Euroteam

 • Euroteam, skandali i ndotjes mjedisore dhe shkeljet që e pasuan

  Në muajin Korrik, emisioni “STOP” transmetoi skandalin e kompanisë “Euroteam”, e cila hidhte në lumin Erzen mbetje të rrezikshme spitalore. Por pavarësisht revokimit të lejes, “Euroteam” dhe Mirela Topulli kanë marrë pjesë në tenderat e spitalit të Beratit dhe Krujës. Ndërsa spitalet e tjera rajonale i janë përgjigjur interesimit...
 • STOP – EMISIONI 7 (SEZONI 3)

  Shqetësime dhe zgjidhje në “Stop”. Një grup banorësh të rrugës “Shefqet Kuka”, afër Institutit të Fizikës Bërthamore, kanë filmuar ujrat e zeza pranë vendbanimit të tyre, duke u shprehur, se vetëm “Stop” mund ta zgjidhë problemin.Një ditë më parë kamerat e fshehta siguruan pamje të kushteve të mjerueshme të...
 • STOP – EMISIONI 225 (SEZONI 2)

  Ndotja e lumenjve dhe reagimi mjeran i Ministrisë së Shëndetësisë për Euroteam. Një video me ndotjen e tmerrshme në lumin Shkumbin shfaqet në nisje të emisionit të sotëm. Më pas disa fot me kazanë plehrash në zonën e Shkëmbit të Kavajës, në mes së sezonit turistik. Në emisionin e...
 • Apeli për mbetjet e rrezikshme: Hiqini sa më parë, nesër do të jetë tepër vonë

  Emisioni “STOP” transmetoi 4 ditë më parë masakrën mjedisore që ka kryer kompania “Euroteam”, e cila i hidhte mbetjet e rrezikshme spitalore në brigjet e lumit Erzen. Por Ministria e Shëndetësisë ka reaguar vetëm sot nëpërmjet një deklarate për media, ku thuhet se është kërkuar informacion zyrtar nga Ministria...
 • Shpallet në kërkim dhunuesja e gazetarit investigativ

  Mirela Topulli, gruaja që shihet duke dhunuar fizikisht dhe duke kërcënuar gazetarin e emisioni investigativ Stop në Televizionin Klan, Genci Angjellari është shpallur në kërkim nga policia. Administratorja e “Euroteam”, reagoi brutalisht, pasi gazetari zbuloi se kompania që ajo drejtonte në lumin Erzen derdhte mbetje të rrezikshme spitalore. Kur gazetari...
 • Investigimi i “biznesit të vdekjes” që çoi në dhunimin e gazetarit të “Stop”

  Një ndër shkaqet kryesore të dyfishimit të sëmundjeve vdekjeprurëse në Shqipëri, konsiderohen mbetjet e rrezikshme. Një ndër kompanitë, që fiton miliona euro me biznesin e trajtimit të mbetjeve të rrezikshme spitalore, “Euroteam” rezulton se konsumon rregullisht krim mjedisor. Një investigim i emisionit ‘Stop” tregon sesi mbahen mbetjet e rrezikshme...
Emisione