Arizona

 • Është pickuar mbi 1 mijë herë/ Meksikani: Do studioj insektet deri sa të kem jetë

  Në Tuscon, Arizona, ky shkencëtar ka shpenzuar gjysmën e jetës së tij duke studiuar insekte të ndryshme.  Por speciet që ai studion, nuk janë dosido, pasi të pickojnë. Justin Schmidt, shprehet se është pickuar mbi 1000 herë në gjatë punës së tij. Për shkak të eksperiencave të tij të...
 • Mbyten 6 fëmijë që po notonin në lumë

  Të paktën 9 persona, 6 prej tyre fëmijë, humbën jetën nga një stuhi e befasishme në Arizona, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ata po notonin në lumë, kur shirat e rrëmbyeshëm provokuan fuqizimin e rrjedhës. Ekipet e shpëtimit arritën të nxjerrin nga lumi 4 persona të tjerë, të...
 • Foto/ Djalli zbret në Tokë

  Një fotograf nga Arizona ka deklaruar se ka shkrepur disa foto në të cilat duket një djall gjigant me krahë të mëdha. Pamjet e kapura nga Richard Christianson janë pëlqyer në rrjetin social Facebook më shumë se 100,000 herë. Skena ku janë shkrepur fotot duket se është e zhytur...
 • Video/ Arizona- Momenti shokues kur një oficer policie qëllon me grusht në fytyrë një grua

  Incidenti ndodhi ditën e mërkurë në mbrëma dhe u filmua nga një person që ndodhej aty pranë. Polici nga Arizona i quajtur Jeff Bonart është ndaluar të ushtrojë profesionin e tij duke pritur si do shkojë hetimi. Danny Pareders ishte ai i cili postoi videon e filmuar me telefon...


Emisione