Ermal Hasimja

 • OPINION – TE ARSIMOHESH JASHTE SHQIPERISE!

  Të ftuar: Ermal Hasimja – Petagog Belind Kelleci – Manazhier Besart Xhaferri – Drejtor i E&B Consultancy Adela Masha – Biznesmene Xheni Tafaj – Manazhere Rigers Kaçorri – Biznesmen Matea Gjika – Fituese e olimpiadës E&B Consultancy dhe Cambridge Education Group Elton Rukaj – Biznesmen Në skype: Ejsi Berisha...
 • OPINION – TE JESH NE FORME: SPORT, DIETE APO TRAJTIM?

  Të ftuar: Rolina Naço – Dietologe Gjergj Bojaxhi – Aktivist Irena Kita – Aktore Dorina Memo – Instruktore palestre Ermal Hasimja – Petagog Deborah Keçi – Ish notare profesioniste Silvana Mishtaku – Mjeke estetiste   Mbrëmjen e kësaj të mërkure në emisionin ‘Opinion’ po flitet për mbajtjen e trupit...
 • OPINION – NGA SHKUESIA TEK NJOHJET ONLINE!

  Të ftuar: Rudina Dembacaj  – Moderatore Gentian Zenelaj – Moderator Zana Guxholli – Pedagoge Ermal Hasimja – Pedagog Arjon Muça – Prezantues Loreta Berhami – Shtëpia botuese “PEGI” Antigona Sejdiu – Prezantuese Disa të dhëna tepër interesante janë publikuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në emisionin ‘Opinion’, sa i...
 • KUSH VJEN PER DREKE? – EMISIONI 43

  Të ftuar: Irena Kita dhe Ermal Hasimja...
 • Video/ Rrëfehet Irena Kita: Si më bëri për vete bashkëshorti 

  Avokatja Irena Kita zbuloi sot përmes emisionit “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan se si e ka bërë për vete bashkëshorti Arvin Kita. Irena tha se fillimisht nuk e dinte se Arvini ishte shef kuzhine, por e ka marrë vesh vetëm një javë pasi kishin filluar të dilnin...
 • OPINION – C’PO NDODH MES RAMES DHE MEDIAVE?

  Të ftuar: Ermal Hasimja, Neritan Sejamini, Mark Marku, Eni Vasili, Baton Haxhiu, Henri Çili, Mustafa Nano Sonte në emisionin “Opinion” është duke u diskutuar për: “Çfarë po ndodh mes Ramës dhe mediave”. Në një panel gazetarësh dhe analistësh ka një debat mes atyre që e mbrojnë dhe e kritikojnë Ramën...
 • OPINION – PUBLIK APO PRIVAT?

  Të ftuar: Arlind Qorri, Enriketa Papa, Olti Rrumbullaku, Ermal Hasimja, Blerina Shkurti, Henri Çili Pedagog në universitetin publik dhe privat, me një karrierë 16-vjeçare, Ermal Hasimja, është shprehur se është larguar i neveritur nga Universiteti Publik për pasojë e mungesës së papërgjegjshmërisë dhe seriozitetit të studentëve. Hasimja deklaroi sonte në...
 • OPINION – KULLA E PREK CALIT, KOMUNISTE E NACIONALISTE!

  Të ftuar: Ermal Hasimja, Elsa Ballauri, Tomor Alizoti, Arjan Curri, Auron Tare, Fatosi Klosi Prek Cali është simbol i antikomunizmit shqiptar, pasi në Shqipëri bolshevizmi ishte një sistem gjakatar. Kështu ka deklaruar Tomor Alizoti sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa tha dse komunistët i quanin besimtarët katolikë të...
 • OPINION – C’PROPOZON SHBA PER RAMEN DHE BASHEN?

  Të ftuar:  Ermal Hasimja, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj Analisti Preç Zogaj është shprehur se me ardhjen e zyrtarit të DASH Bryan Yee dhe takimet e tij zyrtare në Tiranë jemi drejtë zgjidhjes së krizës politike. “E shoh afër zgjidhjen e krizës dhe e inkurajoj nga kjo studio...
 • OPINION – SI KA NDIKUAR SOROS NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Habjon Hasani,  Ermal Hasimja,  Nebi Bardhoshi,  Iris Luarasi,  Fari Balliu,  Berat Buzhala Pedagogia e gazetarisë, Iris Luarasi, sonte, në emisionin Opinion ka deklaruar se filozofia e George Soros është e mbështetur në “Shoqërinë e Hapur” të frymëzuar nga Karl Popper. Luarasi theksoi se është një filozofi e mbështetur...
 • OPINION – PROTESTA E OPOZITES DHE QEVERIA!

  Të ftuar: Henri Cili, Iris Luarasi, Ermal Hasimja, Artan Hoxha, Mark Marku, Fari Balliu I pyetur nga Blendi Fevziu, në emisionin Opinion  për darkën që Kryeministri Rama dhe Kryeparlamentari Meta janë duke konsumuar, Fahri Balliu është shprehur se kjo darkë është normale. Sipas Balliut kjo është një darkë e...
 • OPINION – SEKSIZMI NE POLITIKE!

  Të ftuar: Elisa Spiropali, Grida Duma, Mimoza Hafizi, Ermal Hasimja, Alfred Lela, Artan Hoxha, Erisa Xhixho, Alisa Braho Në lidhje me “seksizmin në politikë”, temë e mbrëmjes në Opinion, për Grida Dumen ne jemi një vend që forcën e atashon, së pari, me burrin. Sipas saj, në këtë sens, mbajtja e fjalës,...
 • OPINION – SHERRI I MEDIAVE SHQIPERI – KOSOVE!

  Të ftuar: Berat Buzhala, Arbana Xhara, Ekrem Kryeziu, Mesila Doda, Ermal Hasimja, Ilir Babaramo Emisioni ‘Opinion’ në TV Klan ka si temë të mbrëmjes sherrin e mediave Shqipëri-Kosovë, kryesisht pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd. Një nga të ftuarit, Ekrem Kryeziu i ftuar në lidhje me...
 • OPINION – DY KOMBETARE APO DY KOMBE?

  Të ftuar: Fisnik Ismaili,  Artur Zheji, Dastid Pallaska, Adriatik Kelmendi, Dritan Shakohoxha, Ermal Hasimja Në studion e “Opinion” mbrëmjen e djeshme është folur për dy skuadrat e futbollit, atë të Shqipërisë dhe Kosovës. Të ftuarit e panelit nuk janë ndalur vetëm në aspektin sportiv të dy ekipeve, por edhe...
Emisione