Chelsea

 • Chelsea ndërpret kontratën me Conten

  Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea. Vendimi për shkarkimin e italianit është zyrtarizuar të premten nga klubi londinez në një komunikatë të shkurtër, ku përmendeshin rezultatet e arritura nën drejtimin e tij, ku është edhe një titull kampion në sezonin 2016-2017. Vendosmëria e Conte për të qëndruar...
 • Conte largohet nga Chelsea 

  Chelsea do të njoftojë shkarkimin e trajnerit Antonio Conte. Mediat angleze kanë publikuar lajmin, por klubi londinez ka refuzuar të komentojë mbi këtë çështje. Këtë javë Conte është parë në stërvitje, por e ardhmja e tij duket se nuk do të jetë më tek Blutë e Londrës, pasi sipas...
 • Maurizio Sarri, trajneri i ri i Chelsea

  Maurizio Sarri do të jetë trajneri ardhshëm i Chelsea. Mediat në Itali dhe Angli janë të sigurta duke shkruar se marrëveshja është arritur me një kohëzgjatje 4-vjeçare. Shuma që do të përfitojë është 6 milionë Euro në sezon. Chelsea nuk ka bërë ende asgjë zyrtare madje edhe largimin e...
 • Manchester City mund Chelsean

  Manchester City gjithmonë e më shumë protagonist në Premier League. Skuadra e Guardiolës mundi Chelsean me rezultatin 1 – 0 dhe  kundërshtari më i afërt tani është 18 pikë larg. Mjaftoi goli i Bernardo Silvës në fillimin e pjesës së dytë për të festuar suksesin në javën e 29....
 • Manchester United përmbys Chelsean

  Manchester United fitoi me përmbysje ndeshjen ndaj Chelsea. Ndeshja në “Old Trafford”, përfundoi 2-1 për skuadrën e Jose Mourinhos. Londinezët shënuan të parët me Willian, që përballë De Geas nuk gaboi. Avantazhi zgjati vetëm 7 minuta pasi Lukaku mori një top nga Martial dhe barazoi shifrat në 1-1. Fitorja...
 • Sërish tension Mourinho – Pogba

  Atmosfera te Manchester United në prag të ndeshjes së rëndësishme me Çelsin nuk është më e mira e mundshme. Shkak janë bërë tenisonet mes Zhozé Murinjos dhe Pol Pogbas. Trajneri portugez dhe blerja më e kushtueshme e “Djajve të Kuq” nuk e kanë gjetur asnjëherë sintoninë, që prej rikthimit...
 • Champions, barazim në Chelsea – Barcelona

  Chelsea dhe Barcelona barazuan 1 – 1 në sfidën e parë të fazës së 1/8 të Champions League. Katalanasit edhe pse qarkulluan më shumë topin u shfaqën më pak të rrezikshëm gjatë pjesës së parë. Te Chelsea, Willian ishte më goditi shtyllën dy herë përpara se të realizonte në...
 • Chelsea humbet sërish

  Te Chelsea gjithçka po shkon keq, duke pësuar disfatën e dytë radhazi në Premier League. Skuadra e Antonio Conte humbi përballjen e javës së 26 në fushën e Watford me rezultatin 4 – 1. Ndeshjen e Chelsea e vështirësoi dalja me karton të kuq të Bakayoko në minutën e...
 • Conte rrezikon shkarkimin nga Chelsea

  Titulli kampion i fituar sezonin e kaluar është harruar, ndërsa mbajtja e tij është thuajse e pamundur. Situata për trajnerin Antonio Conte është më e vështirë se kurrë pas disfatës në shtëpi me Bournemouth. Pesë humbje deri më tani në Premier League aq sa pësoi gjatë të gjithë kampionatit...
 • Fitojnë Chelsea dhe Manchester City

  Chelsea u kualifikua për në fazën e 1/8 të FA Cup, pas fitores 3-0 me Neëcastle. Batshuayi ishte heroi i skuadrës me dy gola në pjesën e parë, ndërsa Marcos Alonso shënoi golin e 3. Ky është një kualifikim mjaft i rëndësishëm për Chelsean, që ka nuk ka më...
 • Man United fiton me një gol ndaj Burnley

