Arizona

 • Gjenden të vrarë 2 fëmijë në makinë, arrestohet nëna 21-vjeçare

  Një nënë është arrestuar në Arizona dhe akuzohet për vrasje të dyfishtë, pasi dy fëmijët e saj të vegjën u gjetën të pajetë në një makinë. Sipas zyrës së sherifit në Pinal County, 21-vjeçarja Brittany Velasquez dyshohet se ka vrarë vajzën e saj 10 muajshe dhe djalin 2 vjeç në Superior,...
 • Rrëzohet helikopteri, 3 të vdekur dhe 4 të plagosur

  Një helikopter turistik është rrëzuar në Kanionet e Mëdha në Arizona të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Tre persona humbën jetën dhe katër të tjerë mbetën të plagosur nga rrëzimi i helikopterit. Shkaqet e aksidentit ajror nuk janë të qarta. “Papillon Airëays” është kompania e helikoterëve turistikë, e cila...
 • Historia e pabesueshme e gruas që u qëllua në kokë

  Një grua e cila u qëllua në kokë gjatë masakrës në Las Vegas ka lënë spitalin, pasi mjekët thanë se shërimi i saj ka qenë një mrekulli. Jovanna Calzadillas nga Arizona do të kthehet në shtëpi me bashkëshortin e saj dhe dy fëmijët. Duke mbërritur në një konferencë për...
 • Është pickuar mbi 1 mijë herë/ Meksikani: Do studioj insektet deri sa të kem jetë

  Në Tuscon, Arizona, ky shkencëtar ka shpenzuar gjysmën e jetës së tij duke studiuar insekte të ndryshme.  Por speciet që ai studion, nuk janë dosido, pasi të pickojnë. Justin Schmidt, shprehet se është pickuar mbi 1000 herë në gjatë punës së tij. Për shkak të eksperiencave të tij të...
 • Mbyten 6 fëmijë që po notonin në lumë

  Të paktën 9 persona, 6 prej tyre fëmijë, humbën jetën nga një stuhi e befasishme në Arizona, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ata po notonin në lumë, kur shirat e rrëmbyeshëm provokuan fuqizimin e rrjedhës. Ekipet e shpëtimit arritën të nxjerrin nga lumi 4 persona të tjerë, të...
 • Foto/ Djalli zbret në Tokë

  Një fotograf nga Arizona ka deklaruar se ka shkrepur disa foto në të cilat duket një djall gjigant me krahë të mëdha. Pamjet e kapura nga Richard Christianson janë pëlqyer në rrjetin social Facebook më shumë se 100,000 herë. Skena ku janë shkrepur fotot duket se është e zhytur...
 • Video/ Arizona- Momenti shokues kur një oficer policie qëllon me grusht në fytyrë një grua

  Incidenti ndodhi ditën e mërkurë në mbrëma dhe u filmua nga një person që ndodhej aty pranë. Polici nga Arizona i quajtur Jeff Bonart është ndaluar të ushtrojë profesionin e tij duke pritur si do shkojë hetimi. Danny Pareders ishte ai i cili postoi videon e filmuar me telefon...
Emisione