Christian Panucci

 • Panucci pas humbjes në Izrael: Jemi jashtë!

  Një humbje dërrmuese duket se ka qenë kjo e sotmja edhe për trajnerin e Kombëtares, Christian Panucci. Në një prononcim për median nga Izraeli, Panucci tha se “të kthehesh në shtëpi me një humbje 2 – 0 nga një ndeshje e luajtur në këtë mënyrë të bën të ndihesh...
 • Panucci, optimist para Izraelit

  Christian Panucci nuk është parë asnjëherë aq optimist në një konferencë shtypi sa në këtë të dhënë një ditë para ndeshjes me Izraelin. Trajneri italian e ka bazuar optimizmin e tij tek seancat stërvitore me futbollistët në javën e fundit. “Jam optimist se kam parë ekipin duke u stërvitur...
 • Shqipëria kundër Jordanisë

  Shqipëria do të luajë sot në Elbasan miqësoren me Jordaninë një ekip që renditet 53 pozicione më poshtë se kuqezinjtë në FIFA. Trajneri Christian Panucci e cilësoi si të rëndësishme miqësoren me Jordaninë për takimin e Ligës së Kombeve me Izraelin të dielën në Ber Sheva. Pritet që në...
 • Panucci: Nuk jam budalla, dikush po përpunon lojtarët

  Me tone të ashpra Christian Panucci i dha përgjigje fushatës së rrjeteve sociale kundër vazhdimit të tij si trajner i Kombëtares pas përfundimit të ndeshjes me Skocinë. Sipas teknikut, faktorë të jashtëm ndikojnë edhe tek futbollistët që të duken të pakënaqur ndaj tij. “Thuhet që lojtaret janë të pakënaqur...
 • Duka: Shigjetimi ndaj trajnerit i orkestruar

  Humbja me Skocinë në Ligën e Kombeve dhe polemikat rreth zgjedhjeve të Christian Panucci nuk kanë lëkunduar pozitat e tij te Kombëtarja. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka e thotë qartë në një intervistë për TV Klan. “Çdo skuadër ka limitet e veta, ka fatin e vet...
 • Panucci-kritikëve: Kam lojtarë të dëmtuar dhe jashtë forme

  Në një kohë që analistë dhe tifozë kanë lëshuar kritika të forta ndaj trajnerit Christian Panucci mbi lojën e kombëtares pas humbjes ndaj Skocisë, vetë trajneri ka një përgjigje. I kontaktuar me telefon nga TV Klan, Panucci thotë se shkaku kryesor i humbjes ishte gjendja e ekipit. “Kur luan...
 • Gjoka: Panucci nuk ka ende një strategji për Kombëtaren

  Christian Panucci nuk e ka ende të qartë se si do të jetë Kombëtarja e ndërtuar prej tij. Humbja 2 – 0 me Skocinë në Ligën e Kombeve shfaqi problemet në organizimin e skuadrës. I këtij mendimi është trajneri Ernest Gjoka që thotë se Christian Panucci ndryshon vazhdimisht mënyrën...
 • Shqipëria kundër Skocisë me shumë forca në mbrojtje

  Shqipëria pritet të luajë me një mbrojtje të ngjeshur sonte në orën 20:45 ndaj Skocisë në Ligën e Kombeve. Trajneri Christian Panucci mendohet se do të aktivizojë edhe Mërgim Mavrajn në mbrojtje nga minuta e parë përkrah lojtarëve që e nisën si titullarë ndaj Izraelit. Për këtë trajneri duhet...
 • Strakosha dhe Xhaka, heronjtë e fitores

  Rroftë Strakosha dhe Taulant Xhaka, portieri dhe mesfushori që shënoi golin janë heronjtë e një nate më parë. Strakosha bëri pritje fantastike, në kufijtë e mrekullisë. U tregua i vëmendshëm pozicional dhe i vendosur në ndërhyrjet e tij. Ndërthurja e lojtarëve me eksperiencë dhe të rinjve, që kërkojnë t’i...
 • Panucci me dilema për Izraelin

  Shqipëria e zhvilloi sot paradite stërvitjen e fundit para ndeshjes me Izraelin që do të hapë garën në Ligën e Kombeve. Christian Panucci është përqendruar më së shumti te taktika në përgatitjet e këtyre ditëve. Panucci duhet të qartësojë dilemat ku më së shumti mbeten te mbrojta. Kuqezinjtë u...
 • Humbjet e Kombëtares, Mëneri: Një skuadër që nuk premton

