anxhela peristeri

 • RUDINA – ANXHELA PERISTERI DHE KASTRIOT TUSHA, VIJNE ME ““INSANELY IN LOVE”; REGANA NJE VLOGGER MAKE-UP!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri – Këngëtare Kastriot Tusha – Këngëtarë Këngëtarja Anxhela Peristeri dhe tenori Kastriot Tusha janë bërë bashkë për të sjellë një projekt muzikor mjaft interesant. Bëhet fjalë për një variant ndryshe të këngës ‘E çmendur’, me të cilën Anxhela Peristeri fitoi çmimin e parë në “Kënga...
 • Video/ Peristeri: Jam e dashuruar, ai quhet…

  Anxhela Peristeri është ndër këngëtaret shqiptare më të rezervuara përsa i përket jetës private. Por, sot në “Xing me Ermalin” duket se ka vendosur të rrëfejë disa të vërteta. Gjatë emisionit këngëtarja pranoi se është e dashuruar, ndërkohë që menjëherë pas kësaj deklarate përmbysi gjithçka duke thënë se është...
 • “E çmendur”, kënga më e mirë për 2017-ën

  Pikët e 47 këngëtarëve me të drejtë vote i dhanë “E çmendur” të Anxhela Peristerit çmimin “Kënga më e mirë” për 2017. Për të parën herë konkurruese në “Kënga Magjike” Elhaida Dani dhe Fifi u listuan e dyta dhe e treta. Finalja e madhe e ndarjes së çmimeve për...
 • Video/ Anxhela Peristeri triumfon në “Kënga Magjike”

  Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” triumfon në edicionin e 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Vendi i dytë shkoi për Elhaida Danin, i treti për Fifin. Muzika dhe surpriza të shumta përshkruan transmetimin e drejtpërdrejtë në ekranin e Tv Klan. Nata finale dhuroi muzikë dhe një sërë surprizash. Edhe...
 • Video/ Çfarë thonë jashtë skenës së “C’est La Vie” për Orin dhe Anxhelan?

  Ori Kuçi & Anxhela Peristeri dinë gjithnjë si të surprizojnë publikun, duke kuruar gjithçka deri në detaj. Por çfarë thonë për dy konkurrentet jashtë skenës së madhe të “C’est La Vie”? Prezantuesja Marina Vjollca zbulon se për të dyja vajzat komentet janë tepër pozitive, duke i konsideruar ato si...
 • Video/ Jo vetëm këndim… Çfarë rezervojnë Ori & Angela këtë javë në “C’est la vie”

  Këngëtarja Anxhela Peristeri dhe Ori Kuçi ishin sot të ftuara në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku zbuluan detaje rreth performancës së kësaj jave në “C’est la vie”. Ishte Kuçi ajo që tha se këtë javë, ato do të vijnë ndryshe, do të këndojnë një këngë të...
 • Video/ “Si m’u thye ëndrra për muzikën…”

  Sipërmarrësja Ori Kuçi prej dy javësh është tashmë pjesë e spektaklit “C’est la vie”, nga ku është vlerësuar mjaft për zërin e saj. Sot e ftuar në studion e “Rudina”, Kuçi tregoi se muzika ka qenë ndër pasionet e saj më të mëdha, por ëndrra për të u thye...
 • Video/ Surpriza që i bënë miqtë Anxhela Peristerit në “Kush vjen për drekë”

  Këngëtarja Anxhela Peristeri ishte sot e ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan. Përveç aftësive në gatim, Peristeri rrëfeu edhe miqtë e saj më të mirë në showbiz-in shqiptar teksa përmendi emrat e këngëtarëve Aurel Thllimi, Erik Lloshi, Era Rusi, Poni, Endri dhe Stefi, etj. Por,...
 • RUDINA – BEN BLUSHI; ANXHELA PERISTERI; NUMEROLOGJIA POLITIKE!

  Të ftuar: Ben Blushi – Kryetar i partisë “Libra” Anxhela Peristeri – Këngëtare Meri Shehu – Astrologe...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 562

  HENRI CILI, ILIR KULLA – Kriza politike / Kush tërhiqet i pari: Rama, Meta apo Basha?   ANXHELA PERISTERI, AUREL THELLIMI – Muzikë / Anxhela dhe Aureli iu vjen me ‘qesh’ Intervista: “NJERIU QË QESH”   KLODIANA SHALA – Sport / Klodiana që më mban në formë Intervista: “ME HAPIN...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 537

  Të ftuar: ANXHELA PERISTERI – Anxhela vjen ‘afër meje’ Intervista “AFËR MEJE, AFËR TEJE” MAJA – Maja humbet nënën dhe i këndon ‘Mëmëdheut’ Intervista “NËNA” EDMOND TUPJA – Shijoni shqipen e Tupes te ‘Shkuma e ditëve’ nga Boris Vian Intervista “SHKUMA E DITËVE” PIRRO LLAZO – Pirro Llazo, tenori...
 • Anxhela Peristeri: Nuk do ta shisja kurrë veten për lekë

  Këngëtarja Anxhela Peristeri ishte e ftuara e parë e emisionit “Zonë e Lirë”, me gazetarin Arjan Çani, në Televizionin Klan. Për të mësuar më shumë rreth jetës së saj, Çani e ka pyetur se cili do të ishte profesioni nëse nuk do të ishte këngëtare. Peristeri u përgjigj se...
 • Anxhela Peristeri, mbretëresha e javës së 9-të

  Your Face Sounds Familiar përmbyll javën e nëntë me sukses. Mbrëmja, përveç performancave plot energji dhe transformimeve të papritura, u karakterizua edhe nga surprizat e shumta të humorit. Por mbretëreshë e mbrëmjes ishte ajo e cila në fund emocionoi sallën, Anxhela Peristeri, e transformuar në këngëtaren e famshme greke...
Emisione