Durres

 • Ora floriri e varëse diamanti të padeklaruara në doganë, procedohet penalisht çifti

  Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Durrës filluan procedimin penal në ngarkim të:  1.F. D. 34 vjeçe, banuese në Palermo, Itali 2. P. C. 39 vjeç, banues në Bisceglie, Itali  Ditën e djeshme, gjatë kontrollit të ushtruar në P.K.K. Durrës u...
 • Fshehën 28 kg kanabis në automjet, në pranga 2 persona

  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative kanë goditur një tjetër rast të prodhimit të lëndëve narkotike, duke finalizuar me sukses operacionin e koduar” Kthesa”. Kanë arrestuar në flagrancë: • Lulzim Lloti 32 vjeç, banues në...
 • Kryeministri inspekton projektet e Bashkisë Durrës

  Një investim i Bashkisë së Durrësit u ka dhënë tjetër pamje pishinave publike të këtij qyteti. Ambientet frekuentohen dhe nga notarë profesionistë, disa prej të cilëve ka patur mundësi t’i takojë dhe Kryeministri gjatë inspektimit të këtij investimi për të cilin Zyra e Shtypit që shpërndau materialin, nuk jep...
 • Hetimet për heroinën e kapur në Bari

  6 kilogram heroinë të kapura dy ditë më parë nga policia italiane në portin e Barit, ndërsa transportoheshin nga një shqiptar me inicialet A. T., kanë nxitur hetime në të dyja palët. Burime pranë grupit hetimor thanë se automjeti është skanuar në dalje nga porti i Durrësit, por nuk...
 • Durrës/ Arrestohet autori i sherrit me thika ku vdiqën dy persona

  Një ditë nga ngjarja ku vdiqën dy persona pas një sherri më thika, policia e qytetit të Durrësit ka arrestuar autorin. Në pranga ka rënë Eduart Xhaferi, 54 – vjeç, i cili dyshohet si autori i vrasjes së Lulzim(Qazim) Qamës. Njoftimi i policisë: Më datë 23.05.2017, rreth orës 13:20,...
 • Denoncimi i Berishës për gaz lotsjellës tek Aluizni, reagon policia

  Pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha për gaz lotsjellës tek zyrat e Aluiznit në Durrës, ka reaguar edhe policia e qytetit bregdetar. “Më datë 22.05.2017, rreth orës 15: 30 jemi njoftuar se në Zyrat e Aluiznit, Durrës personat e pranishëm kanë ndjerë një aromë mbytëse”, tha policia, duke shtuar...
 • Përmbytje nga shirat në Durrës

  Stacioni i Trenit, Lagja 4, rruga pranë stadiumit, Shëtitorja “Taulantia” dhe qendra e qytetit u mbuluan nga uji në pak minuta. Niveli i ujit arrinte deri në 20 centimetra. Përmbytjet shkaktuan vështirësi në qarkullimin e mjeteve dhe lëvizjen e këmbësoreve.  Nuk shpëtuan nga përmbytjet as ish-Këneta, Spitalla apo zona...
 • Pranga gomistit dhe farmacistit, kontrabandonin naftë dhe ilaçe

  Një gomist dhe një farmacist janë arrestuar në Durrës pasi u kapën me naftë dhe ilaçe kontrabandë. Në vijim të punës për goditjen e informalitetit policia arrestoi 45-vjeçarin Gazmir Mato  dhe 46-vjeçarin Indrit Tafa, të dy banues në Durrës. Gjatë kontrollit në farmacinë e Matos, policia sekuestroi 99 lloje medikamentesh...
 • Europiani i peshëngritjes për të rinj në Durrës

  Peshëngritja e Europiane do të përqendrohet në Durrës në tetorin e këtij viti. Aty do të organizohet kampionati për moshat nga 17 deri 23 vjeç. Më shumë se 350 sportistë nga 40 vende të kontinetit do të garojnë 15 deri 22 tetor. “Jemi të sigurt që do të jete...
 • Sekuestrohen 23 kg kanabis në Portin e Durrësit

  Një sasi prej 23 kilogramësh Kanabis Sativa u sekuestrua në Portin e Durrësit, e cila do të trafikohej në Itali. Droga u gjet në pjesën e  traversës gjatësore, poshtë një automjeti. Lënda narkotike ishte e vendosur ne tuba llamarine ne forme te rrumbullaket. Policia arrestoi drejtuesin e mjetit, Arben...
 • Aksident në autostradën Tiranë-Durrës

