Borusia Dortmund

  • Sulmoi “Borussia Dortmund” për të fituar para në bursë

    Policia gjermane ka identifikuar autorin e sulmit ndaj autobusit të Borussia Dortmund dhe ka zbuluar se ai nuk ka asnjë lidhje me terrorizmin. Arsyet që qëndrojnë pas sulmit kanë lënë të habitur prokurorët gjermanë. 28 vjeçari, i identifikuar si Sergej W, ishte një tregtar që shpresonte të fitonte para...
  • Goetze kthehet te Borussia, Barcelona fiton betejën për Gomes

    Goditja më e madhe në merkaton e verës është Pol Pogba. Por në pritje të zyrtarizimit të transferimit të francezit për 125 milion euro te Mançester Junajtid, skuadrat e tjera të futbollit europian vazhdojnë të forcohen në prag të sezonit të ri. Një tjetër tranferimi i rëndësishëm i kësaj...
Publicitet


Emisione