Elbasan

 • Arrestohet adoleshenti, kapet me pistoletë

  Elbasan- Një adeoleshent është arrestuar nga policia. Në pranga ka rënë B.R 17 vjeç banues në qytetin e  Elbasanit. Arrestimi i tij u bë pasi në afërsi  të  Bashkisë  Elbasan, gjatë kontrollit fizik i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me një krehër...
 • Mbytet 14-vjeçari në lumin Shkumbin

  Një fëmijë është mbytur në lumin Shkumbin, ku po lahej së bashku me vëllain dhe kushëririn e tij. Sipas policisë së Elbasanit, 14-vjeçari me iniciale K.A nga fshati Hotolisht u tentua që të shpëtohej nga kushëriri dhe vëllai. Fatkeqësisht, ai nuk mundi të mbijetonte për shkak të ujit të...
 • Makina del nga rruga, humb jetën 11 – vjeçarja

  Elbasan/ Një 11 – vjeçare ka gjetur vdekjen mëngjesin e së dielës, në një aksident të ndodhur në aksin rrugor Cërrik –Papër, në fshatin Valas. E mitura ishte pasagjere në një automjet Ford me targa  AA 503 KN, kur makina ka dalë nga rruga, duke i marrë asaj jetën. 11 –...
 • Foto/ Raporti i dëgjesave për qarkun e Elbasanit

  Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe këtë të premte me publikimin e pasqyrës zgjedhore dhe raportin e dëgjesave në qarqet e vendit Këtë herë raporti i publikuar nga kreu i qeverisë i përket qarkut të Elbasanit. Si gjithnjë, teksa ka postuar materialin në fjalë, Kryeministri shprehet i hapur për...
 • Qëllohet me armë nga makina, policia gjen BMW-në të djegur

  Një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë në ajër nga makina. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu” pranë Urës së Bajkalit në Elbasan. Sipas policisë, makina tip BMW ka qenë në ecje kur shoferi qëlloi me armë. Fatmirësisht asnjë person nuk ka mbetur i lënduar. Forcat e...
 • Video/ Digjet banesa, 6 pjestarë të një familje mbeten në “qiell të hapur”

  Një familjeje nga fshati Kuqan i Elbasanit i është djegur tërësisht banesa para pak ditësh. Ata dërgojnë në rubrikën “Kallëzo” në tvklan.al foto nga ajo çfarë ka mbetur pas zjarrit. Sipas tyre, zjarri ka rënë nga një shkëndijë elektrike dhe apelojnë për ndihmë. “Jemi një familje nga Kuqani i...
 • Zjarri në Elbasan rrezikon shtëpitë e banorëve

  Një zjarr i madh ka përfshirë zonën pyjore në fshatin Krastë të Elbasanit, që vijon prej disa orësh. Zjarrfikësit dhe banorë të zonës u përpoqën të shuanin flakët e zjarrit, megjithëse kjo duket e vështirë. Tashmë flakët janë përkeqësuar dhe po i afrohen banesave të fshatit duke rrezikuar banorët....
 • Video/ Shikoni si vidhet celulari në Elbasan

  Një vajzë është turpëruar, pasi vjedhja e saj në një dyqan këpucësh në qytetin e Elbasanit i ka dalë sheshit. Ajo ka shkuar në dyqan, por mesa duket është joshur nga telefoni celular dhe duke pretenduar se askush nuk po e shikonte dhe ka marrë celularin dhe e ka...
 • Të shtëna me armë zjarri në Elbasan

  Persona të armatosur kanë qëlluar me armë zjarri në aksin rrugor Elbasan – Xibrakë  pas një konflikti me njëri-tjetrin. Sipas burimeve të policisë ka qenë një telefonata e bërë në komisariat se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në ajër. Nga të shtënat me armë zjarri nuk  ka...
 • Temperaturat e larta/ 12 zjarre në 24 orë

  Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 12 vatra zjarri në Shkodër, Tiranë, Durrës, Elbasan, Korçë, Berat, Lezhë dhe Fier. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar mbi 50 zjarrfikës me 14 automjete, 13 forca vullnetare si dhe helikopterë. Specialistët e Emergjencave Civile janë duke mbajtur situatën në...
 • I del makinës së tij përpara, humb jetën 49 – vjeçari

