avokati

 • Izet Haxhia kërkon rihapjen e dosjes “Hajdari”

  Izet Haxhia i ekstarduar një ditë më parë nga Turqia, do të kërkojë rihapjen e dosjes së vrasjes së Azem Hajdarit, për të cilën ai është dënuar me 25 vite burg. Këtë deklaraon avokatit i Haxhisë pas takimit që ai pati me klientin e tij në burgun 302 në...
 • Gjyqtari Besim Trezhnjeva “ngec në rrjetën” e Vettingut

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka vendosur këtë të premte shkarkimin e gjyqtarit të Apelit të Durrësit Besim Trezhnjeva, pasi nuk justifikonte pasurinë.  Pas dhënies së vendimin, avokati i gjyqtarit Trezhnjeva, Fatmir Braka tha për gazetarët se vendimin është i padrejtë dhe do të apelohet. “Ka një vlerësim...
 • Pas bllokimit të pasaportës, flet avokati i Saimir Tahirit: Vendim qesharak i gjykatës

  Avokati mbrojtës i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Maks Haxhia ka deklaruar se sot është njohur me vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda. Duke folur për gazetarët, avokati Haxhia është shprehur se nuk ka asnjë provë të re që çoi në ndalimin e daljes jashtë Shqipërisë të Saimir...
 • Gjenden sende personale të avokatit të zhdukur

  Mbetet mister zhdukja e avokatit Besnik Muço, ngjarje e denoncuar 10 ditë më parë nga bashkëshortja e tij Rajmonda në Itali dhe i vëllai Viktor Muço në Shqipëri. Mëngjesin e së martës policia gjeti në tragetin e linjës Bari- Durrës, sende personale të tij. Ato janë një çantë të...
 • Zhduket avokati Besnik Muço

  Zhduket pa lënë gjurmë avokati Besnik Muço. Ai ishte nisur në datën 2 Nëntor nga porti i Durrësit për të mbërritur në Bari. Prej asaj dite, 54-vjeçari ka humbur kontaktet me bashkëshorten që e priste në Itali. Ishte fillimisht bashkëshortja që bëri denoncimin tek autoritetet italiane për të verifikuar nëse...
 • Arrestohet avokati, tentoi të korruptonte gjyqtarin e Apelit

  Avokati i Gjin Marku nga Mamurrasi u arrestua mbrëmjen e të martës nga Drejtoria e Antikrimit Ekonomik, me akuzën e ushtrimit të ndikimit të paligjshëm ndaj personave që kryejnë funksione publike. Sipas burimeve të Policisë, Marku 51-vjeçar, i kishte premtuar një klienti në Shkodër se kundrejt shumës prej 3...
 • Arrestimit i avokatit të njohur, policia shpjegon zyrtarisht ngjarjen

  Policia e Tiranës ka folur zyrtarisht në lidhje me arrestimin e avokatit të njohur, Genc Gjokutaj. Sipas policisë së Tiranës, 49-vjeçari rreth orës 20:20 të ditës së shtunë, tek Sheshi “Nënë Tereza” duke drejtuar automjetin tip “Mercedes Benz”, nuk i është bindur sinjalit të Punonjësit të Policisë Rrugore, për...
 • Arrestohet avokati

  Tiranë-Një avokat ka rënë në pranga të policisë së Tiranës. 66-vjeçari Preng Lleshaj është arrestuar nga efektivët e policisë së komisariatit numër 3. Ndaj tij, Prokuroria e Lezhës kishte urdhëruar ekzekutimin e masës së sigurisë “Arrest më burg” . Avokati akuzohet për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm...
 • Arrestohet avokati, morri 5 mijë euro për një vend pune

  Një avokat ka rënë në pranga të policisë së Tiranës. Gjatë operacionit të koduar “Smile 5” është arrestuar Kujtim Ibraj. Avokatit i janë vënë prangat pasi mbi të rëndojnë akuzat e mashtrimit dhe korrupsionit aktiv. Nga hetimet e policisë ka rezultuar se Ibraj i ka premtuar një shtetasi tjetër...
 • Protestuesit: Ja provat e dhunës policore

  Këto foto, sipas pjesëmarrësve në protestën e zhvilluar një ditë më parë pranë ambasadës greke, dëshmojnë dhunën e ushtruar ndaj tyre nga policia.  Të rinjtë që protestuan kundër vrasjes së Kudret Kumes nga torturat e gardianëve në burgun grek të Nigritas,thonë se ndaj tyre është përdorur edhe elektroshok.  Edhe...
 • Enti i Banesave pezullon kreditë për 500 familje të pastreha

  Mbi 500 familje të  pastreha, që kanë përfituar kredi të butë nga Bashkia e Tiranës nuk po mund të lidhin kontratat me bankat, pasi enti i banesave ka dërguar një shkresë për pezullimin e dhënies së kredive. Avokati i qytetit thotë se akti i entit të banesave është antiligjor....
Emisione