiu. Ditën e shtunë vranësirat do jenë ta pranishme gjatë gjithë kohës dhe në vendet malore do ketë reshje shiu. Ndërsa ditën e diel do të ketë reshje...
 • Moti 16 Maj 2017

  Orët e paradites do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të herë pas-hershme, por më të theksuara vranësirat do të jenë në veri-qendër të territorit. Gjatë orëve të pasdites vranësirat do të jenë më tepër të pranishme duke rrezikuar shira afat-shkurtër. Më të dukshme shirat...
 • Moti 5 Maj 2017

  Gjatë paradites së sotme, i gjithë vendi mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta. Pasditja sjell shtim të vranësirave në zonat veriore dhe qendrore duke lënë jugun e territorit, nën ndikimin e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit do mbeten konstante gjatë mëngjesit, por një rënie të lehtë sjell...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 32 (SEZONI 5)

  Fitnesi alternativ dhe metodat më të reja për të qënë gjithmonë në formë fizikisht dhe shpirtërisht. Tendencat më të fundit të rrobave të banjos për verën e 2017-s....
 • Julia Roberts, “Gruaja me e bukur” e 2017-ës

  Në moshën 49-vjeçare Julia Roberts shpallet gruaja më e bukur e vitit 2017 nga revista “People”. Kjo është hera e 5 që prej vitit 1991 që aktorja e famshme rrëmben çmimin prestigjoz. E para ishte kur Roberts, asokohe 23-vjeçare, kishte mbërthyer Hollivudin me interpretimin e shkëlqyer përkrah Richard Gere...
Emisione