Blendi Salaj

 • OPINION – PUSHTETI, PARATE DHE KERCENIMI I PUTINIT!

  Të ftuar: Elvina Çela – Lektore UET Redi Shehu – Studiues Blendi Salaj – Gazetar Agim Nesho – Ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB   Presidenti rus Vladimir Putin konsiderohet si njeriu më i fuqishëm në botë. Por përse? Në fund të fundit, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, madje edhe Kina,...
 • OPINION – NGACMIMET SEKSUALE DHE HOLLYWOOD; IBRAHIMA DIOP!

  Të ftuar: Ergys Mertiri, Edmond Tupja, Jonida Shehu, Elton Ilirjani, Blendi Salaj, Arlinda Dudaj, Lorenc Vangjeli, Einxhel Shkira Emisioni “Opinion” ka diskutuar mbrëmjen e sotme rastet e abuzimeve seksuale të raportuara nga aktore të Hollivudit gjatë karrierës së tyre artistike dhe kryesisht për skandalin që plasi së fundmi me...
 • RUDINA – BLENDI SALAJ PREZANTON DJALIN; ARKITEKTJA QE PERDOR TEKSTILET; EMI CANAJ!

  Të ftuar: Blendi Salaj – gazetar dhe moderator, së bashku me djalin e tij, Brian, 6 vjeç e gjysëm. Jana Hyka – Studente e arkitekturës, në vitin e fundit Master Emi Canaj – modele dhe aktore, kryesisht në filmat policeskë ose me mafia....
 • Video/ Brian kërkon një motër: I them mamit ta bëjë, por ajo nuk besoj se po e bën

  Djali i Blendi Salajt, Brian i ka bërë të gjithë të pranishmit në studio të qeshin. Ai ishte i ftuar tek “Rudina” bashkë me babain e tij, nga ku u shpreh se i ka kërkuar mamasë së tij që të bëjë një motër. “I them mamit ta bëjë, por ajo...
 • OPINON – SHQIPERIA TE RRISH APO TE IKESH?

  Të ftuar: Flutura Acka, Gjergj Bojaxhi, Saimir Kodra, Floriana Garo, Blendi Salaj, Erka Çano Drejtuesi i emisionit investigativ ‘Stop’ në TV Klan, Saimir Kodra, ka deklaruar sonte një fakt dramatik në lidhje me nepotizmin që është instaluar në një nga universitetet publike në vend. Kodra theksoi se gazetarët e emisionit po...
 • Liria e shpifjes online/ Gazetarët: Situata është jashtë kontrollit

  Sharjet dhe ofendimet, publikimi i lajmeve të rreme, urrejtja fetare dhe ajo që lidhet me përkatësinë gjinore apo sociale, derdhen masivisht sot në rrjetet sociale dhe mediat online. Disa në formën e gazetarisë  e disa në formën opinioneve apo komenteve Këto tekste apo komente në rrjetet sociale, që shoqërojnë...
 • OPINION – BLUSHI PERBALLE TE GJITHEVE!

  Të ftuar: Ben Blushi, Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Blendi Salaj, Artan Hoxha Kreu i LIBRA-s Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” ka deklaruar se partia e tij është e vetmja opozitë e fortë për vendin, pasi PS-LSI-PD janë në një qeverisje të përbashkët. Rama dhe Basha sipas tij...
 • OPINION – KERCENIMI NDAJ VLAHUTIN DHE MEDIA!

  Të ftuar: Ergys Mertiri, Blendi Salaj, Arb Mazniku, Lutfi Dervishi, Mentor Kikia, Edmond Harizaj, Fari Balliu, Ylli Manjani Pjesë e debatit të sotëm në “Opinion” është bërë edhe letra mbështetëse e shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare për ambasadoren e BE, Romana Vlahutin e cila u gjend në mes...
 • OPINION – SA TE FORTA JANE GRATE?

  Të ftuar: Arta Dade,  Monika Kryemadhi,  Leonard Solis, Ergys Mertiri, Floriana Garo,  Reila Bozdo,  Reis Cico,  Blendi Salaj Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, e ftuar në emisioni Opinion ka treguar për nismën e ndërmarrë nga ajo, për mbjelljen e shafranit në vend të kanabisit. Ajo u...
 • OPINION – TRUMP, KUSH DO TE HYJE NE AMERIKE?

  Të ftuar: Agim Nesho, Gjergj Bojaxhi, Kreshnik Collaku, Sonila Boçi, Fitim Zekthi, Blendi Salaj, Klevis Balliu Urdhri i nënshkruar nga Donald Trump për ndalimin në kohë të pacaktuar të refugjatëve sirianë për të hyrë në SHBA, duke ç’bërë programin për refugjatët, si dhe pengimin e vizitorëve dhe emigrantëve nga...
 • OPINION – I LUMTUR ONLINE!

  Të ftuar: Floriana Garo, Aurela Hoxha,  Irena Kita,  Skerdi Faria, Dritan Shakohoxha,  Denata Toce, Blendi Salaj Emisioni Opinion në TV Klan, ka si temë të mbrëmjes; lumturinë online, e vërtetë apo falso.  Gazetari sportiv, Dritan Shakohoxha, ka treguar në studion Opinion, faktin se si arriti të ketë një profil personal...
 • OPINION – TURIZMI NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Auron Tare, Alma Çupi, Xheni Peta, Blendi Salaj, Zana Guxholli, Ariana Xharra, Ardit Çollaku, Ismail Hoxha Këtë mbërmje emisioni Opinion në TV Klan ka si temë të mbrëmjes turizmin në Shqipëri. Në lidhje me temën në fjalë, Auron Tare theksoi se në përgjithësi numri i turistëve ka...
Emisione