Gentian Zenelaj

 • “Cirku” i Drejtorit me paratë dhe dokumentet

  Një ditë pas transmetimit në emisionin “STOP” të kamerës së fshehtë, ku Drejtori i Cirkut Kombëtar merrte 550 euro për një aktivitet privat, Ministria e Kulturës e ka pezulluar Kujtim Dumin. Ndërkohë kanë dalë në dritë të tjera detaje nga “allishverishet” e kreut të Cirkut. Pasi mori paratë “cash”,...
 • Skandal/ Shefi i policisë dhunon dhe bën për spital qytetarin

  Almir Hasanaj, një qytetar nga Ballshi, denoncon në emisionin “STOP” dhunën psikologjike dhe fizike nga ana e shefit të policisë, Klodjan Çaushaj, pa asnjë shkak. Almiri para disa kohësh ka pësuar një aksident dhe i është nënshtruar një operacioni të vështirë në shtyllën kurrizore. Por si të mos i...
 • STOP – EMISIONI 189 (SEZONI 2)

  Pakti Rama-Basha nismat e para antiligjore të ciftit. Njëlloj si në filmin “Përrallë nga e kaluara”, Rama e Basha e “hëngrën turpin me bukë” dhe bënë marrëveshjen, që përfundoi me ndarje ministrish e drejtorish të rëndësishme. Një nga produktet e para të paktit Rama-Basha, ishte detyrimi ligjor, që i...
 • STOP – EMISIONI 188 (SEZONI 2)

  Ministrat kujdestarë dhe ata, që ngelën jashtë tepsisë së bakllavasë. Kryeministri Rama ka folur edhe për ndryshimet në qeveri dhe prurjet e ministrave të PD-së, pas votimit të tyre në seancën parlamentare. Rama tha, se ata do të jenë thjeshtë ministra kujdestarë për etikën e procesit zgjedhor.Ndërsa sot, duke...
 • Kamera e fshehtë, për sa shitet Drejtori i “Rilindjes”?!

  Një qytetar i drejtohet një akrobati të Cirkut Kombëtar për t’i kërkuar pjesëmarrjen në një aktivitet privat. Por punonjësi i Cirkut i thotë se këtë punë duhet ta bëjnë bashkë, pasi Drejtori i merr paratë për vete, ose u jep një pjesë shumë të vogël. Më pas, qytetari i...
 • STOP – EMISIONI 187 (SEZONI 2)

  Hitparade i absdurdit shqiptar Njerëzit zbresin tufa-tufa nga autobusi i unazës. Një punëtar mabn të veshur një bluzë me shkrimin Klan. Një makinë nxjerr tym afër shkollës, duke detyruar nxënësit të largohen me vrap. Një lokal i quajtur “Zgara Supreme” nxjerr edhe një sasi supreme tymi, duke ndotur ndjeshëm...
 • STOP – EMISIONI 186 (SEZONI 2)

  Denoncimi, prej 2 vjetësh nuk merr dot paratë e veta, Stop zgjidh problemin. Kledhi Beciraj nga Korca,denoncon në “Stop”, se në vitin 2015 është regjistruar, për të marrë patentë të kategorisë C, pranë autoshkollës E@S. Por ai tregon, se nuk mori as patentën dhe as paratë e paguara. Gazetarja...
 • STOP/ 3-vjeçari ka nevojë për ndihmën tuaj që të marrë frymë

  Joana Abazaj bën apel në emisionin “STOP” për ndihmë për djalin e saj 3 – vjeçar, i cili është shtruar prej më shumë se një muaji në Reanimacion. Ajo ka nevojë për një aparat oksigjeni dhe aspirimi për Enginin e vogël, pasi vetë është pa punë dhe nuk e...
 • Pas denoncimit në “STOP” nisin hetimet për vdekjen e ish – zv/ministrit

  Disa javë më parë, emisioni “STOP” denoncoi përmes intervistës së infermierit të Urgjencës, Frrok Bardhi, vdekjen e ish – zëvendësministrit të Brendshëm, Sokol Baraj, për mungesë të një defibrilatori. Bëhet e ditur se Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për këtë ngjarje, pas deklaratave në media. Emisioni “STOP” ka...
 • STOP – EMISIONI 185 (SEZONI 2)

  Kriza politike dhe një “happy and” shqiptar…?! Pas 3 muajsh krizë politike dhe qëndrimit të opozitës në cadër, mazhoranca dhe opozita arritën marrëveshjen për zgjedhjet.Në orët e para të mëngjezit Rama e Basha thanë se kanë gjetur dakordësinë e plotë.” Stop” sjell disa nga deklaratat më “pikante” të 3...
 • Kujdes! Nëpër farmaci shiten medikamente të ndaluara

