Gentian Zenelaj

 • STOP – EMISIONI 142 (SEZONI 2)

  Hitparadë i absurdit shqiptar. Dy makina të markës “fiat” kanë të njejtën targë. Një grua në moshë zvarritet në tokë, për të kaluar mbikalimin pa mbërritur në vendin e caktuar.Një pasaportë e vjetër përdoret si listë ushqimesh. Një urë është kthyer në pasarelë. Janë këto disa nga situatat në...
 • STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 2)

  Revolta e tregtarëve pranë spitalit 5, humanizmi i Avokatit të Popullit. Prishja e tregut pranë Spitalit Nr. 5, ka shkaktuar pakënaqësinë e tregtarëve, që punonin aty.Ata kanë mësyrë në zyrat e TV Klan dhe emisionit Stop, duke shprehur rezervat e tyre për zgjidhjen e bashkisë, që të shesin pranë...
 • STOP/ 15 vjet punë në Angli, i bllokohen llogaritë bankare në Shqipëri 

  Avni Coga nga qyteti i Elbasanit tregon në emisionin “STOP”, se për 15 vjet në vitet 2000-2015, ka jetuar e punuar në mënyrë legale në Angli. Të gjitha kursimet i depozitoi në një bankë të nivelit të dytë në Shqipëri dhe pas verifikimit, nisi të operonte me obligacione 7-vjeçare. Por...
 • STOP/ Ping-pong me fatin e të sëmurit mendor në Vlorë 

  Qefnie Sulejmani nga qyteti i Fierit, ankohet në emisionin “STOP”, se bashkëshorti i saj me të cilin ka 47 vjet e martuar, ka shfaqur probleme të shëndetit mendor, që në vitin 1984. Ajo kërkon që i shoqi të shtrohet në Spitalin psikiatrik, sipas një urdhri të Prokurorisë. Por Spitali Psikiatrik...
 • STOP – EMISIONI 140 (SEZONI 2)

  Fotot e rralla të Fatmir Xhafës, bashkia e Mziut nuk jep kempin. Ditët e fundit është publikuar lajmi, se kompania Bankers Petrolium ka bërë evazion fiskal në Shqipëri në vlerën e miliona dollarëve. Ambasadori amerikan Donald Lu tha, se pret nga ministri i ri i brendshëm Fatmir Xhafa të...
 • STOP/ Me para “bëhesh” i shëndetshëm, edhe pse mund të kesh sëmundje ngjitëse

  Emisioni “STOP” solli këtë të enjte për të gjithë teleshikuesit e Televizionit Klan mënyrën sesi mund të marrësh një raport mjekësor pa u vizituar fare. Kjo ndodh në Dispancerinë e Mushkërive ku mund të marrësh një raport mjekësor pune, që tregon, se je në rregull nga mushkëritë, pa iu...
 • STOP – EMISIONI 139 (SEZONI 2)

  Urgjencë shëndetësore në Elbasan? Vetëm, nëse merrni nga 2 kompani. Urgjenca e Elbasanit funksionon në mënyrë të cuditshme. Nëse ke një emergjencë shëndetësore, mund të arrish të lidhesh me shërbimin vetëm, nëse telefonon me Eagle Mobile apo Plus. Me kompanitë e tjera nuk është e mundur lidhja me numrin...
 • STOP – EMISIONI 138 (SEZONI 2)

  Dita e verës mes qytetarëve dhe komedisë së politikanëve… Dita e verës u festua në të gjitha qytetet në Shqipëri. Në Tiranë kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj mes batutash, përuruan rikonstruksionin e Pazarit të Ri. Shumë njerëz dolën nëpër rrugë e sheshe, për t’ju gëzuar ardhjes së pranverës. Edhe...
 • STOP/ Si i përzenë firmat e huaja gjykatat shqiptare

  Kompania italiane ABK, nisi aktivitetin në Shqipëri në fushën e qeramikës, në bashkëpunim me një sipërmarrës shqiptar. Presidenti i saj, Aldo Zanibani tregon në një bisedë telefonike në emisionin “STOP” se mori ambiente me qira nga Ilirjan Beqaraj. Por më pas konstatoi se objekti kishte 6 milionë lekë të...
 • STOP – EMISIONI 136 (SEZONI 2)

  Gjimnazi i Pogradecit rikthen filmin “Mësonjëtorja”. Në dhjetor 2016 nxënësit e shkollës profesionale Pogradec “Enver Qeraxhi” nuk kanë mundur të hyjnë në ambientet e klasave të tyre, pasi godina nisi rikonstruksionin. Nxënësit u transferuan përkohësisht pranë gjimnazit “Muharrem Collaku”. Kamera e “Stop” sjell kushtet skandaloze të këtij gjimnazi me...
 • I marrin lokalin, “STOP” zgjidh problemin e qytetarit

