Bashkia Tirane

 • Vijon mbjellja e pemëve, Veliaj: Dhurata më e mirë për Tiranën, më shumë oksigjen dhe më pak ndotje

  Parku i Liqenit të Farkës po shndërrohet në një pikë referimi për frekuentuesit e të gjitha moshave që duan të kalojnë disa orë të qeta në ajër të pastër e larg zhurmës së qytetit. Në përgjigje të thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë një numër pemësh për...
 • Kulla e Sahatit ngjyroset portokalli, Tirana i bashkohet fushatës botërore kundër dhunës gjinore

  Kulla e Sahatit në Tiranë u ndriçua mbrëmjen e sotme me ngjyrë portokalli, një ndër ngjyrat zyrtare të fushatës UNiTE të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, si pjesë e fushatës globale për të përkujtuar 16 Ditët e Aktivizimit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore. Të pranishëm në ceremoninë...
 • Bashkia e Tiranës vijon shpërndarjen ushqimeve për familjet në nevojë

  Bashkia e Tiranës dhe rrjeti i vullnetarëve vijuan shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë në zonat e prekura nga vështirësitë e shkaktuara si rrjedhojë e shirave të dendur të ranë gjatë ditëve të fundit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe vullnetarët e rinj sot shpërndanë ndihma...
 • Përmbytjet në Tiranë, kryebashkiaku Veliaj del në terren

  Përmes një mesazhi në twitter, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falenderuar të gjithë punonjësit dhe  ekipet lokale të ndihmës të Bashkisë së Tiranës, për marrjen e masave për përballimin e problematikave, duke i cilësuar ata heronj. Ai ka evidentuar faktin se falë investimeve afatgjata të Bashkisë...
 • Festat kombëtare, Bashkia e Tiranës bën bashkë motoristë nga Shqipëria dhe Kosova

  Nën moton “Rrugëtojmë nën një flamur”, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Enduro Albania & Mc Eagles”, mblodhën dje në Bulevardin e ri, me rastin e festës së Ditës së Pavarësisë, motoristë nga Shqipëria dhe Kosova, të cilët dhuruan një shfaqje për të gjithë të apasionuarit pas mjeteve sportive....
 • Panairi i Brukselit, Veliaj merr pjesë në hapjen e stendës shqiptare

  Për herë të parë, Tirana bëhet pjesë e një prej panaireve më të mëdha europiane të fundvitit, “Winter Pret-Christmas Market”, që hapet çdo vit në Bruksel, nga 24 Nëntori deri në 31 Dhjetor 2017. Në ceremoninë zyrtare të hapjes së panairit mori pjesë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...
 • Bashkia e Tiranës dhe komuniteti amerikan drekë me njerëzit në nevojë për Ditën e Falenderimeve

  E enjtja e katërt e muajit Nëntor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës njihet zyrtarisht si Dita Kombëtare e Falenderimeve dhe festohet nga qytetarët amerikanë me familjarët për të falenderuar Zotin, Jetën, Miqtë dhe të Afërmit. Një pjesë e shtetasve amerikanë që shërbejnë dhe punojnë në Shqipëri, zgjodhën që...
 • Bashkia e Tiranës nis rikualifikimin e bllokut të banimit në Njësinë 8

  Nga një hapësirë e degraduar, ku në verë mbizotëron pluhuri dhe në dimër balta e lluca, i gjithë blloku i banimit në zonën e ish “Frigoriferit” në Njësinë 8, po shndërrohet në një nga lagjet model të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka nisur të zbatojë një tjetër projekt të...
 • Përfundon ndërtimi i tre rrugëve të reja që lidhin zonën e Shkozës me Porcelanin

  Brenda 6 muajve, Bashkia e Tiranës përfundoi ndërtimin e tre rrugëve të reja në zonën e Shkozës, Rr. “Disha”, Rr. “Thoma Nasi” dhe Rr. “Fransua Pukvil”, të cilat lidhin Njësinë 3 me Njësinë 1, duke ofruar një rrjet tërësisht të ri kanalizimesh dhe standarde më të mira për banorët....
 • Bashkia e Tiranës vijon mbjelljet, 1 mijë pemë të reja te Liqeni i Thatë

  Zona e Liqenit të Thatë po shndërrohet ditë pas dite në një mjedis çlodhës për komunitetin e shtuar të banorëve, si dhe për qytetarët e tjerë të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit vijojnë gjelbërimin e rrugëve dytësore te Liqeni i Thatë, në të dyja...
 • Veliaj prezanton “buxhetin më të madh në historinë e Tiranës”

