Ekipi

 • Botërori 2018, Nigeria me ekipin më të ri

  Nigeria do të përfaqësohet me ekipin më të ri në finalet e Botërorit 2018. Skuadra e njohur afrikane ka në përbërje lojtarë të cilët kanë një moshë mesatare 24.9 vjeç. Një grup të rinjsh luajnë edhe për Gjermaninë e Anglinë. Të dhëna të tilla dalin nga Qendra Ndërkombëtare e...
 • Drejtuesit e Real Madrid motivojnë ekipin

  Real Madrid kërkon që të përsërisë suksesin e sezonit 1957-1958, duke fituar kampionatin dhe Champions League. Drejtuesit e klubit duan të motivojnë lojtarët dhe stafin duke premtuar 40 milionë euro shpërblim nëse arrihet ky synim. Secili nga futbollistët do të marrë 1,5 milionë euro, trajneri Zinedine Zidane 2 milionë...
 • Tirana, ekipi më i suksesshëm në Champions

  Tirana mbetet ekipi më i suksesshëm shqiptar në Champions League, përfshi formatin e vjetër Kupa e Kampionëve. Bardheblutë që nuk marrin pjesë në këtë turne prej sezonit 2009-2010 renditen të në vendin e 138, duke rënë 6 vende në këtë klasifikim. Tirana numëron 13 pjesëmarrje, por ecuria e Skënderbeut...
 • Donald Trump takohet për të dytën ditë me ekipin e tranzicionit

  President i zgjedhur Donald Trump po takohet për të dytën ditën radhazi me ekipin e tij të tranzicionit për në Shtëpinë e Bardhë, duke synuar të plotësojnë me shpejtësi një listë të anëtarëve të rinj të kabinetit dhe pozicionet më të larta të administratës. Pozicioni i shefit të stafit...
Emisione