dhune

 • Policia gjermane në qendër të kritikave

  Kanë bërë xhiron e botës pamjet kur policia gjermane dhunon fizikisht një burrë me ngjyrë të pa armatosur. Përballë rezistencës së të riut me origjinë afrikane, oficerët gjermanë e godasin me forcë derisa ai të dorëzohet. Dhuna e policëve ngjalli reagimin e qytetarëve të pranishëm në vendngjarje, por oficerët...
 • PD: Xhisiela e marrë peng nga banda e Rrahman Rrajës

  Rrëfimet e Xhisiela Malokut dhënë për mediat sipas Partisë Demokratike janë pjesë e skenarit të kryeministrit Edi Rama për të shfajësuar përdhunuesit dhe torturuesit në pushtet. Për opozitën 25-vjeçarja e dhunuar nga djali i deputetit socialist Rrahman Rraja është marrë peng nga bandat e qeverisë. “Të gjithë pamë mbrëmë...
 • Video: Të rinjtë rrahin brutalisht 17-vjeçarin

  Tre të rinj, përfshirë edhe një nxënës 14-vjeçar, u përballën me akuza për vrasje në tentativë në Francë pas një sulmi të egër ndaj një tjetër adoleshenti. Në një video horror shihet një turmë që mendohet se po përpiqet të vrasë një 17-vjeçar në mes të ditës në periferi...
 • Policia sqaron mosarrestimin e Rrajës

  Hetimi administrativ i Policisë së Shtetit mbi çështjen e Xhisela Malokut dhe djalit të deputetit Rrahman Rraja ka zbardhur më shumë detaje mbi përgjegjësinë e dy punonjësve të policisë që morën në pyetje 25-vjeçaren, Genti Çitozi dhe Emiljano Nuhu. Teksa renditi në mënyrë kronologjike procedurën e ndjekur në çështjen...
 • Zgjedhjet afatmesme në SHBA, Trump paralajmëron për dhunë

  Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se politikat e tij do të “përmbysen” me dhunë nëse demokratët fitojnë zgjedhjet afatmesme të Nëntorit. Ai u tha krerëve ungjillorë se votimi ishte një “referendum” mbi lirinë e fjalës dhe fesë dhe se këto ishin të kërcënuara nga “njerëz të dhunshëm”. Trump...
 • Protesta kundër emigrantëve në Gjermani

  Vrasja e një gjermani të dielën, me gjasë nga dy emigrantë, nxiti protesta të dhunshme në qytetin Kemnitz, në lindje të Gjermanisë. Prej dy ditësh mbështetës të ekstremit të djathtë u mblodhën në qendër të qytetit, duke protestuar kundër strehimit të emigrantëve. Në të njëjtën kohë aktivistë anti-nazistë zhvilluan...
 • E vodhi dhe theri me thikë punëtorin e dyqanit të celularëve, pranga të riut

  Kuçovë- Kjo nuk është hera e parë që i riu Klaudio Naska bie në prangat e policisë. 25-vjeçari banues në lagjen “1 Maji”, Kuçovë, i dënuar më parë për veprat penale “Armë mbajtje pa leje” dhe “Kanosje” është arrestuar, pasi në lagjen “Llukan Prifti”, në bashkëpunim me një person...
 • Kërcënoi me armë dhe vodhi bizhuteri, prangoset 35-vjeçari

  Bledar Sulejmani, 35 vjeç, banues në Vlorë ra në pranga e policisë së qytetit bregdetar. Sulejmani më datë 16.08.2018, në një rrugë të lagjes “29 Nëntori” i ka vjedhur me dhunë portofolin dhe bizhuteri shtetases M.P. Nga veprimet hetimore të kryera në lidhje me rastin, policia ka bërë sekuestrimin...
 • Dhunoi të vëllain, arrestohet

  Një person është arrestuar nga policia e qytetit të Fierit, pasi akuzohet per dhunë në familje. Në pranga ka rënë Krenar Qalliaj, 46 vjeç, banues në Lalar, Fier. 46 vjeçari u arrestua, pasi në banesën e tij në fshatin Lalar, ka ushtruar dhunë fizike ndaj vëllait të tij, 52...
 • Dhunoi gruan në sy të fëmijëve, pranga 48-vjeçarit

  Policia e qytetit të Fierit ka vënë në pranga një 48-vjeçar, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Ardian Bana, banues në Boçovë ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike në prezencë të fëmijëve të mitur ndaj bashkëshortes së tij,  L.B, 36 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë...
 • Dhunon bashkëshorten në sy të fëmijëve të mitur

