Fevziu

 • Meta: Votimi kundër SHBA, s’e kam menduar kurrë

  “Nuk e kisha menduar kurrë që vendi ynë mund të votonte kundër SHBA”. Kështu u shpreh mbrëmjen e së enjtes në një intervistë për Blendi Fevziun, në “Opinion”, Presidenti Ilir Meta duke u ndalur tek qëndrimi i Shqipërisë kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të njohur Jeruzalemin...
 • Video/ Fevziu e urdhëroi të dilte nga klasa, por Basha refuzoi… rrëfimi në “Opinion”

  Edhe intervista me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha erdhi ndryshe në përvjetorin e 20 -të të “Opinion”.  Duke e nisur intervistën në sheshin “Nënë Tereza” me herën e parë që Basha ishte i ftuar në “Opinion”, kreu i PD tha se ky emision ka qenë dhe mbetet pasqyra...
 • Video/ Rama interviston Fevziun

  Padyshim që pritja që po zhvillohet në sheshin “Nënë Tereza”, në këtë 20 vjetor të emisionit “Opinion”, nuk mund të kalonte pa surpriza. E tilla ka qenë edhe intervista me Kryeministrin Edi Rama… për të qenë më të saktë, intervista që Kryeministri Rama i bëri gazetarit Blendi Fevziu. Kështu, ndryshe...
 • Rama, Basha apo Meta?

  Nga Blendi Fevziu Janë të tre në fushë! Me llërët përveshur dhe me objektiva që ngjajnë, por që si kurrë ndonjëherë nuk janë identike. Rama, Basha dhe Meta luftojnë të tre për fitoren, por fitorja e gjithsecilit, është e ndryshme nga ajo e tjetrit.  I pari është Rama. Me...
 • Kjo fushatë e çuditshme!

  Nga Blendi Fevziu  Nuk ngjan thuajse aspak më të tjerat! Është më ndryshe se çdo fushatë që kemi parë këto 27 vjet. Duhej të ishte më e tensionuar, por ngjan më e qetë. Duket se ka zëra më të ngritur, por askush nuk i merr seriozisht. Është një lloj...
 • Çfarë do ndodhë me Ilir Metën President?

  Nga Blendi Fevziu – Ilir Meta pritet të zgjidhet nesër Presidenti i ri i Shqipërisë. Ai bëhet kështu, presidenti i shtatë i Shqipërisë Pluraliste dhe padyshim më i dobëti në listën e parardhësve të tij. Më i dobëti jo për hir të staturës politike, (pas Berishës që drejtoi presidencën...
 • Opinion/Veliaj mohon të ketë gisht në shkarkimin e Tahirit

  I ftuar mbrëmjen e kësaj të hëne në “Opinion”, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se nuk kishte patur dijeni për ndryshimet në qeveri dhe se ky ka qenë një vendim ekskluziv i Kryeministrit Edi Rama. “Ka qenë një vendim ekskluziv i Kryeministrit të vendit, i cili...
 • Nga Blendi Fevziu/ Injoranca nuk është virtyt zoti Ministër!

  Nga Blendi Fevziu/ Letër publike për Ministrin Grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos I nderuar zoti Ministër, Jam tejet i befasuar nga një seri lajmesh sipas të cilave ju kërkoni dënimin maksimal për 7 rekrutë të ushtrisë greke me kombësi shqiptare, që në grumbullimin e tyre të parë ushtarak, kanë...
 • Basha në “Opinion”/ Ndryshimi që do vijë në vitin 2017

  Fevziu: Z.Basha, faleminderit që pranuat ftesën. Eshtë një format ndryshe, nuk janë pyetje të mirëfillta politike, nuk ka as tension. Eshtë një intervistë pak a shumë në atmosferën festive dhe një gjysëm profili i asaj që ju bëni, edhe thjesht jashtë zyrës, por kam edhe dy-tre pyetje politike në...
 • Opinion/ Intervista e plotë e kreu të Kuvendit, Ilir Meta

  Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta dhënë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu: Meta, a jeni person që e ndjeni atmosferën e festave, pra hyni në atmosferën festive? Padyshim, po të kesh fëmijë le të themi pak të vegjël, gjithmonë do ta ndjesh këtë atmosferë dhe...
 • “Opinion”/ Kryebashkiaku Himarës: Pronarët e objekteve nuk janë grekë, por shqiptarë

  “Himara ndez Tiranën dhe Athinën” është kjo tema që ka mbledhur mbrëmjen e sotme një panel të ftuarish në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Kjo temë vjen në një kohë kur marrëdhëniet mes Tiranës dhe Athinës zyrtare janë tensionuar, për shkak të prishjes së disa objekteve në Himarë,...
 • “Opinion”/ Objektet e ndërtuara pas 24 Qershorit 2014 nuk do legalizohen

  Mbrëmjen e sotme, i ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut është Artan Lame, Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI –t. Duke folur për procesin e legalizimeve në vend dhe objekteve që nuk janë legalizuar, Lame deklaroi se shifra është rreth 320 mijë ndërtime pa leje, të cilat kanë hyrë në proces, por...
 • Thaçi në “Opinion”/Debatet për identitetin, artificiale dhe të dëmshme

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka konsideruar konfliktuale debatet pas vizitës së kryeministrit shqiptar Edi Rama në Serbi dhe për marrëdhëniet mes Prishtinës dhe Tiranës. Në një intervistë ekskluzive për gazetarin Blendi Fevziu, në studion e emisionit “Opinion”, Presidenti Thaçi tha se raportet mes Kosovës dhe Shqipërisë janë...
 • Shqipëri – Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi sonte live në “Opinion”

  Sonte në mbrëmje i ftuar në emisionin “Opinion”, në orën 22:15 do të jetë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Intervista e një prej njerëzve me të rendësishëm të politikës kosovare, i cili sot mban postin e Presidentit do të jetë e drejtpërdrejtë. Ajo vjen në një moment shumë domethënës...
 • Historia e vërtetë e importit të plehrave në Shqipëri…

  Nga Blendi Fevziu/ Votuesit janë budallenj! Këta njerëz nuk meritojnë as t’ju thuash të vërtetën! Shqiptarët i gënjen dhe manipulon kollaj. Këto janë padyshim tre postulatet mbi të cilët është ngritur ligji për importin e mbetjeve të riciklueshme, ose ligji i importit të plehrave siç jemi mësuar ta quajmë rëndom. Vështirë që një...
 • Starton sonte në TV Klan, në orën 21:00 “Opinion” nga Blendi Fevziu

  Mbrëmjen e sotme në orën 21:00 rifillon emisioni “Opinion”, i gazetarit Blendi Fevziu. Edhe këtë sezon emisioni do të vijë për teleshikuesit katër herë në javë. Të hënën, të martën dhe të mërkurën në orën 22:15 ndërsa të enjten në orën 21:00. Mbrëmja e sotme do të trajtojë një...
 • Kush po i rikthen ligjet e diktaturës?

  Nga Blendi Fevziu /Të gjitha teoritë politike të botës kanë rënë dakord, se në një sistem demokratik, transparenca dhe fjala e lirë jo vetëm e shëndoshin, por edhe e çojnë përpara një shoqëri. Nuk dua të përmend më shumë shembuj në këtë drejtim dhe as dua të kujtoj se...
Emisione