Alban Fetolli

 • STOP – EMISIONI 164 (SEZONI 2)

  Llogaritë e Ramës dhe politika e cadrës. Mëngjezin e sotëm vendi u gdhi nën shi dhe shumë shkolla fusin ujë, aq sa duhet të rrish në mësim më cadër. PS-LSI kërkoi në KQZ shtyrjen e afatit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore.Komuniteti LGBT i kërkoi kreut të opozitës Lulzim Basha,...
 • Mësuesit kujdestarë, ligji me dy standarde në Drejtorinë Arsimore në Devoll

  Blerta Medolli, një qytetare nga Devolli, ankohet në emisionin “STOP” se fëmija i saj Xhej, nuk e ka mësuesen ndihmëse që i takon, nisur nga udhëzimi nr.38, datë 07.10.2014. Në fakt, edhe mësuesja dhe drejtoresha e shkollës “Dritëro Agolli” tregojnë se Xheji ka nevojë për mësuese ndihmëse, madje për...
 • STOP – EMISIONI 80 (SEZONI 2)

  Nga ambulanca e Kavajës, tek “krekosja” e Alban Fetollit. Në ambulancën e Kavajës nuk funksionon tualeti. Një të moshuari i duhet të endet në kërkim të celësit, për të kryer nevojat personale. Në muajin tetor emisioni “Stop” faktoi, se kreu i DAR Devoll, Alban Fetolli ka falsifikuar dokumenta e...
 • STOP – EMISIONI 44 (SEZONI 2)

  Ministrat “0”, sipas Donald Lu-së, por Rama qëron hesapet me Greqinë. Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu gjatë një konference në FB, deklaroi se disa ministra do t’i vlerësonte me notën 0. Por diplomati i huaj nuk i artikuloi zerot ministrore. Nga ana tjetër kryeministri Rama është marrë më...
 • “STOP”/ Zyrtari i Arsimit nuk i trembet policisë, lëviz me makinë me targa false

  Një qytetar denoncon në “STOP” se Drejtori i DAR Devollit, Alban Fetolli lëviz me automjet me targa të falsifikuara. Në fakt, targa e tij DV 2486 A ka qenë e një opeli të bardhë, në pronësi të Driton Petro Muçit, i cili ka bërë çrregjistrim të përhershëm. Gazetarja e...
 • STOP – EMISIONI 29 (SEZONI 2)

  Himni i hashashit dhe tinguj serbë në “Stop” Edhe pse “Stop” transmetoi para dy ditësh me kamera të fshehtë që tregonte sesi blihej hashashi në lokalet e Tiranës, policia nuk bëri asnjë lëvizje. Dozat e hashashit të blerë shfaqen tani në studio, aty ku policia e ka bërë traditë...
 • STOP – EMISIONI 28 (SEZONI 2)

  Rama në opozitë pas 3 vjetësh qeverisjeje. Pjesët më të rëndësishmë të kamerës së fshehtë që tregon sesa lehtë gjendet dhe konsumohet droga në Tiranë shfaqen në emisionin e sotëm. Reagimi publik ishte i madh përmes rrjeteve sociale, por nuk ishte i tillë ai i policisë. Pikërisht sot ministri...
 • Stop/ Rilindja në arsim, drejtori i zyrës arsimore fiton vendin e punës me dokumente false

  “Rilindja” në arsim? Ndodh që vendin e punës ta fitosh dhe me lista notash të falsifikuar. Rasti është denoncuar në emisionin “Stop” në Televizionin Klan. Në Devoll, drejtori i zyrës arsimore Alban Fetolli, ka falsifikuar dokumente dhe lista notash për të fituar këtë post.  Ai vetë dhe drejtori i...
Publicitet
Emisione