  Në farmacitë bujqësore në Shqipëri, medikamentet e ndaluara me ligj tregtohen lirisht, duke vënë çdo ditë në rrezik jetën e qytetarëve. Gazetarët e emisionit “STOP” kanë blerë me lehtësi antibiotikë të ndaluar në Tiranë, Durrës, Lushnjë e Berat. Por atë që emisioni “STOP” e bëri me lehtësinë më të...
 • STOP – EMISIONI 184 (SEZONI 2)

  Rama shërben drekën me përparëse, ndotje në Elbasan. Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku Veliaj veshën përparëset e kuzhinës dhe shërbyen drekën në kopshtin numër 38.Ndotja është një ndër problemet më të mëdha e të pazgjidhura në vend.Elbasani vazhdon të vuajë “mjegullën” e tymit, nga ndotja e fabrikës Kurum.   Skandali,...
 • Skandali i dentistes pa licensë! I hoqi pacientes 9 dhëmbë të shëndetshëm dhe i ofroi para për t’i mbyllur gojën

  Bukurie Saliu jeton prej 27 vitesh në Itali dhe si shumë emigrantë të tjerë, rregulloi dhëmbët në Shqipëri, për kosto më të ulët. Edhe pse pagoi plot 1 milion e 300 mijë lekë të vjetra, pas shërbimit në klinikën dentare “Korbi” i nisën komplikacionet. Dentistja Nezi Korbi i ofroi...
 • STOP – EMISIONI 183 (SEZONI 2)

  Absurdi, bëj chek up-in të marrësh ndihmën ekonomike. Një udhëzim i ministres së re të Mirëqenies Sociale, Olta Xhacka, detyron përfituesit e ndihmës ekonomike, që të bëjnë dhe dorëzojnë chek-up in, në mënyrë që të marrin shumën e përmuajshme. Ky udhëzim prek pjesën më të varfër të shoqërisë, që...
 • STOP/ “Tezja” e PS flaket në mes të katër rrugëve, i kërkohet të bëjë durim

  Shpresa Lekiqi njihet në Shkodër me nofkën “tezja e PS”, pasi është socialiste e flaktë që prej vitit 1991. Shpresa tregon se në Tetor 2016 i ofrohet punë si sekretare në degën e PS Shkodër nga kreu i kësaj dege, Arvit Osja. Por muajt e fundit nuk u pagua...
 • STOP – EMISIONI 182 (SEZONI 2)

  Hitparade i absurdit ne “Stop” Nje qytetar ka shkruar nje lutje per banoret qe te mos heqin spinen. Pasi eshte lodhur me kete kerkese, qytetari shkruan se e ka perseritur kete gje 100 here. Mesuesja perdor celularin ndersa zhvillon mesimin ne klase. Kjo nuk duket ne dukuri e vecuar,...
 • Vox Pop/ Pasaportat 5-vjeçare të fëmijëve të njëjtin çmim me ato 10 – vjeçare të të rriturve!

  Këtë herë Renaldo vjen me vox pop-e, ku ngre pyetjen për çështjen e pasaportave të fëmijëve, të cilat edhe pse janë me kohëzgjatje më të shkurtër, kushtojnë po aq sa pasaportat e të rriturve.  Renaldo – Nëqoftëse ti do të nxjerrësh pasaportën për djalin do të paguash 7500 lekë...
 • STOP – EMISIONI 181 (SEZONI 2)

  Plagjiatura e Mimoza Tares dhe përgjigja “fantashkencë” e rektoratit. “Stop” i rikthehet problemit të plagjiaturës së pedagoges së Universitetit të Sporteve, Mimoza Tare.Rektori Agron Cuka kërkon, që gazetarja t’i dorëzojë të gjitha dokumentet, që ai dhe zyrtarët të kenë mundësi t’i verifikojnë.Pas kryerjes së kësaj procedure, emisionit “Stop” i...
 • “A kanë ujë ato burime”, banorët e Yzberishtit ia marrin këngës me bidona

  Në zonën e njohur si Yzberisht 2, në rrugën “Fabrika e qelqit”, prej 20 vjetësh mungon uji i pijshëm. Banorët thonë se janë ankuar me dhjetëra herë pranë UKT-së, por nuk është marrë asnjë masë. Ata tregojnë se u vijnë fatura uji pa e parë ujin me sy. Inxhinieri...
 • Plagjiatura e pedagoges Mimoza Tare dhe përgjigja “fantashkencë” e rektoratit

  Emisioni “STOP” i rikthehet problemit të plagjiaturës së pedagoges së Universitetit të Sporteve, Mimoza Tare. Rektori Agron Cuka kërkon që gazetarja t’i dorëzojë të gjitha dokumentet, që ai dhe zyrtarët të kenë mundësi t’i verifikojnë. Pas kryerjes së kësaj proçedure, emisionit “STOP” i vjen dhe përgjigja zyrtare, e denjë...
1 2 3 19
PublicitetEmisione