blerta zeqiri

  • RUDINA – HISTORIA E MESUESE LUBJANES, QE FESTON TRE FESTA ME 7 MARS; “MARTESA”, I PARI FILM SHQIPTAR QE TRAJTON TEMATIKEN E DY DJEMEVE HOMOSEKSUAL

    Të ftuar: Lubjana Saraseli – Mësuese muzike në “Shkolle eKuqe” 7 Marsi është dita kushtuar mësuesve, atyre që çdo ditë me aftësi dhe me përkushtim punojnë dhe kontribuojnë për të dhënë dije, por dhe për të formuar breza më të mirë për të ardhmen. Mësuesit shënojnë momente të rëndësishme për gjithkënd...
  • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

    Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
Emisione