aktorja

  • Ndahet nga jeta aktorja Hajrie Rondo

    Hajrie Rondo, një nga aktoret më të spikatura të kinemasë dhe teatrit shqiptar humbi betejën me sëmundjen që e mundonte prej vitesh.  E lindur në vitin 1951 në Delvinë ajo  interpretoi në rreth 120 role në teatër dhe 40 role në filma, duke u bërë një nga figurat më...
  • Emma Stone aktorja më e paguar e vitit

    Pas suksesit me filmin La La Land, aktorja Emma Stone korr një tjetër sukses. 28-vjeçarja është aktorja më e paguar në botë për këtë vit, sipas një vlerësimi të revistës Forbes. Suksesi në filmin e gjinisë musical me të cilin rrëmbeu edhe Oskarin si aktorja më e mirë, i...
  • Aktorja vdes pas “seancave me kupa”

    26-vjeçarja Xu Ting, nga Beijingu, ishte diagnostikuar me kancer limfatik në korrik dhe vdiq javën e shkuar. Ajo kishte vendosur të mos i nënshtrohej kimioterapisë sepse kishte parë të tjerët të “torturoheshin” dhe përsëri kishin vdekur. Në vend të saj, ajo zgjodhi hedhjen e kupave dhe futjen e gjilpërave,...
Emisione