Ergys Gjioveshaj

 • Vrasja e Ergys Gjioveshajt, arrestohet një nga autorët

  3 muaj pas vrasjes së Ergys Gjioveshjat në Vlorë dhe plagosjes së tre personave të tjerë në një lokal është arrestuar një nga autoret e dyshuar të kësaj ngjarje. 23 – vjeçari Eljaso Çela është prangosur në pikën kufitare të Kapshticës në Korçë, në tentativë për të hyrë në...
 • Muaji i përgjakshëm i Prillit, 10 vrasjet që tronditën vendin

  Për një vend të vogël si Shqipëria, 10 të vrarë në 30 ditë nuk janë pak. Që ditën e parë të muaji Prill, një konflikt banal i kushtoi jetën një burri. E si për ta mbyllur këtë muaj në mënyrën më të përgjakshme të mundshme, ditët e fundit të...
 • A duhen zhvendosur lokalet me muzikë në periferi?

  A duhen zhvendosur lokalet me muzikë në periferi? Duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë që një javë më parë tronditi qytetin e Vlorës, ku një i ri mbeti i vrarë dhe tre të tjerë u plagosën, deputeti i qarkut të Vlorës, Flamur Çelaj, i është drejtuar me një...
 • Vrasësi mohon njohjen me Gjioveshajn

  Nuk e njihja Ergys Gjioveshajn, gjithçka nisi pas një konflikti banal brenda lokalit. Kështu mësohet të ketë deklaruar Gani Tozaj një nga të arrestuarit për vrasjen e ndodhur në zonën e “ujit të ftohtë” në Vlorë mbrëmjen e së enjtes. 19-vjecari u ka thënë oficereve se viktima ishte afruar pranë...
 • Foto/ Vrasja në Vlorë, arrestohet një nga autorët

  Policia ka zbardhur ngjarjen e cila tronditi qytetin e Vlorës mbrëmjen e datës 20 Prill. Ngjarja ndodhi në një lokal  në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, ku si pasojë e të shtënave me armë zjarri pas një konflikti të çastit humbi jetën një person dhe mbetën të plagosur tre të...
 • Tronditet sërish Vlora, një i vrarë e tre të plagosur

  Qyteti i Vlorës tronditet sërish. Një i vrarë dhe tre të plagosur është bilanci i një ngjarjeje të ndodhur rreth orës 23:20 të së enjtes, në afërsi të “Ujit të Ftohtë”, në ambientet e një lokali. Një person ende i pa identifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të disa personave, duke...
Emisione