Elbasan Arena

 • Shqipëria do të luajë miqësore me Uellsin

  Shqipëria do të luajë me Uellsin një miqësore më 20 Nëntor në Elbasan. Një datë e lirë për Kombëtaren që në atë periudhë merr pjesë në Ligën e Kombeve. Ky takim do të luhet vetëm 3 ditë më vonë se sfida zyrtare me Skocinë në shtëpi. Shqipëria është përballur...
 • Eliminatoret e botërorit të femrave, Shqipëria e nis me Zvicrën në “Elbasan Arena”

  Kombëtarja e futbollit të femrave do të nisë të premten fazën eliminatore të botërorit. Vajzat kuqezi do të presin Zvicrën të premten në Elbasan një kundështar që pritet t’i hapë punë në prapavijë. Marigona Zani (Futbolliste e Kombëtares) Do të kemi më shumë punë në mbrojtje, pasi Zvicra ka...
 • Panuçi me formacionin sulmues

  Është ndeshja e parë e e tij dhe Christian Panucci do të kërkojë fitoren për shumë arsye. Më kryesorja është t’i tregojë Federatës së Futbollit se vendimi për t’i besuar kombëtaren ishte i drejtë. Italiani do ta hedhë ekipin në sulm me rreshtimin 4-3-3. Formacionit kuqezi duket se do...
 • Ndeshja Shqipëri – Lichtenstein, ja rrugët që do të bllokohen në Elbasan

  Policia e Elbasanit ka publikuar masat për ndeshjen Shqipëri-Lichtenstein që do të zhvillohet më 2 shtator në orën 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”. Nga masat e marra të policisë, do të bllokohen disa rrugë në qytetin e Elbasanit ndërsa në zona të tjera nuk do të lejohet parkimi. Konkretisht:...
 • Përcaktohen gjyqtarët për Kukësin e Skënderbeun

  UEFA përcaktoi gjyqtarët për takimet e Kukësit dhe Skënderbeut në kupat e Europës. Ata kanë një përvojë të shkurtër, pasi mbajnë stemën e FIFA-s prej 2014. Takimi i Champions League, Kukësi – Sheriff Tiraspol do të gjykohet nga boshnjaku Irfan Peljto. Sfida e së mërkurës në “Elbasan Arena” pritet...
 • Hakmarrje e ftohtë ndaj Izraelit

  Turpërim kombëtar, bllof kombëtar. Kështu e kanë cilësuar mediat izraelite humbjen e Kombëtares së tyre ndaj Shqipërisë. Të tjera të përditshme kërkojnë kokën e Elisha Levit. Duhet të japë dorëheqjen, sepse ka prekur fundin. Hebrenjë nuk e pranojnë humbjen ndaj Shqipërisë teksa kanë kryqëzuar Kombëtaren e tyre. Në fakt...
 • Izraeli, shpresat te Zahavi

  Ai ishte vendimtar në ndeshjen e parë dhe kështu izraelitët i kanë varur sërish shpresat tek Eran Zahavi. Sulmuesi që i shkaktoi Shqipërisë shumë dëme në takimin e luajtur në “Elbasan Arena” do të jetë që nga minuta e parë në fushën e lojës dhe tek ai do të...
 • Debati Xhaka – De Biasi, trajneri: Po hesht për të mirë të lojtarit

  Edhe pse kanë kaluar tre ditë nga largimi i Xhakës nga grumbullimi i Kombëtares, Gianni De Biasi refuzon të tregojë çka ka ndodhur, sipas tij për të mirë të futbollistit. “Unë 60 vjeç kurse Xhaka është 25. Trajneri mundohet të mbrojë futbollistët e tij, ndërsa futbollistët duan që unë...
 • Shpëtim Duro përballë ekipit të zemrës

  Në “Elbasan Arena”, Flamurtari do të përballet me Partizanin në një ndeshje të paparashikueshme. Nuk mundet ta bëjë një gjë të tillë as, Shpëtim Duro, një nga trajnerët që e njeh më mirë Partizanin. Vlonjatët dhe të kuqtë kanë objektiva të ndryshëm por pavarësisht kësaj të dy skuadrat kërkojnë...
 • Ndeshja Partizani- Kukësi, policia merr masat

  Policia e Elbasanit ka marrë një së masash për ndeshjen Partizani –Kukësi që do të zhvillohet sot në  orën 17:00 në stadiumin  “Elbasan  Arena”. Polica njofton qytetarët se nuk do të lejohet  parkimi  i  automjeteve  përreth  dhe përballë  stadiumit, si dhe nga “Kryqëzimi  i  Romëve” deri tek “Kryqëzimi i...
 • Ndeshja, SHISH zbarkon në Elbasan. Në përgjim dhjetëra persona

  Pavarësisht se të shtunën u arrestuan 4 persona në Shkodër, të akuzuar për një akt terrorist të mbetur në tentativë prokurorët dyshojnë se pjesë e kësaj celule janë edhe të tjerë persona. Nga hetimet e deritanishme është faktuar se Xhezair Fishti, Medat Hasani, Ergys Fasllia dhe Bekim Protopapa kanë...
 • Partizani mundet 1 – 0 nga Salzburg

  Një penallti ishte ajo që vendosi ndeshjen e parë të turit të tretë të Champions të Partizanit. Në “Elbasan Arena” fitoi Red Bull i Salzburgut, duke hedhur një hap të madh drejt kualifikimit. Partizani sheh t’i largohet ëndrra për të kaluar në play off e Ligës së Kampionëve, gjë...
 • Policia, plan masash për takimin Kukësi – Austria Wien

  Policia e Elbasanit ka marrë një sërë masash për të siguruar zhvillimin normal të takimit Kukësi – Austria Wien, ndeshje e vlefshme për turin e dytë të Europa League, që do të luhet enjten në orën 19:30, në stadiumin “Elbasan Arena”. Burime zyrtare nga kjo polici njoftojnë se gjatë...
 • Policia e Elbasanit, masa për takimin Kukësi – Rudar Pljevlja

  Policia e Elbasanit ka marrë një sërë masash për sigurimin e rendit e qetësisë dhe për zhvillimin sa më normal të takimit Kukësi – Rudar Plejevlja, që do të luhet të enjten, në orën 19:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, e vlefshme për Europa League. Për këtë arsye, kjo polici njofton se nuk...
 • “Loro Boriçi” drejt përfundimit

  Stadiumi “Loro Boriçi” pritet të jetë gati, të presë Kombëtaren në kualifikueset e Kupës së Botës 2018, që nisin në Shtator. Pjesa më e madhe e punimeve është kryer dhe pritet që javën e ardhshme të inspektohen nga të dërguarit e UEFA-s. Kullat e ndriçimit janë vendosur, fusha dhe...
Emisione