Ermal Meta

 • “Në Kurthin e Piter Pan” ul siparin

  U mbyll me emocion finalja e “Në Kurthin e Peter Pan”, një spektakël i cili mbërtheu shikuesit të hënave me panelin e gazetarëve më të vegjël që realizuan në këtë format konferencat e shtypit më origjinalë në mediat shqiptare. Personazhe të shumtë të jetës publike në vend hapën zemrën...
 • NE KURTHIN E PITER PAN!

  Alketa dhe fëmijët në audicione! Ermal Meta! Linda Rama! Kamera e fshehtë: Paula dhe Uejsi! Kamera e fshehtë: Avila dhe Biona! Kamera e fshehtë: Eno dhe Biona! Pyetjet më të bukura! Show nga të ftuarit!...
 • Sa të dashura ke, se kam dëgjuar që je njëçik mistrec? Ermal Meta: Një mezi mbahet…

  Publiku e priti në këmbë e me duartrokitje të zjarrta këngëtarin shqiptar që ka fituar zemrat e mijëra personave me talentin e tij e që padyshim bën krenarë çdo shqiptar. Në këtë mbrëmje finale të “Në kurthin e Piter Pan”, i ftuari i parë special ishte artisti shqiptar me...
 • Video/ Ermal Meta shpjegon arsyet pse u largua nga Shqipëria

  Kantautori me origjinë shqiptare që karrierën e tij e zhvillon në Itali, ku arriti kulmin këtë vit me fitimin e Sanremos, Ermal Meta, ka shpjeguar “Në Kurthin e Piter Pan”, në Tv Klan, arsyet që e çuan në largimin nga Shqipëria. Përse u largove nga Shqipëria? Ermal Meta: U...
 • Foto: Koncerti i parë i Ermal Metës në Tiranë

  Qershori në Tiranë ka nisur me super evente. Këngëtari i famshëm shqiptar Ermal Meta u ngjit mbrëmjen e djeshme në skenën e madhe të sheshit “Skënderbej”, ku këndoi hitet e tij më të mira. Fillimisht ishin Marsela Çibukaj, Vitmar Basha dhe Eugent Bushpepa që ndezën skenën dhe më pas...
 • “Më erdhi turp që Italia nuk i dha pikë Shqipërisë”

  Në vend të një konference për shtyp me gazetarët për koncertin e tij të parë në Tiranë, Ermal Meta, preferoi një takim me admiruesit e tij. Të shumtë në numër, në sallën “UNESCO” të Muzeut Historik Kombëtar, kantautori, i shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj dhe Ambasadorit të...
 • Kryebashkiaku i Tiranës i dhuron “Çelësin e Qytetit” këngëtarit Ermal Meta

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim të veçantë fituesin e Sanremos, këngëtarin shqiptar Ermal Meta, i cili së bashku me disa nga artistët më të mirë të skenës kombëtare, do të sjellë sot në mbrëmje një eksperiencë të paharrueshme në Sheshin “Skënderbej”. Kryebashkiaku...
 • Është ora e super muzikës!

  Qershori në Tiranë nis me super evente. Pas koncertit të së mërkurës, që shënjoi edhe përurimin e Teatrit të Hapur, në 1 dhe 3 Qershor në sheshin “Skënderbej” do të zbresin artistët më mirë shqiptarë të momentit, brenda dhe jashtë vendit. Më 1 Qershor, Ermal Meta dhe më 3...
 • Ermal Meta sjell klipin e ri

  Ermal Meta ka publikuar videoklipin e ri me titull “Dall Alba Al Tramonto”, pjesë e albumit të tij ‘Non Abiammo Armi’. Por këtë herë kënga është një dedikim për dashurinë. Kantautori e ka gjetur frymëzimin tek ndjenja magjike dhe thotë se nëse beson në dashuri mund të lëvizësh botën....
 • Ermal Meta, sukses në Forum di Asaggio

