Devoll

 • Zjarr në një shtëpi, humb jetën një grua

  Një 85-vjeçare ka gjetur vdekjen mbrëmjen e së mërkurës në Devoll. Shkak është bërë një zjarr i rënë në shtëpinë e saj, rreth orës 22:30 të mbrëmjes në fshatin Bitinckë. Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikëses dhe policisë flakët i kanë marrë jetën të moshuarës, e cila jetonte e vetme në...
 • Përdhunoi nusen e djalit, arrestohet 48- vjeçari i shpallur në kërkim

  Një 48-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia e Devollit, pasi akuzohet për “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur”. Gjergji Begolli, 48 vjeç, banues në njësinë administrative Miras më datë 09.11.2013, ka abuzuar seksualisht me të miturën me inicialet K.Gj, e cila ishte nusja e djalit...
 • Emrat/ Vdesin dy vëllezërit në një aksident tragjik

  Dy vëllezër kanë gjetur vdekjen në një aksident tragjik pasditen e enjten në fshatin Proger, Devoll. Automjeti tip “Benz” me targë AA501HV, me drejtues 55-vjeçarin me inicialet P.G, banues në Bilisht, është përplasur me një mjet motor me të cilin udhëtonin dy vëllezërit Simon Tello, 17 vjeç dhe Billi...
 • Maratona, nga Devolli në Myzeqe

  Maratona e këngës ka mbyllur javën më të plotë të koncerteve në qytete. Disa etapa ditë pas dite ka ndjekur ekipi i artistëve që janë pjesë e eventit më masiv të kësaj vere. Pas përmbylljes në Fier, Maratona ka udhëtuar drejt Devollit. Ka qenë qendra e zonës, qyteti i...
 • Emri/ Kishin shkuar për kontrolle droge, vdes polici dhe plagosen tre kolegët e tij

  Devoll-Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Fitore. Një efektiv policie ka humbur jetën dhe tre kolegët e tij janë plagosur.  Punonjësit e policisë kishin përfunduar së kryeri kontroll territori mbi  parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, në zonat e Devollit të Sipërm dhe po ktheheshin nga shërbimi....
 • Zetori del nga rruga, humb jetën i riu

  Një djalë i ri ka gjetur vdekjen këtë të hënë në fshatin Çetë të Devollit. Bëhet fjalë për një 24 – vjeçar me iniciale A.K, i cili ka humbur tragjikisht jetën pasi zetori që drejtonte ka dalë nga rruga. Nga kjo ngjarje ka mbetur i plagosur edhe një 20...
 • Vjehrri rreh nusen, djali hakmerret

  Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e martë në Devoll. 52 – vjeçari Gjerak Alevica ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj nuses së djalit të tij. Por ngjarja nuk përfundoi me kaq, pasi kjo ka bërë që djali i tij 34 – vjeçar Ledion Alevica, pasi ka...
 • Myrte mohon vrasjen e Alliut

  David Myrte i arrestuar si autor i vrasjes së Zarif Alliut, mbrëmjen e së shtunës në fshatin Braçanj të Devollit ka hedhur poshtë akuzat. Në seancën, ku gjykata vlerësoi masën e sigurisë ndaj tij, 25 – vjeçari tha se ditën e ngjarjes kishte qenë bashkë me të vëllain në...
 • Vrasja në Devoll u krye për drogën

  Zbardhet dëshmia e një prej të mbijetuarve të përplasjes në Devoll, ku mbeti i vrarë 39 – vjeçari Zarif Alliu. Dëshmitari me iniciale DV ka rrëfyer në detaje atë që ndodhi natën e së shtunës në dalje të fshatit Bracaj në kufi me Greqinë. I plagosuri u tha hetuesve...
 • Një 44 -vjeçar vritet në kufi

  Një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur në rrethana ende të paqarta, në Devoll, pranë kufirit me Greqinë. Viktima është Zarif Alliu 44 vjeç nga fshati Vërdovë i Pogradecit. Ai po udhëtonte drejt Greqisë se bashku me dy miqtë e tij, M.V dhe D.Sh, që...
 • Bie aksidentalisht në përrua, humb jetën 4 – vjeçari

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Sul të Devollit. Sipas policisë, një fëmijë vetëm 4 – vjeç, me iniciale E.H ka humbur tragjikisht jetën pasi ka rënë në përrua. Ngjarja mësohet se ka qenë aksidentale dhe i vogli ka ndërruar jetë pasi është mbytur./tvklan.al...
 • Basha: Rama nuk ka më kontratë me qytetarët por me krimin dhe drogën

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Rama se prej tre vitesh qeveris me krimin dhe se me paratë e drogës e korrupsionit po tenton të rimarrë sërish pushtetin. Nga Devolli ku u takua me strukturat drejtuese të Partisë Demokratike, Basha tha se Rama shkeli kontratën me shqiptarët...
 • Automjeti del nga rruga, humb jetën drejtuesi

  Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditën e sotme, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vërlen, të rrethit Devoll. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se automjeti tip “Mercedes -Benz” me targa DV 1457A ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka gjetur vdekjen e...
 • Zbulohen armë dhe bimë narkotike, në kërkim autorët

  Policia vijon punën për zbulimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike. Në një aksion të Komisariatit të Policisë së Devollit është bërë i mundur zbulimi i rreth 9 mijë rrënjëve bimë kanabis, ndërsa janë gjetur gjithashtu edhe dy armë zjarri. Droga u gjet gjatë një kontrolli të imtësishëm të ushtruar mbi fshatin...
 • Devoll, familjarët e vëllezërve Çollaku në protestë

  Familjarët e dy vëllezërve të vrarë nga policia greke në muajin dhjetor të vitit të kaluar kanë dalë sërish në protestë ,duke kërkuar zbardhjen e së vërtetës së kësaj ngjarje. Të mbledhur në qendër të qytetit të Bilishtit,familjarët i kanë cilësuar të pavërteta  akuzat e policisë greke për vëllezërit...
Emisione