Ben Blushi

 • Mediat: Qeveria të japë dekoderat falas për kanalet pa pagesë

  Përfaqësuesit e televizioneve kombëtare dhe informative u bënë bashkë tek Autoriteti i Mediave Audiovizive për të diskutuar rreth projektligjit për mediat audiovizive, i cili mundëson krijimin e fondit të transmetimeve. Drafti parashikon që një pjesë të tarifës për përdorimin e aparateve t’u kalojë edhe televizioneve jopublike. Ndërkohë që nuk...
 • Ben Blushi largohet nga LIBRA dhe politika

  Që në fjalimin e parë të prezantimit të LIBRA-s, Ben Blushi tha se më të rëndësishme ishin idetë dhe se kjo nuk do të ishte partia e tij. Këtë të shtunë ai njoftoi largimin nga partia të cilën e themeloi vetë. “Ka ardhur koha që këtë premtim ta mbaj...
 • LIBRA do të vazhdojë

  Pavarësisht se jashtë parlamentit për katër vitet e ardhshme, pasi nuk arriti të siguronte asnjë mandat në zgjedhjet e përgjithshme të 25 Qershorit, LIBRA do të vazhdojë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë themeluesi i saj, Ben Blushi. Në një postim në rrjetet sociale, Blushi sqaron se vendimi...
 • KQZ shtyn afatin për votim, Blushi: Shenjë paniku, do humbin

  Vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të shtyrë afatin e votimit me një orë, nga ora 19:00 në orën 20:00, kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi e ka interpretuar si “shenjë paniku”. “E shtynë humbjen dhe një orë. E shtynë votimin dhe një orë megjithëse qendrat e votimit sidomos...
 • RUDINA – BEN BLUSHI; ANXHELA PERISTERI; NUMEROLOGJIA POLITIKE!

  Të ftuar: Ben Blushi – Kryetar i partisë “Libra” Anxhela Peristeri – Këngëtare Meri Shehu – Astrologe...
 • Libra mbyll Fushatën, Blushi: Votoni për fuqinë e shtresës së mesme

  Tiranë– Me një koncert në kryeqytet LIBRA mbylli fushatën e saj elektorale. Mes fjalimeve të shumë të rinjve ishte edhe ai i Ben Blushit, kreut të saj, i cili bëri thirrje për të votuar këtë forcë më 25 Qershor, duke patur si pikë të parë mbrojtjen e shtresës së...
 • LIBRA “Fushata 100 kilometra”

  Kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka zgjedhur të ecë rrugëve të Korçës duke biseduar kështu me shumë prej banorëve rreth problemeve të tyre. Ai u premtoi zgjidhje të problemeve të tyre nëse Libra do të vijë në pushtet. Në takimet me korçarët, Blushi theksoi se Libra është e vetmja...
 • OPINION – BLUSHI PERBALLE TE GJITHEVE!

  Të ftuar: Ben Blushi, Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Blendi Salaj, Artan Hoxha Kreu i LIBRA-s Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” ka deklaruar se partia e tij është e vetmja opozitë e fortë për vendin, pasi PS-LSI-PD janë në një qeverisje të përbashkët. Rama dhe Basha sipas tij...
 • Blushi: LIBRA do mbrojë qytetarët nga vjedhja dhe korrupsioni

  Kryetari i partisë LIBRA Ben Blushi vazhdoi fushatën e tij elektorale në qytetin e Durrësit.  Ai përshkoi disa kilometra në këmbë,  duke takuar qytetarë të shumtë dhe biznese të vogla të zonës. Blushi iu tha durrsakëve të mos votojnë Sali Berishën dhe Edi Ramën, pasi ata janë bashkë dhe...
 • Foto/ Ben Blushi kujton kohët me Fatos Nanon

  Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi është rikthyer pas në kohë duke kujtuar periudhën e qeverisë socialiste të Fatos Nanos. Blushi ka publikuar në Facebook një fotografi me ish-liderin historik të Partisë Socialiste Fatos Nanon, të cilën e përshkruan me diçiturën “pas në kohë”. Kohët e fundit, Fatos Nano...
 • Blushi: Mbështetje për statusin e minatorit

