Grabitje

 • Video/ Momenti kur banda e armatosur grabit një dyqan

  Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një bandë e armatosur ka hyrë në një dyqan dhe ka vjedhur. Grabitësit kanë qenë më motorë Vespa dhe njëri nga anëtarët e bandës mbante në dorë një shpatë Samurai për të kërcënuar njerëzit. Grabitja ka ndodhur në dyqanin Chronext në Londër,...
 • Grabisin pasagjerët dhe u venë flakën makinës

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjte në fshatin Pult të Dukagjinit. Persona ende të paidentifikuar i kanë bërë pritë një makine “Fuoristradë” dhe pasi si e kanë ndaluar, kanë grabitur pasagjerët që udhëtonin me të. Edhe pse u kanë marrë paratë dhe sendet me vlerë, grabitësit...
 • Grabitet me armë supermarketi

  Një supermarket është grabitur mbrëmjen e së mërkurës në rrugën “Straus” në Lezhë. Sipas policisë ka qenë vetëm një person me armë në dorë dhe i mbuluar me një shall. Duke kërcënuar punonjësit e arkës së supermarketit, ai ka marrë xhiron e ditës dhe është larguar. Policia deri tani...
 • Vidhet lokali pranë sheshit “Wilson”

  Një person i paidentifikuar vodhi me dhunë xhiron ditore të një lokal pasditen e të mërkurës në sheshin “Willson”, në Tiranë. Ngjarja ndodhi kur personi i paidentifikuar u fut në ambientet e lokalit dhe arriti t’i merrte kamerierit xhiron ditore. Pas njoftimit të marrë në vendin e ngjarës mbërritën efektivë...
 • Grabitësit vjedhin një gomone në oborrin e shtëpisë

  Një shtëpi në një fshat të Himarës është sulmuar nga grabitësit gjatë natës së kaluar. Aty nuk banonte njeri, dhe autorët sipas policisë kanë vjedhur një gomone që ishte në oborrin e shtëpisë. Gomonia me gjatësi 6 m, ishte e regjistruar. Dyshohet se ajo është vjedhur për t’u përdorur...
 • “Të strukturuar dhe të organizuar”/ Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Francë

  Një bandë e shqiptarëve dhe kosovarëve është shkatërruar nga policia franceze, e cila ka qenë e përfshirë në 350 raste të vjedhjeve në rajonin Rhone-Alpes Auvergne. Sipas mediave lokale, janë arrestuar 16 persona në total, të gjithë shqiptarë dhe kosovarë. Policia thotë se konfiskoi 17 kg bizhuteri të vjedhura...
 • Grabiten e dhunohen për 2 celularë bashkëshortët

  Persona të maskuar e të armatosur kanë grabitur të martën në mbrëmje një çift në fshatin Donofrosë, Ura Vajgurore. Ka qenë ora rreth 21:15, kur grabitësit kanë hyrë në shtëpinë e 57 – vjeçarit O.B dhe 55 – vjeçares D.B. Ata janë konfliktuar me çiftin dhe e kanë goditur...
 • Një shqiptar tjetër i arrestuar për grabitjen e argjendarisë në Maltë

  Një tjetër shqiptar është akuzuar për përfshirje në përgatitjen e grabitjes me armë që iu bë një dyqani bizhuterish në Maltë, më 5 Tetor. Artan Coku, 25 vjeç, akuzohet se ka ndihmuar autorët e krimit të gjenin zonën e dyqanit, disa ditë para se krimi të ndodhte. Sipas asaj...
 • Shkatërrohet banda e “Robin Hood”-ve shqiptarë

  Një grup shqiptarësh, të kthyer në makthin e banorëve të  Cuneo-s, në veri të Italisë, për shkak se grabisnin vila e apartamente, ranë në prangat e policisë italiane. 9 persona, të gjithë shqiptarë, u arrestuan në një operacion të gjatë e të organizuar policor. Arrestimet u kryen në Cuneo,...
 • Klienti hero ndalon grabitjen në lokal

  Po bëjnë xhiron e mediave botërore këto pamje të kamerës së sigurisë së një dyqani “Starbucks” në Kaliforni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Dyqani u bë shënjestër e një grabitjeje në mes të ditës kur një person i maskuar iu drejtua kasës me një pistoletë të rreme ne...
 • Arrestohen grabitësit “Trump”

