Armend Dallku

  • Dallku: Skënderbeu të luajë si në Zagreb

    Skënderbeu duhet të luajë si ndaj Dinamo Zagrebit për të dalë me pikë nga Kievi, ku  të enjten do të ndeshet me Dinamon e Kievit. I këtij mendimi është ish-mbrojtësi i kombëtares Armend Dallku, i cili luajti për 11 vite me Vorskla Poltavan në kampionatin ukrainas. “Skënderbeu duhet të...
  • Armend Dallku la futbollin

    Armend Dallku la futbollin e luajtur. Ai zhvilloi takimin e fundit me fanellën e Vorskla Poltava në kampionatin ukrainas. Pas 11 vitesh me skuadrën ukrainase dhe për disa sezone si kapiten, 32 – vjeçari u përcoll si një hero. Falë edhe ndihmës së Armend Dallkut, Vorskla Poltava fitoi edhe...
Emisione