  Ilir Kafazi tregon në emisionin “STOP” historinë e tij të pazakontë me qiranë e një lokali në Fushë-Mëzez. Objektin ia dha me qira për 3 vjet Rudina Erindit, por kur shkoi të merrte paratë, lokali po shfrytëzohej nga shtetasi Spiro Gjini, i panjohur për të. Në këtë moment, nis...
 • STOP – EMISIONI 135 (SEZONI 2)

  Radio-stacioni i Cërrikut, një kullotë delesh që paguan qira në TVSH…?! Sot ishte e enjtja e seancave parlamentare, por salla e Kuvendit ishte gjysmë bosh. Deputetët e opozitës edhe sot u mblodhën në atë, që e quajnë “cadra e lirisë”. Një endacak në Durrës gëzon sa herë afrohen zgjedhjet,...
 • STOP/ Projekti i rrugës transballkanike, qytetarët një vit pa marrë dëmshpërblimin

  Agron Beqaraj është një qytetar nga Vlora, i cili ankohet në emisionin “STOP”, se nuk është dëmshpërblyer nga shembjet e bëra në emër të rrugës transballkanike, një projekt i trumbetuar shumë nga qeveria. Ai thotë, se shuma e caktuar është qesharake, por as atë nuk e ka marrë pavarësisht,...
 • STOP – EMISIONI 134 (SEZONI 2)

  8 marsi “i panjohur” në shërbimin urban dhe urimi “special” i një polici. 8 marsi u festua në mënyra të ndryshme në vend. Edi dhe Linda Rama takuan disa gra të suksesshme në Pallatin e Brigadave. Lulzim Basha mblodhi gra opozitare në Cadrën e Lirisë. Ndërsa kryebashkiaku Veliaj kishte...
 • STOP/ Skandali në fshatin SOS, të tjera detaje nga ngacmimi seksual ndaj 9-vjeçares

  Emisioni “STOP” transmetoi mbrëmjen e së martës rastin e ngacmimit seksual të një vajze 9-vjeçare në fshatin SOS nga dy djem 15 dhe 16-vjeçarë. Sot reagimi i këtij fshati ka qenë i zbehtë, ndërsa nga institucionet askush nuk e merr përsipër kompetencën e kontrollit. Në Ministrinë e Arsimit dhe Sporteve...
 • STOP/ Handikapi, fëmijët me autizëm pa shërbim dentar

  Zamira Hasa është një nënë që fëmijën e saj e ka autik. Ajo denoncon në “STOP” mungesën e shërbimit dentar në spitalet shtetrore për fëmijën e saj 12-vjeç. “Unë kam një problem djalin tim. Ai është me autizëm dhe përveç problemit që ka, ai ka tani problem edhe dhëmbët.”...
 • STOP – EMISIONI 133 (SEZONI 2)

  7 marsi-bingo e mësuesve, Skënderbeu i ri i Shqipërisë… Arsimtarët në të gjithë vendin festuan sot 7 marsin. Kjo ishte një ditë e begatë për mësuesit, të cilët vec luleve, morën para kesh, canta, varëse e parfume. Në cadrën e lirisë, të ngritur nga opozita që në 18 shkurt,...
 • STOP/ Skandal në fshatin SOS, dy djem abuzojnë seksualisht me 9-vjeçaren

  Një skandal me sfond seksual ka ndodhur në fshatin e fëmijëve SOS pak javë më parë. Dy djem të moshës 15 dhe 16 vjeç kanë abuzuar seksualisht një vajzë të mitur 9-vjeçare. Drejtoresha Teuta Shkenza thotë për emisionin “STOP”, se nëna kujdestare, Valbona Shahu, ka dhënë dorëheqjen pas këtij incidenti,...
 • STOP – EMISIONI 132 (SEZONI 2)

  Autobuzët në qendër të hit parade-t absurd…?! Autobuzi është kryefjala e hitparade-it të sotëm në emisionin “Stop”. Një autobuz në Shkodër, krahasohet me një tjetër mjet të tillë transporti jashtë Shqipërisë. Në Paskuqan, autobuzit i ka dalë tymi. Ajo, që mbetet pas, është një re e zezë. Ndërsa në...
 • STOP – EMISIONI 131 (SEZONI 2)

  Sharra si Sahara…me mushka e gomerë në kërkim të ujit… Zona e Sharrës, që prej vitit 2015, furnizohet me ujë vetëm gjysma.banorët thonë, se nuk shohin ujë të rrjedhshëm në rubinetat e tyre prej 2 vjetësh,ndaj e vetmja zgjidhje u ka mbetur të ngarkojnë lopë e gomerë me bidona...
1 2 3 13
Publicitet


Emisione