  Christian Panucci ka eksperimentuar prej momentit kur erdhi në krye të Kombëtares. Në dy ndeshjet e fundit ai afroi më shumë lojtarë të rinj se zakonisht, duke marrë dy humbje turpëruese 3 – 0 me Kosovën dhe 4 – 1 me Ukrainën. Sipas gazetarit Fatmir Mëneri, ky grup lojtarësh...
 • Mediat italiane: Panucci është në rrezik shkarkimi

  Humbjet në miqësoret e fundit sollën zemërimin e tifozëve të Kombëtares. Përgjegjësinë më shumë ia faturojnë trajnerit Christian Panucci. Kjo ecuri ka shtyrë disa faqe në Itali të shkojnë deri te publikimi i lajmeve që Panucci duket se është në rrezik shkarkimi. Gjithsesi nga Federata Shqiptare e Futbollit nuk...
 • Kombëtarja me ndryshime ndaj Ukrainës

  Me laps e letër në dorë, Christian Panucci po zhvillon seancat stërvitore në përgatitje të miqësores me Ukrainën duke kërkuar nga futbollistët të bëjnë ekzaktësisht atë që ai kërkon. Ashtu siç premtoi në fund të ndeshjes me Kosovën, italiani po kthehet në një rreshter të hekurt dhe kërkon që...
 • Shqipëri eksperimentale me Kosovën

  Christian Panucci pritet të luajë me një formacion eksperimental në miqësoren me Kosovën të martën në Zyrih. Nga minuta e parë mund të shikojmë në sulm debutuesin Guri dhe Cikalleshin. Në formacionin e parë, një vend mund të jetë edhe për Ndojin në mesfushë, ku Roshi është veteran, pasi...
 • Kombëtarja nis grumbullimin në Zvicër

  Christian Panucci ka afruar në Kombëtare lojtarë nga Superliga. Në grumbullimin që nisi të shtunën në Zvicër janë disa mes tyre edhe Sindrit Guri që u përzgjodh kur luante me Kukësin. Kampionati është në rritje dhe pse mos të provohen edhe ata. Në tjetër thirrje për Emanuele Ndoj, i...
 • Salihi: Nuk jemi në nivelin që duhet

  Shqipëria nuk zhvilloi një ndeshje të mirë ndaj Norvegjisë, një kundërshtar që na shërben shumë për të testuar si sulmin edhe mbrojtjen. Ky është mendimi i ish-sulmuesit të Kombëtares, Hamdi Salihi. “Nuk ishte ndeshje mirë, sepse ishin disa faktorë, ndoshta edhe ato që tha trajneri, gjendja aktuale e lojtarëve....
 • Shqipëria në sulm ndaj Norvegjisë

  Nuk e ka vendosur ende formacionin pasi ka shumë mundësi zgjedhjeje por të paktën rreshtimin e ka të qartë. Trajneri i kombëtares Panucci do të zbresë në fushë kundër Norvegjisë me modulin 4-3-3. “E kam një ide për të ardhmen, për momentin po provojmë 4-3-3. Në fillim duhet të...
 • Panucci po rrit konkurrencën në skuadër

  Christian Panucci ka kërkuar nga futbollistët e grumbulluar në Kombëtare që në miqësoren me Norvegjinë të tregojnë të njëjtën formë si kundër Turqisë. E thotë një prej titullarëve, Etrit Berisha. “Jemi optimistë dhe besoj se do të vazhdojmë të tregojmë një formë të mirë. Ka kohë për të menduar...
 • Panucci sqaron mungesat në listën e Kombëtares

  Edhe pse nuk kanë minutat e mjaftueshme me klubet e tyre, trajneri i Kombëtares i ka grumbulluar disa prej titullarëve. Italiani shpreh besim se me ta mund të shkojë edhe në europian. “Jam i bindur se me këtë grup mund të shkojmë në europian.” Trajneri sqaroi edhe lënien jashtë...
 • Panucci grumbullon katër të rinj

  Herdi Prenga, Bujar Lika, Kristal Abazaj dhe Enis Gavazaj janë emrat e rinj që Christian Panucci ka grumbulluar për miqësoren me Norvegjinë që do të luhet më 26 Mars në “Elbasan Arena”. Bujar Lika luan në Zvicer për Grasschopers në Superligë, pasi ka kaluar disa sezone në Challenge League...
Emisione