Auron Tare

 • RUDINA – FJOLLA MORINA & MR. REX; AULON TARE; TRAJTIMI I KANCERIT TE LEKURES!

  Të ftuar: Fjolla Morina – Këngëtare Rexhep Zylfiu (Mr.ReX) – Stilist Auron Tare – Drejtor i Përgjithshëm i Agjensisë Kombetare të Bregdetit Afërdita Stroka – Mjeke Rubrika “Quiz”...
 • OPINION – KULLA E PREK CALIT, KOMUNISTE E NACIONALISTE!

  Të ftuar: Ermal Hasimja, Elsa Ballauri, Tomor Alizoti, Arjan Curri, Auron Tare, Fatosi Klosi Prek Cali është simbol i antikomunizmit shqiptar, pasi në Shqipëri bolshevizmi ishte një sistem gjakatar. Kështu ka deklaruar Tomor Alizoti sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa tha dse komunistët i quanin besimtarët katolikë të...
 • STOP – EMISIONI 2 (SEZONI 3)

  Gjyqtarja “than” Përmetin dhe “korruptimi” me misër i policit bashkiak. Në pjesën e parë të programit “Stop” sjell me humor dhe ironi rastin e paprecedent të gjyqtares së Përmetit, Elvana Cicolli, e cila me vendimin e saj, la pa ujë gjithë qytetin, njëlloj si ushtritë turke, gjatë rrethimit të...
 • “Stop”/ Turizmi i plazheve me 28 viktima, paratë për kullat e vrojtimit inekzistente

  Të paktën 28 turistë të mbytur numëron sezoni veror në Shqipëri. Një vëzhgim i emisionit “Stop” konstaton, se përgjatë gjithë vijës bregdetare, ose mungojnë kullat e vrojtimit, ose edhe kullat edhe personat, që duhet të shpëtojnë jetë. Një VKM rregullon mënyrën e funksionimit të këtyre strukturave, por as që është...
 • STOP – EMISIONI 222 (SEZONI 2)

  Prerja dhe transporti i druve në kohën e moratoriumit. Në pjesën e parë të emisionit trajtohet moratoriumi i pyjeve dhe lehtësia, me të cilën kamionë me dru zbresin nga Linza, ku dhe janë ngarkuar.Një tjetër video tregon, sesi masakrohen pyjet, pavarësisht ligjit për ndalimin e prerjes së tyre. Skandali,...
 • OPINION – FEMIJE NE KOHE TE NDRYSHME!

  Të ftuar: Neritan Ceka, Arlinda Dudaj, Gjergj Bojaxhi, Auron Tare, Fjodora Fjora, Denata Toce,  Fjoralba Dizdari, Arber Çepani Profesori Neritan Ceka, sonte, në studion e emisionit “Opinion” në një udhëtim përgjatë fëmijërisë ka treguar për fillimin e klasës së parë, gjetjen e dy murtajave te dera e shkollës, si...
 • OPINION – TE UDHETOSH PER PASION!

  Të ftuar: Pastor Paulin Vilajeti, Klodian Allajbeu – Administrator i Spitalit Amerikan, Sevim Arbana – Aktiviste e Gruas, Gazmend Agai – Gazetar Monitorues Zgjedhjesh, Kristina Neranxi – Administratore Biznesi, Sava Bardhi – Administrator Agjensi Turistike, Auron Tare – Agjencia Kombetare e Bregdetit, Julian Lala – Muzikant/Eksplorator Një personazh i...
 • STOP/ Projekti “Veliera” pa leje mjedisore, firma gjobitet me 1 milionë lekë

  Thellohet skandali i projektit “Veliera” në bregdetin e Durrësit. Pas transmetimit në “STOP” të hedhjes së inerteve në det, rezulton se as Bashkia e Durrësit dhe as firma “Everest shpk” nuk kanë leje mjedisore. Pak kohë më parë ishte Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, që përuroi projektin 6 milionë...
 • STOP – EMISIONI 75 (SEZONI 2)

  Shkolla në Kullë të Sukthit, një zgjidhje origjinale për tualetet… Në shkollën e mesme të bashkuar në Kullë të Sukthit, tualeti i djemve është mbyllur. Për pasojë, nxënësit për nevojat personale, shkojnë në tualetet e gjimnazit. Nëndrejtorët e shkollës Selim Kurti dhe Shkëlqim Kareci thonë, se tualetet ishin të...
 • OPINION – TURIZMI NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Auron Tare, Alma Çupi, Xheni Peta, Blendi Salaj, Zana Guxholli, Ariana Xharra, Ardit Çollaku, Ismail Hoxha Këtë mbërmje emisioni Opinion në TV Klan ka si temë të mbrëmjes turizmin në Shqipëri. Në lidhje me temën në fjalë, Auron Tare theksoi se në përgjithësi numri i turistëve ka...
Emisione