elhaida dani

 • Koncert në natën e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës fton qytetarët në sheshin “Skënderbej”

  Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2018 në sheshin “Skënderbej”. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do...
 • “Çelësin e Qytetit” për Riccardo Coccianten

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim këngëtarin dhe kompozitorin e njohur italian, Riccardo Cocciante, dhe këngëtaren shqiptare Elhaida Dani, të cilët do të performojnë në skenën e Festivalin të 56 të Këngës në RTSH. Kryebashkiaku Veliaj falenderoi këngëtarin Cocciante për gjithçka ka bërë...
 • RUDINA – ELHAIDA DANI, “AMAZING”; GENTIANA BEQJA, KAMPIONE BOTE; ANILA HYKA, SUKSESI NE PARIS!

  Të ftuar: Elhaida Dani – Këngatare, kantautore e kenges “Amazing” Gentiana Beqa – Kampione botërore bodybuilding në kategorinë ‘Woman Wellness Fitness’. Anila Hyka Smorgrav – Drejtuese e “Orange Business Services”...
 • Video/ Elhaida e dashuruar? Këngëtarja përgjigjet në “Rudina”…

  Elhaida Dani është ndër këngëtaret shqiptare, të cilat kur vjen puna tek jeta private janë tejet të rezervuara. Ajo ishte sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku përveç muzikës foli edhe për familjen dhe jetën private. E pyetur nëse është në një marrëdhënie, këngëtarja u përgjigj...
 • Video/ Anxhela Peristeri triumfon në “Kënga Magjike”

  Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” triumfon në edicionin e 19-të të festivalit “Kënga Magjike”. Vendi i dytë shkoi për Elhaida Danin, i treti për Fifin. Muzika dhe surpriza të shumta përshkruan transmetimin e drejtpërdrejtë në ekranin e Tv Klan. Nata finale dhuroi muzikë dhe një sërë surprizash. Edhe...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • Video/ Elhaida Dani zbulon të rejat nga jeta private dhe profesionale

  Pas një periudhe të gjatë mungese në tregun muzikor, këngëtarja Elhaida Dani është tmerrësisht entuziaste pasi është rikthyer me një tjetër projekt. Këngëtarja ishte në emisionin “Jo vetëm modë”, përmes një interviste me gazetarin Eni Shehu ku rrëfeu të rejat e fundit nga jeta profesionale dhe nga jeta personale....
Emisione