  Një burrë ka gjetur vdekjen të martën në Elbasan, për shkak të një ngjarjeje aksidentale. Sipas policisë, 49 – vjeçari ka humbur jetën në tentativë për të ndaluar automjetin e tij që e kishte lënë të pa siguruar. Makina ka rrëshqitur për shkak se ndodhej në dishezë dhe ai i ka...
 • Arrestohet “koordinatorja” që ofronte vende pune në shtet

  Një 28-vjeçare është arrestuar nga policia pasi akuzohet për mashtrim dhe për ushtrim ndikimi të paligjshëm ndaj personave me funksione publike. Ajo është me iniciale K.K, ndaj të cilës Gjykata e Elbasanit vendosi më 14 korrik masën e sigurisë arrest me burg. Policia sqaron se 28-vjeçarja dyshohet të ketë...
 • 18-vjecarja ndërron jetë pas operacionit në spitalin e Elbasanit

  Një 18-vjeçare nga Gramshi ndërroi jetë pas operacionit në spitalin e Elbasanit në rrethana ende te paqarta dy ditë më parë. Familjarët e Ketjona Ibrahimit kallëzuan mjeken që operoi adoleshenten për mjekim të pakujdesshëm në Policinë e Elbasanit. Kirurgia me inicialet J.K po ndiqet penalisht ne gjendje te lirë....
 • Mbyllet numërimi në Elbasan/ Lista e deputetëve që do të shkojnë në parlament

  Ka përfunduar numërimi i kutive të votimit në Qarkun e Elbasanit, ku Partia Socialiste doli forcë e parë, me 44.27 % të votave ose me 72,469 vota. E dyta renditet Partia Demokratike, me 20.51% të votave ose me 33,569 vota, e treta Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet me 17.84% të votave, ose 29,201...
 • Elbasan, dhunohet vëzhguesi i PS

  Vëzhguesi i Partisë Socialiste Arben Kërçyku është dhunuar në qendrën e votimi 2345 në qytetin e Elbasanit.  Sipas burimeve paraprake mësohet se vëzhguesi i PS është dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Incidenti është regjistruar në procesverbal./tvklan.al...
 • Kryeprokurori Llalla shkon në Elbasan pas denoncimeve për parregullsi

  Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka shkuar në Elbasan pas rasteve të shumta të denoncimeve me parregullsitë në procesin e votimit. Kryeprokurori është takuar me drejtuesin e Prokurorisë së qarkut të Elbasanit me të cilin ka biseduar për këto parregullsi. Raportohet se autoritetet kanë nisur hetimet për disa persona...
 • Komisionerët e PD denoncojnë: Militantë të PS dhe PDIU presion votuesve

  Procesi i votimit në Çermë të Fierit dhe në Divjakë është ndërprerë për shkak të tërheqjes së komisionerëve të Partisë Demokratike. Komisionerët e PD pretendojnë se militantë të Partisë Socialiste po qëndrojnë pranë qendrave të votimit duke u bërë presion votuesve. Edhe në Elbasan, Partia Demokratike pretendon se në...
 • Plumba në drejtim të dy vëllezërve në Elbasan

  Dy vëllezër janë dëmtuar lehtë sot në Elbasan pasi është qëlluar me armë zjarri në drejtim të tyre. Policia e Elbasanit tha në një njoftim se ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të së merkurës në një punishte në lagjen “Shënkoll”. Të dëmtuar lehtë kanë mbetur 60-vjeçari...
 • Arsenal armësh dhe municionesh në shtëpi, pranga 62-vjeçarit

  Një i moshuar është arrestuar iu gjetën në shtëpi arsenal armësh dhe municione luftarake. Ai do të përballet me akuzat për armëmbajtje pa leje dhe trafikim armësh e municioni. Policia e Elbasanit tha se në kuadër të operacionit të koduar “Dinamo”, në pranga ka përfunduar 62-vjeçari Engjëll. H., banues...
 • Makina përplas motorin, ndërron jetë 50-vjeçari

  Një 50-vjeçar ka humbur jetën sot në rrugën Elbasan-Peqin teksa po udhëtonte me motorcikletën e tij, kur u përplas nga një automjet. Media lokale raportoi se Kujtim Rrasa, banues në Lushnje, humbi jetën pasi u përplas nga automjeti me targa AA 553 LE, drejtuar nga 40-vjeçari  D.G,  banues në...
1 2 3 6
Publicitet
Emisione