bark

 • Si të shpëtoni nga fryrja e barkut

  Barku i fryrë dhe gazrat e tepërta janë problem i zakonshëm që mund të shfaqen pas marrjes së tepërt të ushqimit dhe pijeve. Të ulurit në tavolinë për të ngrënë, por edhe ushtrimet e rregullta janë disa prej mënyrave për ta mposhtur fryrjen. Por ekspertët rekomandojnë që për të...
 • Mënyra e re për të fshehur paratë…

  Një 32 – vjeçar u përball me dhimbje të tmerrshme barku pasi gëlltiti të gjitha paratë e kursyera, përpara se të nisej për në Europë. Burri, një refugjat sirian emri i të cilit nuk dihet, mbështolli 26 kartëmonedha dhe i gëlltiti në mënyrë që të mos ia vidhnin rrugës....
 • Sakrifica e madhe për një dorë

  Një burrë, dora e të cilit u shpëtua pasi u qep brenda barkut të tij, pritet që t’i nënshtrohet një operacioni revolucionar, i pari në botë, për të rivendosur përdorimin e lëvizjes së gishtërinjve. Ish – operatori i makinerive, 43 – vjeç Carlos Mariotti nga jugu i Brazilit humbi...
 • Merr fund tortura e 24 – vjeçares

  Ka marrë fund tortura e një vajze të re, e cila kishte në bark një cist që peshonte sa 10 bebe të porsalindura. 24 – vjeçarja nga Meksika iu nënshtruar operacionit për heqjen e tumorit, që peshonte plot 31 kilogramë. E reja mësohet se nisi të shtonte në peshë ndonëse...
Emisione