  Durrës, 13 Maj 2017 – Dy të rinj kanë mbetur të plagosur këtë të shtunë, si pasojë e një aksidenti me makinë. Ngjarja ndodhi rreth orës 11:00 në Maminaz. 31 – vjeçarja me iniciale N.M drejtonte një makinë me targa AA 286 EY, kur humbi kontrollin dhe doli nga...
 • Nën akuzë italiani, mashtroi punonjësit e Call Center -it

  Durrës, 11 Maj 2017 – Administratori i një Call Center -i në qytetin e Durrësit është vënë nën akuzë për mashtrim, pasi dyshohet se nuk ka paguar për disa muaj punonjësit. Burime zyrtare bëjnë të ditur se Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar filluan procedimin penal në ngarkim...
 • Kukësi dhe Skënderbeu marshojnë drejt titullit

  Kukësi dhe Skënderbeu vijojnë rivalitetin për titullin kur kanë mbetur dhe 3 javë për të luajtur. Të dy ekipet fituan takimet e radhës edhe pse me rezultat minimal. Kukësi mundi 1 – 0 Flamurtarin në “Zeqir Ymeri”, duke marrë 3 pikë të tjera që ndihmojë në garën për titullin...
 • Xhafaj paralajmëron Policinë e Shtetit: Kush përfshihet në fushatë elektorale, largohet nga puna

  Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me të gjitha strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, ku ka folur rreth prioriteteve të punës së efektivave të Policisë, me theks të veçantë për sigurinë publike gjatë procesit zgjedhor si dhe për luftën kundër narkotikëve. Në...
 • Eksploziv lokalit të të dënuarit për gjobëvënie

  Këto janë dëmet e shkaktuara nga shpërthimi i një sasie eksplozivi duke u gdhirë dita e martë në një lokal në lagjen nr. 15 në Porto Romano të Durrësit. Eksplozivi shpërtheu në lokalin në pronësi të Fetah Matajt, një person i dënuar më parë për gjobëvënie. Nga shpërthimi nuk...
 • Përplasen dy automjet- Plagoset familja, mes tyre dy vogëlushe

  Një aksident ka ndodhur sot rreth orës 17:10, në Unazën Plepa- Shkozet,(në kryqëzim) ku një mjet tip BMW me targa italiane me drejtues një shtetas italianin M.D. është përplasur me një mjet tip Benz, me drejtues  A.S. 31 – vjeç, banues në Tiranë. Për pasojë janë dëmtuar 5 persona që...
 • Thikë pas shpine bashkëmoshatarit

  Një 19 – vjeçar është në kërkim nga efektivët e Durrësit, pasi të martën la të plagosur një bashkëmoshatar. Ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 09:30 në Lagjen Nr 18 të qytetit bregdetar. Sipas policisë, i riu me iniciale J.B ka goditur me thikë në pjesën e shpinës, 19...
 • Beton buzë detit në plazhin e Durrësit, Prokuroria nis hetimet

  Kjo është pamja e Plazhit të Durrësit pranë Urës së Dajlanit. Në këtë zonë po ndërtohet buzë detit duke hedhur sasi të mëdha betoni. Siç shihet nga fotot punëtoret punojnë të pashqetësuar. Për këtë rast Prokuroria e Durrësit ka filluar një hetim kryesisht për akuzën e ndërtimit të paligjshëm,...
 • Terrorizohen banorët, breshëri automatiku drejt banesës së 39 – vjeçarit

  Persona të paidentifikuar kanë terrorizuar banorët e fshatit Manëz, në Durrës, pasi në mesnatë kanë qëlluar me armë zjarri kallashnikov në drejtim të banesës së një 39 –vjeçari. Sipas burimeve të policës ngjarja ka ndodhur mesnatën rreth orës 00:35, dhe banesa e E.T është vënë në shënjestër. Policia e...
 • Shkatërrohet banda e hajdutëve, qëndronin pas dhjetëra grabitjeve

  Policia e Durrësit ka mundur të shkatërrojë një bandë kriminale e cila qëndronte pas dhjetëra vjedhjeve në banesa në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar. Dy persona kanë përfunduar në pranga ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata janë Rezart Hyskolli 29 vjeç, dhe Gentjan Kala 30...
1 2 3 11
PublicitetEmisione