  Grabitje bankash të maskuar si presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pamjet e regjistruara nga kamerat e sigurisë sjellin në kujtesë skenat e filmit “Point Break”, me protagonistë Patrick Swayze dhe Keanu Reeves, që mbanin maska të presidentëve të ndryshëm amerikane. Por në fakt dy vëllezër italianë, të...
 • Vodhën vilën e milionerëve indianë, arrestohen 4 shqiptarët

  Katër shqiptarë janë arrestuar për disa vjedhje në vilat luksoze në ishullin e Mykonos në Greqi gjatë 20 ditëve të fundit. Sipas policisë greke, në mesin e vilave të grabiturave ishte dhe një në pronësi të 3 milionerëve indianë, ku kishin marrë 20 mijë Euro. Nga hetimet ka rezultuar...
 • Video/Shkatërrohet banda e adoleshentëve hajdutë në kryeqytet

  4 adoleshentë, të moshës 15 deri 17 – vjeç janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës. Ata akuzohen për të paktën 5 vjedhje të ndodhura në kohë të ndryshme në kryeqytet, që policia ka arritur t’i vërtetojë ligjërisht. Një ndër rastet është grabitja e një supermarketi në rrugën “5 Maji”,...
 • Shqiptari shkon për të vjedhur në shtëpinë e policit italian, por plagoset

  Zgjodhi shtëpinë e gabuar për të kryer grabitjen së bashku më dy bashkëpunëtorët e tij. Një shqiptar është plagosur me armë zjarri, ndërsa personat që e shoqëronin atë kanë mundur të largohen. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Giugliano, në Campania (Napoli), mëngjesin e sotëm rreth orës 04:00.   Karabinieri...
 • Grabitja e 3 mln eurove në Rinas, shërbim prove për policët privatë

  Gjykata e Tiranës ka vendosur dënimin me shërbim prove për 6 punonjësit e policisë privatë, të arrestuar pas grabitjes së 3 milion eurove në 9 Shkurt të këtij viti. Ata u shpallen fajtor për akuzën e shpërdorimit të detyrës, ndërsa gjyqtari Ardian Kalia vendosi pezullimin e vuajtjes së dënimit...
 • Grabitet biznesi i mishit në autostradë

    Kasaforta e një biznesi të produkteve të mishit u grabit mëngjesin e kësaj të enjteje në rrugën dytësore Tiranë – Vorë, në kilometrin e pestë. Ngjarja ndodhi rreth orës 05:00, kur dy persona ende të paidentifikuar hynë në pjesën e pasme të  biznesit tij dhe thyen bravat e...
 • Vjedhja në tentativë/ Policia identifikon njërin prej autorëve

  Ditën e sotme, rreth orës 02:30 në numrin  e emergjencave civile 112 në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Kastriotët” tek pallati “CLASS” është tentuar të vidhet me dhunë banesa e një 60-vjeçari me inicialet A. V, banues në Tiranë. Autorët kanë hyrë nga...
 • Video/ Vjedhja spektakolare në vetëm 31 sekonda

  Vetëm 31 sekonda iu deshën këtyre hajdutëve për të kryer një grabitje në një dyqan armësh,  në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në këto pamje të kapura nga kamerat e sigurisë tregohet mënyra sesi ia dolën. Fillimisht një kamionçinë futet me shpejtësi, duke thyer pjesën e përparme...
 • Grabitet supermarketi pak metra larg policisë

  Një supermarket që ndodhet vetëm pak metra larg Drejtorisë së Policisë se Korçës, u grabit mbrëmjen e djeshme nga një person i armatosur. Autori u arrestua nga policia disa orë me pas në afërsi të Librazhdit, por ende nuk bëhet i ditur identiteti i tij.  Nën kërcënimin e armës...
 • Grabitet banesa e tregtarit në Kamenicë

  Banesa e një biznesmeni nga fshati Kamenice e Korçës, u grabit gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Vetë tregtari Nizami Bezati, rrëfeu se dy persona të panjohur, të armatosur me kallashnikov dhe me maska, hynë në banesë dhe pasi lidhën dy persona që ndodheshin aty, grabitën...
1 2 3 9


Emisione