Arsimi i Larte

 • Basha paralajmëron Ramën: Do përfundosh si Duçja!

  Lulzim Basha ashpërsoi tonet nga çadra e opozitës teksa paralajmëroi për kryeministrin Edi Rama të njëjtin fund si atë të diktatorit fashist italian Benito Mussolini. Ky qëndrim i Bashës vjen pas deklaratës së kreut të qeverisë se jo vetëm që nuk do të pranojë kushtin e demokratëve për qeveri...
 • Arsimi i lartë, përplasje Rama-Topalli në Kuvend

  Arsimi i lartë, ka përplasur në Kuvend kryeministrin Edi Rama dhe deputeten e PD-së, Jozefina Topalli. Sipas Ramës, zhurma e PD-së se, maturantët mbetën pa shkollë ishte kot, ndërsa theksoi se raund pas raundi, secili maturant që e meritoi gjeti veten në listat e pranimeve për Universitet. “Ti Jozefinë që...
 • Rama: Regjistrimin në universitete e përcakton merita

  Kryeministri Edi Rama e cilësoi reformën në arsimin e lartë kthesë historike për të gjithë ata të rinj, që duan të ndjekin universitetet. Rama tha se ky sistem i garanton çdo maturanti një përfaqësim në shkollat e larta vetëm përmes meritës. Kryeministri Edi Rama: Dy gjëra mund të thuhen...
 • Basha: Gati ligji për Arsimin e Lartë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha premton se, pas ardhjes në pushtet ligji për Arsimin e Lartë do të jetë nisma e parë që do të kalojë nga maxhoranca e re. Përmes një deklarate për shtyp, Basha thotë se, Partia Demokratike do të financojë Arsimin e Lartë për të...
Emisione