  Bashkia e Tiranës nisi prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit 2018 me banorët e Njësisë 7, duke vijuar traditën e mirë të krijuar dy vitet e fundit, ku janë qytetarët ata që vendosin prioritetet e investimeve në lagjen e tyre. Prezantimi i projektbuxhetit do të vijojë në të gjitha njësitë...
 • Veliaj në Firence: Tre projekte zhvillimi për Tiranën

  Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Firences, Dario Nardella, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka nisur një vizitë zyrtare në Firence, ku do të marrë pjesë edhe në Forumin “Të bashkuar në diversitet”. Gjatë ditës së sotme ai u prit në një takim të veçantë nga kryebashkiaku, Dario...
 • Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e korsisë për biçikleta në bulevardin “Zogu I”

  Tirana po bëhet çdo ditë e më shumë miqësore ndaj atyre që kanë zgjedhur si mjet lëvizje biçikletat. Pas korsive të dedikuara në Rr. “Dritan Hoxha”, në Unazën e Vogël, Rr. e “Dibrës” dhe zonën e urbane të Unazës së Madhe, Bashkia e Tiranës ka nisur një tjetër investim...
 • Kryebashkiaku Veliaj: Dyfishojmë furnizimin me ujë të Tiranës

  Në vijim të vizitës së tij në Holandë për të ndjekur Javën Ndërkombëtare të Ujit që u mbajt në Amsterdam, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u bë pjesë edhe i Forumit të Lëvizshmërisë dhe Qyteteve të Qëndrueshme. Në fjalën e tij, kryebashkiaku i Tiranës solli në vëmendje...
 • Aksion për mbylljen e pikave të mbetjeve jashtë kushteve mjedisore

  Të gjitha pikat e grumbullimit të mbetjeve të automjeteve dhe metaleve të tjera, që ushtrojnë aktivitetin e tyre në territorin e Bashkisë së Tiranës pa plotësuar kushtet e kriteret mjedisore, do të mbyllen. Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, të mbështetura nga Policia e Shtetit dhe...
 • Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës prezanton “Guidën Studentore” në fakultete

  Pasi kryebashkiaku Veliaj prezantoi “Guidën Studentore” në nisje e vitit të ri akademik, Bashkia e Tiranës ka vijuar gjatë kësaj jave promovimin e libërthit me informacione utilitare e orientuese për studentët e sapoardhur në të gjitha fakultetet. Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, ishte sot në Fakultetin e...
 • Jo më biznese në apartamentet e pallateve

  Edhe pse jemi në vitin 2017, kryeqyteti nuk të ofron ende një ndarje të zonave rezidenciale dhe për biznes. Pa asnjë lloj kriteri, apartamentet e banimit shërbejne si zyra apo biznese të ndryshëm, duke u kthyer kështu në një problem për banorët. Përballë kësaj situate kaotike, kryebashkiaku Erion Veliaj...
 • Bashkia e Tiranës mbjell 500 pemë te Liqeni i Thatë

  Parku i Liqenit do të ketë një tjetër hyrje të gjelbër në pjesën jugore të tij. Pas gjelbërimit të zonës që dikur ishte kthyer në një vendgrumbullim mbetjesh, Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit ka nisur gjelbërimin e zonës së Liqenit të Thatë. Kryetari i Bashkisë...
 • Përurohet “Avioni” te ish-Fusha e Aviacionit, Veliaj: Vepra ka vlerë artistike dhe estetike

  Ish-Fushës së Aviacionit në Njësinë 7 i është shtuar një aeroplan i ri. Sigurisht, jo i vërtetë, por një vepër arti e ideuar nga artisti Eljan Tanini, si një pikë referimi për një hapësirë, që dikur strehonte aeroplanët. Krahas investimeve në infrastrukturën urbane që kanë prekur Njësinë 7 në...
 • Bashkia Tiranë dhe “Fundjava Ndryshe” rikonstruktojnë shkollën e fshatit Shkallë-Dajt

  Nga një godinë e degraduar, ku fëmijët ishin detyruar që hapësirën e mësimit ta ndanin edhe për magazinimin e druve dhe materiale të tjera, shkolla “Ejona Dinga” në fshatin Shkallë-Dajt është rikonstruktuar me të njëjtën cilësi si shkollat më të mira të Tiranës. Bashkia e Tiranës dhe nisma “Fundjava...
1 2 3 6


Emisione