Enada Hoxha

 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 113

  Të ftuar: Armand Peza dhe Enada Hoxha ...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 563

  SHPETIM NAZARKO, GRIDA DUMA – Pokeri politik / Rama? Basha? Meta? Kush po luan bllofin? PIP DUNI, FLAURA KURETA, RAJMONDA BULKU, NIADA SALIASI, LULJETA HOXHA, JULINDA EMIRI, GLADIOLA HARIZAJ, DORI CAUSHI – Teatër/ ‘Pushteti i Grave’ të Aristofanit sipas Pip Dunit Intervista: “GRATË E PIP DUNIT” ARTAN SHYTI, ERVIN...
 • Premiera e “Liqeni i Mjellmave”

  13 vite pas premierës absolute të “Liqenit të Mjellmave” nën koreografinë e mjeshtrit të ndjerë Agron Aliaj, kryevepra e baletit klasik u rikthye në mbrëmjen e së premtes. Vepra e Tchaikovsky erdhi nën idenë e Enda Hoxhës. Nga 2004 në ri-konceptimin e 2017, “Liqeni i Mjellmave” u vendos në...
 • RUDINA – ENADA & GERTI ME “LIQENI I MJELMAVE”; ALTIN MICI; HENA TATOO!

  Të ftuar: Enada Hoxha dhe Gerd Vaso Altin Mici – Stilist Adelajda Gorica – Anëtare e grupit “Indian Spirit Albania”...
 • RUDINA – BEST OF 1 – PERSONAZHET QE RREFEJNE!

  Të ftuar: Çiljeta Xhilaga, Labinot Tarihi, Armina Mevlani, Edmond Tupe, Suada Sherifi, Eli Fara, Elita dhe Arif Ziberi, Fjolla Morina, Devis Xherahu,  Valbon Selimlarri, Bledi Fevziu, Maya, Eranda Libohova, Viola dhe Petrula Spiro, Erion Veliaj, Amarda Toska, Dorina Mema, Arilena Ara, Olta Gixhari, Eneda At’Nikolla, Edlira Çepani dhe Gert...
 • RUDINA – ENADA HOXHA DHE LIBRI I FUNDJAVES!

  Të ftuar: Enada Hoxha – Balet master në tetartin Kombëtar të Operas dhe Baletit Jeta Hamzallari – Redaktore Shtëpia Botuese “Dituria”...
Emisione