  Antony Martial me golin e minutës së 54 ndaj Burnley i dha fitoren Manchester United si dhe e mban në vendin e dytë 3 pikë nga Chelsea ndjekës. Skuadra e Manchester kishte disa raste por nuk arriti t’i shfrytëzonte. Chelsea fitoi 4-0 në transfertë ndaj Brightonit. Ky ishte suksesi...
 • Realit i mungon sërish fitorja

  Edhe pse u duk se e mblodhën mendjen dhe vendosën t’i rikthehen fitoreve, futbollistët e Real Madrid nuk patën sukses ndaj Numancias. Në ndeshjen për kupën e mbretit barazuan 2-2 megjithatë falë fitores 0-3 në sfidën e parë u kualifikuan për në çerekfinale. Zidane luajti sërish me rezervat. Golat...
 • Chelsea nuk do të humbasë Eden Hazard

  Eden Hazard mund të bëhet futbollisti më i paguar në Premier League. Chelsea pritet t’i ofrojë një kontratë të re ku do të paguhet 20 milionë euro në sezon sipas asaj që shkruan gazeta “Telegraph”. Një lëvizje që i shton pagën me 50% mesfushorit belg. Më herët babai i...
 • Humb Chelsea

  Chelsea e vendit të tretë në renditje humbi derbin me West Ham të vendit të tretë nga fundi. Blutë e Antonio Contes pësuan një gol në fillim të takimit nga Arnautoviç dhe nuk mundën të rikuperojnë. West Ham arriti të administrojë rezultatin madje duke rrezikuar shumë pasi lojtarët bënë...
 • Manchester Unbited, tjetër hap fals

  Manchester Unbited bën një tjetër hap fals. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinuo u mposht me rezultatin 2:1 në transfertën e Huddersfield. Vendasit shënuan dy herë në pjesën e parë, duke bërë të pavlefshëm golin e Rashford në minutën e 78 të takimit. Kjo humbje i largon akoma më...
 • Man. City arrogant ndaj Stoke

  Manchester City ruan kryesimin e Premier League, madje me arrogancën e golave. Skuadra e Pepe Guardiolas shënoi 7 herë në portën e Stoke City duke treguar forcën dhe dëshirën për të fituar këtë sesion titullin kampion. Kjo fitore e uli sërish rivalin e qytetit, Manchester United në vendin e...
 • Chelsea mund ta marrë francezin Griezmann

  Merkato e verës sapo është mbyllur, por ekipet e mëdha mendojnë për atë të dimrit. Mediat në Angli shkruajnë se Antoine Griezmann mund të kalojë te Chelsea në janar. Francezi kushton 100 milionë euro, por nëse në marrëveshje përfshihet edhe Diego Costa që do të kthehet të Atletico Madrid...
 • Nani firmos për Lazio, Inter merr Karamoh

  Ish – futbollisti i Manchester United, Luis Nani ka mbërritur në Romë për të firmosur kontratën e tij me Lazio. 15 milionë euro i kushton klubit marrëveshja me Valencian. Klubi italian ka postuar në rrjete sociale disa video të mbërritjes së lojtarit të kombëtares së Portugalisë. Nani i është...
 • Chelsea e nis sezonin me humbje

  Kampionët e Anglisë, Chelsea e kanë nisur me hunbje sezonin e ri. Në fushën e tyre u thyen 3-2 nga Burnley. Që prej minutës së 14 Chelsea luajti me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Gary Cahill. Për Burnley shënuan Sam Vokes dy gola dhe Stephen Ward....
 • Video/ Autogoli më i bukur i të gjitha kohërave

  Harrojini të gjithë autogolat që keni parë. Autogoli i sotëm i mesfushorit të Interit në fitoren me Chelsean është etiketuar në rrjetet sociale si më i bukuri i të gjitha kohërave. Topi i goditur nga më shumë se 35 metra shtangu portierin zikaltër duke shkuar në cepin e majtë të...
Emisione