  “Deri tre vite më parë isha në dhomën time duke shkruar këngë. Të them të vërtetën, nuk ëndërroja dhe as shpresoja kaq shumë.” Por sot Ermal Meta ka fituar zemrën e publikut italian. Interpretimi i 28 këngëve nga repertori i tij në Forum di Assago, në Milano rezultoi një...
 • Ermal Meta, ylli i momentit në Itali

  Pas triumfit në Sanremo Ermal Meta është ylli i momentit në Itali. Kënga e tij, “Non mi avete fatto niente” ka kapur majat e aplikacioneve online dhe është ndër më të dëgjuarat në radiot e vendit fqinj. Albumi i tretë i këngëtarit shqiptar “Non abbiamo armi” ka zënë menjëherë...
 • Dhuna e të atit ndaj Ermal Metës dhe lajmet në median shqiptare, reagon nëna e këngëtarit

  Ermal Meta dhe Fabrizio Moro triumfuan në edicionin e 68-të të Sanremos. Por, rrugëtimi i dyshes që preku zemrat me temën e dhunës e terrorizmit, nuk qe aq i lehtë. “Non mi avete fato niente” u pezullua gjatë festivalit dhe pas verifikimeve, dyshja u rifut në garë.   Megjithatë, telashet...
 • Ermal Meta fitues i Sanremo 2018

  Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë fituesit e Festivalit të Sanremos për vitin 2018. Dyshja rrëmbeu çmimin e parë me këngën “Non mi avete fatto niente”. Në vendin e dytë u rendit Stato Sociale, ndërsa në të tretin Annalisa. Meta dhe Moro e shkruajtën tekstin e këngës së tyre...
 • Ermal Meta favorit për fitoren e Sanremo-s

  Vetëm pak ditë më parë ishin me një këmbë jashtë Sanremo-s, sot, vetëm disa orë larg finales, Ermal Meta dhe Fabrizio Moro janë favoritët kryesore për fitimin e festivalit të këngës italiane për vitin 2018. Mediat në Itali rendisin si më të pëlqyerën këngën “Non mi avete fatto niente”,...
 • Ermal Meta vazhdon garën në Sanremo

  Ermal Meta mund ta vijojë garën në Sanremo. Drejtuesit e radiotelevizionit publik italian RAI vendosën të lejojnë vazhdimin e konkurrimit për këngën “Non mi avete fatto niente”, të cilën këngëtari me origjinë shqiptare e këndon në sëbashku me këngëtarin italian, Fabrizio Moro. Kënga e tyre u pezullua natën e...
 • Ermal Meta në “Sanremo”, duet me Fabrizio Moro

  Ermal Meta nuk ndalet. Këngëtari i njohur do të ngjitet në skenën e festivalit më të madh të muzikës italiane. Por në këtë skenë ai nuk do të ngjitet vetëm, por në duet me këngëtarin italian Fabrizio Moro. Në festivalin që do të mbahet në qytetin e luleve, nga...
 • Ermal Meta sërish në Sanremo

  Ermal Meta sërish do të kthehet në Sanremo. Vitin e  kaluar ai u rendit i  treti në festivalin  më  të  rëndësishëm muzikor të  Italisë. Ai do të paraqitet në duet me Fabricio Moron, të cilët do të interpretojnë këngën “Non mi avete fatto niente”. Meta vitin e kaluar në...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • Sanremo, Ermal Meta rrëmben çmimin “Cover 2017”

  Me një këngë të të madhit Domenico Modugno, Amara Terra Mia (Toka ime e hidhur), këngëtari shqiptar, Ermal Meta, ka lënë pas 15 këngetarë të tjerë të cilët u ngjiten në skenën e festivalit te 56-të Sanremos duke konkurruar për çmimin COVERI ME I MIRE 2017. Ka qenë një...
 • Ermal Meta i treti në renditjen provizore të Sanremos

  “E ndaluar të vdesësh”…frymëzuar nga një histori e vërtete dhune familjare…këngëtari shqiptar, Ermal Meta është ngjitur në skenën e teatrit Ariston, për të konkurruar në kategorinë e këngëtareve të mëdhenj në festivalin e 67-të të Sanremos Në natën e parë të festivalit të 67-të të Sanremos, shqiptari 36-vjeçar ka...
Emisione