Ermal Meta

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • Sanremo, Ermal Meta rrëmben çmimin “Cover 2017”

  Me një këngë të të madhit Domenico Modugno, Amara Terra Mia (Toka ime e hidhur), këngëtari shqiptar, Ermal Meta, ka lënë pas 15 këngetarë të tjerë të cilët u ngjiten në skenën e festivalit te 56-të Sanremos duke konkurruar për çmimin COVERI ME I MIRE 2017. Ka qenë një...
 • Ermal Meta i treti në renditjen provizore të Sanremos

  “E ndaluar të vdesësh”…frymëzuar nga një histori e vërtete dhune familjare…këngëtari shqiptar, Ermal Meta është ngjitur në skenën e teatrit Ariston, për të konkurruar në kategorinë e këngëtareve të mëdhenj në festivalin e 67-të të Sanremos Në natën e parë të festivalit të 67-të të Sanremos, shqiptari 36-vjeçar ka...
 • Kantautori shqiptar rikthehet në Sanremo

  Ermal Meta, kantautori shqiptar i njohur përtej detit më shumë se në vendin e tij të lindjes, do t’i rikthehet konkurrimit në festivalin e Sanremos. Këtë herë për të konkuruar mes artisteve të mëdhenj dhe jo më si pjesë e të rinjve.  “Nuk e konsideroj festivalin si një garë...


Emisione