  Lushnje- Dhuna në familjen shqiptare është çdo ditë e më prezente. Burri ka dhunuar gruan në sy të fëmijëve të mitur. Policia e Lushnjes ka vënë në pranga Gëzim Bllikun, 31 vjeç, banues në Konjat. 31-vjeçari ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike në banesë ndaj bashkëshortes së tij, me...
 • Protesta e dhunshme në Shkup/ 7 policë të lënduar dhe 25 protestues

  Shtatë pjesëtarë të policisë janë lënduar në protestën e dhunshme që u mbajt mbrëmë para Kuvendit të Maqedonisë, bëri të ditur Ministria e Brendshme. Sipas komunikatës të lëshuar për mediat, policia ka arrestuar 25 protestues të dhunshëm. “Gjatë protestës së mbajtur mbrëmë para Kuvendit, një pjesë e demonstruesve kanë...
 • Video/ Policia amerikane dhunon endacakun

  Këto pamje e kanë vënë sërish policinë amerikane në qendër të kritikave të ashpra për përdorimin e dhunës së tepruar. Në video shfaqen 5 policë, teksa shtrijnë në tokë dhe dhunojnë një të pastrehë që kishte hyrë pa leje në oborrin e një stacioni policie në Oregon. Njëri prej...
 • E burgosur dhe e dhunuar për 10 vjet, historia e pabesueshme e shqiptares në Itali

  Një rast tjetër dhune në familje vjen nga provinca e Vareses në Italinë fqinje, aty ku një grua shqiptare gjeti pas 10 vjetësh kurajën për të denoncuar bashkëshortin dhe vjehrrit, të cilët e keqtrajtonin në mënyrë të përsëritur. Gruaja, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, jetonte në...
 • Video/ Gazetari Kasmi tregon bisedën me Ardi Veliun: Shkopin e gomës ta provojmë tek ty

  Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi ka folur për herë të parë në emisionin “Opinion” në Tv Klan pas incidentit që ndodhi në protestën e opozitës ditën e shtunë. Gazetari Kasmi ka treguar momentet e para se si u tensionua situata mes protestuesve dhe policisë, pikërisht në momentin...
 • Dhuna në Paris, policia arreston 200 persona

  Policia franceze arrestoi mbi 200 vetë, ndërsa protestuesit e maskuar thyen dritaret e dyqaneve dhe i vunë flakën disa restoranteve dhe makinave në Paris, në Ditën e Punëtorëve. Përleshjet erdhën kundër pakënaqësive që kanë qytetarët ndaj Presidentit Emmanuel Macron. Policia kishte paralajmëruar ditën e hënë për protesta të mundshme....
 • Dhunoi dhe grabiti 52-vjeçaren, nuk do ta besoni sa u dënua i mituri

  Britani- Një i mitur është dënuar me vetëm 20 Paund, pasi dhunoi një 52-vjeçare dhe këtë shumë do e paguajë pasi të ketë bërë 18 vjeç. Djali, emri i të cilit nuk bëhet i ditur ka hyrë në shtëpinë e Wendy Feast në Blackburn, Lancashire për ta grabitur dhe pasi...
 • 6 adoleshentë të plagosur me thikë brenda 90 minutave

  Gjashtë adoleshentë janë therur brenda 90 minutave në një tjetër nate dhune në rrugët e Londrës. Një djalë 13-vjeçar ishte mes viktimave të katër sulmeve me thikë, të cilat ndodhën ndërsa protestuesit ishin mbledhur në kryeqytet për të tubuar kundër vdekjeve të të rinjve. Më herët, deputeti David Lammy...
 • Londra është bërë qytet më i dhunshëm se New York

  Për të parën herë në histori, Londra është bërë qytet më i dhunshëm se New York. Nga fillimi i këtij, viti janë regjistruar më shumë se 30 vrasje në kryeqytetin britanik, e fundit dy ditë më parë. Shifrat janë të frikshme thonë autoritetet, ndërkohë që theksojnë se, vetëm në...
 • Grabiti me dhunë banesën e çiftit, arrestohet i riu

  Policia e Gjirokastrës ka zbardhur ngjarjen e mëngjesit të së mërkurës ku është grabitur banesa e një çifti. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Manalat” ku të pranishëm në momentin e grabitjes kanë qenë të zotët e banesës A.Ç, 67 vjeç dhe bashkëshortja e tij,  L.Ç 58 vjeçe, me të...
1 2 3 8
Emisione