Berisha

 • Video/ Berisha në “Opinion”: Fjala e Tahirit ishte plumb me zarf për Edi Ramën

  Dorëheqja e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka shkaktuar jo pak reagime dhe kritika në sferën politike. Ndryshe nga mendimi i kreut të qeverisë Edi Rama, i cili tha se dorëheqja e Tahirit është një akt dinjitoz, ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi atë si një marrëveshje mes të dyve...
 • Berisha: Çfarë fshihet prapa fushatës së fundit të sulmeve të ulta të llum-kazanit!

  Ish-kryeministri Sali Berisha në një shkrim në faqen e tij në rrjetin social Facebook, tregon se çfarë fshihet pas sulmeve që ka bërë sipas tij kryeministri Edi Rama që kur Komisioni Europain rekomandoi hapjen e negociatave, ka nisur një sulm kundër opozitës. Statusi i plotë: Të dashur miq, që...
 • Berisha: Kombi është tronditur pas tarifimit të rrugës

  Sikundër kreu i PD Lulzim Basha edhe ish kryeministri Sali Berisha foli me tone të ashpra nga foltorja e Kuvendit lidhur me tarifimin e Rrugës së Kombit. Berisha tha se kjo tarifë ka tronditur mbarë kombin dhe mbështet si dhe përgëzoi të gjithë kamionistët të cilët kanë dalë në...
 • Berisha takon Lu

  Ish-Kryeministri Sali Berisha dhe Ambasadori i SHBA në vendin tonë, Donald Lu kanë zhvilluar këtë të mërkurë një takim. Burime zyrtare bëjnë të ditur se takimi u zhvillua në zyrën e ish-Kryeministrit Berisha gjatë paradites. Në takim mësohet se u diskutua për një spektër të gjerë çështjesh me interes...
 • Berisha: Meta e dha autorizimin konform vendimit të Kushtetueses

  Pas dhënies së autorizimit nga ana e Presidentit për nisjen e negociatave për marrëveshjen e detit me Greqinë ka reaguar edhe ish-Kryeministri Berisha. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se kreu i shtetit ishte i detyruar të jepte autorizimin, pasi kërkoi plotësimin e kushteve që vijnë si detyrim...
 • Kontratat e lobimit, Basha: Rama të presë hetimet!

  Kryeministrin Edi Rama, i cili i kërkon të bëjë transparencë për kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ftoi të presë hetimet e nisura nga organi i akuzës. Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar Basha tha se të gjitha veprimet financiare të Partia Demokratike janë në përputhje me...
 • Berisha: Kontratat e lobimit, mburojë e Ramës për akuzat e Olsit

  Ish kryeministri Sali Berisha i cilëson alibi të kryeministrit Edi Rama akuzat ndaj Partisë Demokratike se kompani ruse kanë lobuar në Uashinton për llogari të selisë blu për të krijuar destabilitet në Ballkan. Sipas tij sulmet që vijnë nga zyra e Edi Ramës kanë për qëllim të mbulojnë lidhjet...
 • Basha-Berisha: Rama e Xhafaj, garantët e kokainës

  613 kilogramët e kokainës të sekuestruara në Durrës përplasën në Kuvend opozitën me maxhorancën. Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Edi Rama dhe Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj se ka garantuar politikisht porositësit e kësaj ngarkese, që sipas tij do të përpunohej në laboratorët e ngritur në Shqipëri. “Fatmir Xhafaj ka...
 • Strakosha pret 2 penallti, Milan kalon në finale me Juventus

  Finalja e Kupës së Italisë do të luhet mes Juventusit dhe Milanit. Fitorja 1 – 0 ndaj Atalantës në Torino kualifikoi ekipin e Alegrit. Berisha u mund nga një 11-metërsh në minutën e 75’. Me të njëjtin rezultat Juventusi triumfoi edhe në Bergamo në gjysmëfinalen e parë. Milan shkoi...
 • Akuzat e Berishës për Meçollarin, reagon Ministria e Mbrojtjes

  Pas akuzave të ish-kryeministrit Berisha se në grupin negociator të paktit me Greqinë është edhe Artur Meçollari, i shkarkuar nga detyra për spiunazh, ka reaguar Ministria e Mbrojtjes. Në një reagim të saj thuhet se Meçollari u shkarkua në vitin 2012 për shkaqe procedurale. Ai më pas e dërgoi...
 • Berisha- Fatmir Xhafajt: E ke “gjarprin në gji” të dënuar me 14 vite në Itali

