betimi

  • Betimi i qeverisë/ Meta uron Ramën, por i kujton atij detyrat

    Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një fjalim të shkurtër menjëherë pas përfundimit të betimit të kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të tij. Meta i uroi suksese qeverisë “Rama 2”, si dhe i kujtoj asaj detyrat që ka përpara. Fjala e Presidentit Meta:  I nderuar Z. Kryetar i Kuvendit, I...
  • SHBA, Kongresi i ri bën betimin

    Kongresi i 115 i SHBA bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve. Në Senat, republikanët kanë paraqitur një projektligj që do t’i paraprijë përpjekjes së tyre për të shfuqizuar reformën e kujdesit shëndetësor të Presidentit Obama. Ndërkaq, kryetari...
Emisione