Borusia Dortmund

 • Gjermania, Borusia Dortmund e vetme në krye

  Borusia Dortmundit është ngjitur e vetme në krye të klasifikimit pas fitores 3 – 0 në fushën e Hamburgut. Një sukses që i jep mundësinë të lejë pas kundërshtarin kryesor Bajernin me 1 pikë më pak. Hanoveri barazoi 1 – 1 në fushën e Frajburgut. Ky fillim sezoni në...
 • Pas Championsit, Bayerni eliminohet edhe nga Kupa

  Bajerni i Mynihut pësoi një tjetër dështim këtë sezon pas eliminimit nga Champions Liga. Skuadra e Ançelotit nuk shkoi dot në finalen e Kupës së Gjermanisë, pas humbjes 3 – 2 në takimin me Borusia Dortmundin. Bajerni nuk arriti këtë synim dhe Dortmundi do të luajë në finalen 27...
 • Sulmoi “Borussia Dortmund” për të fituar para në bursë

  Policia gjermane ka identifikuar autorin e sulmit ndaj autobusit të Borussia Dortmund dhe ka zbuluar se ai nuk ka asnjë lidhje me terrorizmin. Arsyet që qëndrojnë pas sulmit kanë lënë të habitur prokurorët gjermanë. 28 vjeçari, i identifikuar si Sergej W, ishte një tregtar që shpresonte të fitonte para...
 • Goetze kthehet te Borussia, Barcelona fiton betejën për Gomes

  Goditja më e madhe në merkaton e verës është Pol Pogba. Por në pritje të zyrtarizimit të transferimit të francezit për 125 milion euro te Mançester Junajtid, skuadrat e tjera të futbollit europian vazhdojnë të forcohen në prag të sezonit të ri. Një tjetër tranferimi i rëndësishëm i kësaj...
Publicitet
Emisione