Engin Altan Duzyatan

 • Xhesurin apo Ertugrulin?

  Pyetjes Xhesurin apo Ertugrulin, shumë do t’i përgjigjeshin: “Të dy”. Por, ekipi i produksionit të një filmi të ri në Turqi është i detyruar të vendosë për njërin prej tyre. Media Turke raporton se Kivanç Tatlitug dhe Engin Altan Duzyatan do të nisin bisedimet me kompaninë e produksionit të...
 • Pritja e gjatë e Ertugrulit

  Aktori turk Engin Altan Duzyatan do të presë plot dy vite për të marrë orën e tij të punuar me dorë. Sipas “Gunaydin”, aktori i njohurpër rolin e Ertugrulit në serialin me të njëjtin emër ka paguar rreth 20 mijë euro për orën e markës së njohur “Patek Philippe...
 • Gjesti i madh i Ertugrulit ndaj të shoqes

  Aktori i njohur Engin Altan Duzyatan ka shpenzuar plot 2.8 milionë dollarë për një dhuratë të vetme që i ka bërë bashkëshortes së tij. Dyzyatan, i cili prej katër vitesh luan rolin e personazhit kryesor në serialin “Ertugrul”, është martuar me të dashurën Neslişah Alkoçlar në vitin 2014, ndërsa...
 • Ertugrul ndërpret pushimet në Afrikë pas telefonatës së të shoqes

  Një telefonatë nga Turqia detyroi aktorin e famshëm Engin Altan Duzyatan të ndërpriste në mes pushimet e tij në Afrikë dhe të kthehej pranë familjes në Stamboll. Sipas “Hurriyet”, aktori i njohur në Shqipëri si Erutugruli i serialit me të njëjtin emër është nisur për një udhëtim në Afrikë...
 • “Ertugruli vdiq në Itali”, lajmi që shokoi fansat e aktorit

  Raportimet se personazhi kryesor i serialit “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan ka vdekur në një aksident gjatë udhëtimit të tij në Itali ka shokuar fansat e aktorit. “HaberTurk” raporton se aktori u kthye sot në “TrendTopic” në Twitter. Pas një sezoni shumë të ngarkuar me xhirimet e një prej serialeve...
 • Vendimi i rëndësishëm i Ertugrulit

  Aktori i njohur, Engin Altan Duzyatan ka vendosur të ndajë rrugët me menaxheren e tij, Gaye Sokmen dhe të vazhdojë i vetëm rrugën e tij në aktrim deri në gjetjen e një menaxheri të ri. Pasojë e ndarjes është “mospërmbushja e pritshmërive”, shkruan gazeta turke “Sabah”. “Divorci” mes aktorit,...
 • Super shtëpia e re e Ertugrulit

  Ditën në çadër sipas jetës së shekullit XIII ndërsa natën në vilë super luksoze. Kjo do të jetë jeta aktorit turk, Engin Altan Duzyatan, pas qershorit, kur do të transferohet në super vilën e re që ka blerë në një prej lagjeve më të mira të Stambollit. “Hurriyet” thotë...
 • Seriali “Ertugrul” humb personazhin kryesor?

  Në median turke kanë qarkulluar lajme se aktori kryesor i një prej serialeve më të ndjekur të momentit “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan, do të largohet në përfundim të sezonit këtë verë. Sipas raportimeve, seriali do të hynte në një fazë të re, ku aktor kryesor do të ishte pasardhësi...
 • Ertugrul ndërpret serialin për arsye personale

  Aktori kryesor i serialit “Ertugrul” që transmetohet në Televizonin Klan, ka zgjedhur t’i kalojë pushimet në një vend malor, duke qenë se natyra është vend relaksues për të. Engin Altan Duzyatan, ka postuar në profilin e tij zyrtar në Instagram një javë më parë një video të mrekullueshme në...
Emisione