  Vettingu në Policinë e Shteti ka krijuar debate të shumta mes mazhorancës dhe opozitës këtë të hënë në sallën e Kuvendit.  Ish- kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj që të mos kërkojë Vetting vetëm për punonjësit e tij, por edhe për veten e tij...
 • Berisha: Ne grupin negociator ka të akuzuar për spiunazh

  Ish –kryeministri Sali Berisha në një deklaratë përpara mediave ka denoncuar një nga negociatorët e marrëveshjes së detit më Greqinë. Sipas Berishës Artur Meçollari është një spiun dhe është larguar nga ushtria në vitin 2012 dhe sipas tij, ai duhet ti ishte drejtuar Gjykatës se faktet kanë qenë katastrofale....
 • Negocitatat për kufirin detar me Greqinë

  Në vijim të takimeve konsultative të nisura një ditë më parë me paraardhësit e tij, kreu I shtetit Ilir Meta priti në zyrën e tij ish-Presidentët Sali Berisha, Alfred Moisu dhe Rexhep Meidani. Këto takime vijnë pas shkresës zyrtare që Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i drejtoi Presidentit Meta,...
 • Grupi i PD diskuton çështjen e kufirit me Greqinë

  Çështja e marrëveshjes së kufirit detar me Greqinë është bërë pjesë edhe e mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike e zhvilluar pasditen e së martës. Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura mësohet se kryetari i PD-së, Basha ka mbrojtur marrëveshjen e bërë në vitin 2009, të...
 • Fiton Atalanta e Berishës 

  Atalanta është rikthyer te fitorja në kampionat. Ekipi bergamask mundi me rezultatin 3 – 0 Sasuolon. Në këtë përballje Etrit Berisha qëndroi në stol, pasi disa ditë më vonë Atalanta duhet të luajë ndeshjen e Kupës së Italisë me Juventusin. Juventusi i Algerit po përballet me Kievon. Tv Klan...
 • Berisha: Asambleja Socialiste, klika e drogës

  Ish-kryeministri Sali Berisha në një reagim të tij e quajti Asamblenë Socialiste mbledhje të kockave mafioze dhe  kumbarëve me në krye Noriegen me të rrezikshmen të Ballkanit dhe Europës. Sipas tij, e ashtuquajtura Asamble e Partisë Siçiliste është klika që e shndërroi krimin në sunduesin e vërtetë të vendit dhe...
 • Video/ Çfarë nuk u pa në Kuvend

  Ndërhyrja e punonjësve të Gardës, për të mos lejuar ish-Kryeministrin Sali Berisha që të merrte fjalën, bëri që kreu i Kuvendit të ndërpriste seancën. Ajo që u pa në kamera ishte momenti kur punonjësit e rrethuan Berishën, por pamjet u ndërprenë në pak sekonda. Ka qenë vetë Partia Demokratike,...
 • Berisha: Rama na shpalli luftë në Parlament, do t’i qëndrojmë ‘dhëmb për dhëmb’

  Ish-kryeministri dhe deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama se me bllokimin e fjalës së tij i ka shpallur luftë në parlament, por paralajmëroi se opozita do t’i qëndrojë “dhëmb për dhëmb”. “Një deputeti i jepet fjala, një kryehorr, një pis pisi, një fundërrinë që kërkon...
 • Video/ Tension në parlament, Garda rrethon Berishën

  Seanca parlamentare e kësaj të hëne ka nisur me tension. Teksa jashtë Kuvendit janë mbledhur dhjetëra protestues, brenda tij nuk kanë munguar replikat e përplasjet mes palëve. Kërkesa e ish-Kryeministri Sali Berisha për të marrë fjalën ka çuar në ndërprerjen për pak minuta të seancës, por jo përpara se ish-Kryeministri...
 • Berisha: Rama kërkon të emërojë një narko-prokuror

  Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzon kreun e qeverisë se po kërkon të emërojë një narko-prokuror. Shqetësimin e tij për lidhjet e qeverisë me krimin e narkotrafikun, Berisha ia ka përcjellë sekretarit për Marrëdhëniet me Jashtë të Partisë Popullore, Patrik Voler me të cilin zhvilloi edhe një takim. Sipas Berishës përballë...
1 2 3 10
Emisione