  Në Bulqizë, Ben Blushi denoncoi ato që ai i quajti politikat e shkatërrimit të minierave dhe varfërimin të banorëve, gjatë prezantimit të kandidatë për deputet të LIBRA-s në këtë zonë elektorale. Kreu i LIBRA-s premtoi votë të sigurt në parlament për statusin e minatorit dhe mbështetje për gjithë sindikatat në...
 • Blushi sulmon Ramën për Rrugën e Arbrit

  Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi ka vijuar turin e tij elektoral në Kukës, Dibër dhe Rrëshen. Ndalesën e parë e bëri në  Kukës, ku edhe theksoi se Libra ka dalë në këto zgjedhje për të mbrojtur shqiptarët. Premtimi i pambajtur i Rrugës së Arbrit ishte kryefjala e fjalimit...
 • Lindita Nikolla padit Ben Blushin për shpifje

  “Po Lindita Nikolla kush është? Njeri që shiste çertifikata me lekë. Kush ishin këta. Nuk punohet me këta, janë mediokër”. Kjo deklaratë publike Ben Blushit i ka mjaftuar ish-ministres së Arsimit Lindita Nikolla që të nisë procedurat e padisë për shpifje për kreun e LIBRA-s. Këtë padi e ka...
 • Blushi: Ulje taksash për bizneset

  Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, fushatën e tij derë më derë të quajtur “100 kilometra” e vazhdoi në Njësinë 8 në kryeqytet. Ai takoi pronarët dhe punonjësit e bizneseve të zonës së Pazarit të ri të cilëve u shpjegoi programin e LIBRA-s për uljen e taksave. Gjatë ndalesës në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 570

  BEN BLUSHI Politike / Blushi kundër Rama-Basha- Metës A do të kemi qeveri Rama-Basha pas 25 qershorit? Kush është Kryeminsitri i ri pas 25 qershorit? Koalicion Blushi-Basha- Meta kundër Ramës pas 25 qershorit? Koalicion Blushi-Rama pas 25 qershorit? Më mirë apo më keq për shqiptarët pas 25 qershorit? Si...
 • Blushi reagon ndaj përjashtimit të Patozit: PD do t’i mungojë një mik

  Kreu opozitar Lulzim Basha, përjashtoi nga lista e kandidatëve për deputet të PD, në zgjedhjet e 25 qershorit, Astrit Patozit. Kryetari i LIBRAS, Ben Blushi ka reaguar në një status në profilin e tij në “Facebook” në lidhje me këtë përjashtim. Statusi: PËR KOLEGUN ASTRIT PATOZI “Në mëngjes mora...
 • OPINON – SHPERTHEN BEN BLUSHI!

  Të ftuar: Ben Blushi I ftuar sonte në emisionin “Opinion”, kreu i LIBRA-s Ben Blushi ka folur veç të tjerash edhe për debatet e shpeshta që ai ka me Berishën dhe Ramën. Blushi është shprehur se debatet e tij me Berishën kanë njëfarë “shije” e ka quajtur ai, ndërsa...
 • LIBRA, alternativa fituese në 25 Qershor

  Në prezantimin e Mimoza Hafizit si kandidate për deputete në njësinë pesë në Tiranë, Ben Blushi shprehu bindjen se në zgjedhjet e 25 Qershorit, LIBRA, do të  fitojë zgjedhjet. Sipas Blushit arsyeja është se nuk ekziston asnjë alternativë tjetër që synon të luftojë korrupsionin, papunësinë, pabarazinë dhe injorancën. Blushi...
 • Blushi: Marrëveshja PS-PD mbrojti interesat e tyre

  Kreu i Libra-s Ben Blushi, prezantoi kandidatët për deputetë për qarkun e Elbasanit. Ai sulmoi marrëveshjen Rama-Basha që sipas tij nuk është gjë tjetër veçse një manovër për të mbrojtur interesat e njëri-tjetrit. Blushi kërkoi ndjesë që i premtoi Elbasanit si deputet i Partisë Socialiste 300 mijë vende pune,...
 • OPINION – PRAPASKENAT E MARREVESHJES RAMA-BASHA!

  Të ftuar: Mesila Doda, Henri Çili, Baton Haxhiu, Agron Duka, Preç Zogaj, Armand Shkullaku Lidhje direkte me: Ben Blushi Të ftuarit e mbrëmjes në emisionin “Opinion”, kanë hezituar, t’i përgjigjen pyetjes se cila nga palët fitoi nga marrëveshja politike mes Ramës dhe Bashës. Pjesë e panelit në emision janë Baton...
Emisione