Fundjava ndryshe

 • STOP – EMISIONI 170 (SEZONI 3)

  Masakra në Gjirin e Lalzit dhe hipoteka në duart e qytetarit shkodran. Në nisje të emisioni transmetohet një video e sjellë në “Stop” nga një qytetar,kur tregohet masakra, që po bëhet me prerjen e druve në zonën e Gjirit të Lalzit. Më pas rikujtohet rasti i qytetarit nga Shkodra...
 • STOP – EMISIONI 115 (SEZONI 3)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një bot i ngarkuar ecën në rrugë, duke u lëkundur nga ngarkesa, duke vënë në rrezik jetët e atyre, që udhtojnë afër. E njejta skenë me një kamion.Një makinë nxjerr tym si fabrikë, e po kështu depozitat në Porto Romano.Spitali i Elbasanit nuk ka ujë...
 • STOP – EMISIONI 81 (SEZONI 3)

  Donald Lu i kthehet gjuhës së nënës me “jingle bells”. Edhe këtë vit ambasada amerikane bëri një klip me këngën e fundvitit, për të na uruar festat.Por ndryshe nga viti i kaluar, kur Donald Lu këndoi dhe performoi “Ja na erdhi viti i ri”, këtë herë Lu dhe stafi...
 • STOP – EMISIONI 49 (SEZONI 3)

  Kushte ferri në konviktin e industriales Shkodër, konvikti i ri rri bosh?! “Stop” ka udhëtuar drejt Shkodrës, për të parë nga afër kushtet e konviktit të shkollës industriale.Nga ajo, që sjell kamera e “Stop”, vështirë të besosh, se në këtë godinë banojnë njerëz, madje nxënës shkolle. Por mes të...
 • STOP – EMISIONI 225 (SEZONI 2)

  Ndotja e lumenjve dhe reagimi mjeran i Ministrisë së Shëndetësisë për Euroteam. Një video me ndotjen e tmerrshme në lumin Shkumbin shfaqet në nisje të emisionit të sotëm. Më pas disa fot me kazanë plehrash në zonën e Shkëmbit të Kavajës, në mes së sezonit turistik. Në emisionin e...
 • Presidenti Nishani dekoron fondacionin “Fundjava Ndryshe”

  Mbrëmjen e së hënës, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi me urdhrin “Nënë Tereza” fondacionin “Fundjava Ndryshe”  për kontributin e dhënë në shoqëri. Në fjalën e tij, kreu i shtetit vlerësoi iniciativën e kësaj nisme që në qendër të saj ka humanizmin dhe jetësimin e vlerave shoqërore. “Aktiviteti sotëm...
 • STOP – EMISIONI 144 (SEZONI 2)

  Rama si ariu Silva në ditën e Sulltan Novruzit. Në kryegjyshatën botërore të bektashinjve dhe në të gjithë vendin, u festua sot Sulltan Novruzi. Kryeministri Rama, në këtë ditë, ishte për vizitë në shtëpinë e të ndjerit Baba Reshat Bardhi. Duke bërë humor me fëmijët e shtëpisë, Rama tha,...
 • STOP – EMISIONI 60 (SEZONI 2)

  Priten pishat e rrezikshme në Mullet, por jo në qytetin e Nxënësve. Pas shqetësimit të banorëve për pishat në rrugën e Elbasanit të kthyer në rrezik për kalimtarët dhe drejtuesit e automjeteve,një situatë e ngjashme është dhe në Qytetin e Nxënësve. Në rrugën “Hamdi Pepo” 2 pisha janë gati...
Emisione