Arme

 • Foto/ Armë, tritol dhe granata në kufirin greko-shqiptar

  Kallashnikov, granata dhe municione janë sekuestruar nga policia në kufirin greko-shqiptar në zonën e Janinës. Kanë qenë tre persona që lëviznin në këmbë nga kufi i gjelbër dhe mbanin disa çanta. Policët kufitarë grekë vunë re lëvizje dhe u vunë në ndjekje të tyre. Tre të dyshuarit hodhën çantat...
 • Foto/ Sekuestrohen armë, eksploziv, municione dhe drogë në Shkodër

  Një operacion policor është zhvilluar në fshatin Nicaj të Shkodrës që është finalizuar me sekuestrimin e armëve, eksplozivëve, municioneve dhe drogës. Policia bën me dije se ka arrestuarr Vat Lamin 41 vjeç, posedues i materialeve të sekuestruara. Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën 5.2 kg kanabis, 600...
 • Sekuestrohen drogë, armë dhe municione në Dibër

  Një sasi lënde narkotike, armë dhe municione janë sekuestruar në fshatin Kastriot të Dibrës, si dhe është arrestuar poseduesi. Policia thotë se ai është Tomor Leshi 40 vjeç, të cilit në banesë ju gjetën 3.25 kg kanabis e ndarë në 3 pako, një automatik dhe 25 fishekë. Ndaj 40-vjeçarit...
 • Grabitet me armë karburanti

  Një pikë karburanti në fshatin Poshnje në Berat është grabitur me armë nga tre persona të armatosur. Policia e Beratit tha se në bazë të pretendimeve të punonjësit të karburantit “dyshohet se janë vjedhur rreth 270.000 lekë.” Menjëherë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor që po punon për zbardhjen...
 • SHBA i shet armë Tajvanit, reagon Kina

  Kina shprehu pakënaqësi lidhur me shitjen e një sasie armësh me vlerë prej 1.4 miliardë dollarësh që Shtetet e Bashkuara i kanë bërë Tajvanit. Pekini kërkon që Uashingtoni të anulojë shitjen, duke e cilësuar transaksionin një “veprim të gabuar”. Ambasada kineze në Uashington tha: “lëvizja e gabuar e palës...
 • Kanabis mes misrave, arrestohet një 49 –vjeçar dhe kunata e tij në Tiranë

  Kanabis i mbjellë përmes misrit, kanabis i përpunuar gati për shitje, fishekë blindshpues dhe armë. Kjo është ajo çka u zbulua nga policia e komisariatit nr.4, në Tiranë, gjatë operacionit të koduar “Kunati”, ku u arrestua Ndriçim Kuka 39 vjeç dhe motra e guras së tij, Bukurie Fejza 44...
 • Me kokainë, hashash dhe pistoletë, prangoset shqiptari

  Një 29-vjeçar është arrestuar pasi ju gjetën një sasi kokaine, kanabisi dhe një armë pa leje. Bëhet fjalë për një shtetas shqiptar që jeton në Kretë dhe u arrestua nga policia greke gjatë kontrollit fizik. 29-vjeçarit ju gjet një sasi kokaine, 133 gr kanabis dhe një pistoletë. Ai akuzohet...
 • Drogë dhe arsenal armësh në shtëpi, në kërkim 43-vjeçari

  Drogë dhe armë janë sekuestruar nga policia e Durrësit gjatë aksionit të koduar “Streha”, në Shijak. Sipas bluve 150 gramë kokainë, 2 kallashnikovë, një pistolete, një armë gjahu dhe qindra fishekë janë kapur në një banesë. Në kërkim është shpallur 43-vjeçari me iniciale S.GJ. Por policia nuk ka dhënë ...
 • Të shtëna me armë në qendër të Durrësit

  Një konflikt mes dy të rinjve ka çuar në përdorimin e armëve të zjarrit këtë të hënë në qytetin e Durrësit. Ngjarja ndodhi gjatë orës 22:00, në afërsi të një bilardoje pranë pallatit të Kulturës. Paraprakisht mësohet se pasi janë konfliktuar me njëri – tjetrin, një prej të rinjve...
 • Trump firmos marrëveshjen e armëve me Arabinë Saudite

  Arabia Saudite i blen Shteteve të Bashkuara të Amerikës 110 miliardë dollarë armatime dhe sisteme mborjtëse. Marrëveshja e firmos nga presidenti amerikan Donald Trump dhe mbreti saudit Salman në Riad, ku presidenti amerikan ndodhet për një vizitë zyrtare, e para jashtë SHBA-ve për të. Objektivi i sauditëve është të...
 • Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

  Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur orët e vona të së premtes qytetin e Vlorës. Burime paraprake të policisë thonë se rreth orës 23:15, në lagjen “Hajro Çakërri”, pranë vendit të quajtur “Bishti i Kalldrëmit” ka patur të shtëna me armë zjarri në ajër. Fatmirësisht nuk raportohet për...
 • Arsenal armësh dhe drogë në banesë, pranga një personi

  Policia e Beratit  ka marrë informacion se në një banesë në fshatin Çepan mund të kishte armë dhe lëndë narkotike. Gjatë një kontrolli në  shtëpinë e Bashkim Arapaj, banues në Çepan, Skrapar u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 armë zjarri  automatik model 56, kalibër 7.62 mm; 2...
 • Arrin t’i shpëtojë grabitësve, ata e qëllojnë me armë

  Një 50 – vjeçar nga Fushë – Kruja ka arritur që t’i shpëtojë një tentative grabitjeje, ashtu sikurse plumbave që u lëshuan mbi të. Bëhet fjalë për një ngjare të ndodhur mesditën e kësaj të hëne, rreth orës 12:00 tek “mbikalimi i Fushë – Krujës”. Persona të paidentifikuar kanë...
 • Video/ Kur dasma kthehet në tragjedi

  “Do shkatërroj ëndrrat tuaja”. Kjo ka qenë fraza që një çift ka dëgjuar vetëm disa minuta para se t’i thoshin Po njëri-tjetrin në ditën e tyre të dasmës. Një person i armatosur qëndronte para tyre dhe kërcënonte dasmorët. Ky ka qenë tmerri që kanë përjetuar Jailton dhe Cristina Barbosa...
 • 1 i vrarë dhe 14 të plagosur në një lokal nate

  Një person humbi jetën ndërsa të paktën 14 të tjerë mbetën të plagosur, pas të shtënave më armë në një lokal nate në Cincinnati të Ohios, SHBA. Sipas zyrtarëve të policisë, shkak mësohet të jetë bërë një konflikt mes dy personave, ose një grupi gjatë orëve të mbrëmjes të...
 • Video/ Granata, dinamit e armë zjarri…

  Qytetarët vijonë dorëzimin vullnetar të armëve dhe municioneve luftarake. Vetëm gjatë ditëve të fundit, në qarkun e Korçës janë dorëzuar 8 armë zjarri, 9388 fishekë, 27 granata, 20 ndezësa, 5 kallëpë dinamiti, 2 kaseta mitrolozi dhe 1 kuti me lëndë tymuese. Në komisariatin e Korçës banorët kanë dorëzuar 3 armë, 2500...
 • Me pistoletë e drogë në hotel

  Një 35 – vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë së Vlorës, pasi u kap me armë pa leje. Ai është Leonard Murati banues në Tiranë dhe me rezidencë banimi në Orikum. Gjatë kontrollit të ushtruar në dhomën e tij, 35 – vjeçarit iu një pistoletë e llojit TT,...
 • Tregtia botërore e armëve vazhdon të rritet

  Periudha e shtensionimt politik ka marrë padyshim fund. Dekadën e fundit eksportet e armëve janë rritur mënyrë të vazhdueshme. SHBA-ja dhe Rusia sërish në krye. Një çerek shekulli pas përfundimit të Luftës së Ftohtë tregtia botërore e armëve është rritur ndjeshëm. Sipas raportit të fundit të Institutit ndërkombëtar për...
 • Grabiten me armë lodër dy karburante

  Dy grabitje kanë ndodhur gjatë natës në qytetin e Vlorës, të dyja nën “kërcënimin” e një arme lodër. Burime zyrtare bëjnë të ditur se pre e grabitësve, të cilët kanë arritur të marrin 190 mijë lekë të vjetra, ka rënë një karburant në hyrje të Vlorës dhe një tjetër...
 • Tahiri: “Shqipëria pa armë”, një objektiv i yni madhor

  Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ishte sot në fshatin Dhoksat të Gjirokastrës, duke iu bashkuar studentëve të Universitetit “Eqrem Çabej”, për të trokitur derë më derë në kuadër të nismës “Shqipëria pa armë”. Duke iu bashkuar punonjësve të Policisë, studentët universitarë do të trokasin derë më derë shtetasve, për...
1 2 3 5
Publicitet
Emisione